TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    trkyzc Avatarı

Son Giriş
    23.02-2017
    Saat
    09:44
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar,
    Forumunuzda yeniyim.Üye olma sebebim araştırırken forumda iyi düzeyde bilgi birikimine sahip kişilerin olduğunu görmemdir.
    Sorunum şu arkadaşlar.Bundan 5-6 sene önce sağ gözümden retina dekolmanı tanısıyla ameliyat oldum.Aradan geçen zamanda göz düzelebildiği kadar düzeldi ama tahmin edebileceğiniz üzere görme kaybı var.Gözlükle düzeltiğinde dahil (ki sanıyorum 3 numara sağ cam) sol göze göre görüntü arkada kalıyor ve baş dönmesi eli ayağı boşa atma gibi şeyler yaşıyorum.
    Birkaç arkadaşta forumda bu olaydan müzdarip sanırım fakat askerlikle ilgili çok detaylı bir yazıya paylaşıma rastlamadım.Eğer bilginiz dahilinde olan bir konuysa muayene esnasında beni neler bekliyor muafiyet şansı nedir paylaşabilirseniz sevinirim.
    Herkese iyi forumlar diliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.795
    Verilen Beğeniler
    3.343

@trkyzc

Şu durum askerlik yapar: " A-5. Bir gözde retina dekolmanı (tedavi ve ameliyattan sonra dekolmanlı gözün görme derecesinin 0.2 veya yukarı olması kaydıyla)."

Şu durumlar muafiyet sağlar: "B-5. Bir gözde retina dekolmanı (Ameliyattan sonra dekolmanlı gözün görme derecesi 0.1 dahil parmak sayar derecede olması kaydıyla) ya da tedavi edilmiş ve görme derecesi 1 inci maddenin A dilimi kadar olan her iki gözde retina dekolmanı"
    "C-5. Bir gözde retina dekolmanı (Ameliyattan istifade etmeyen ve santral görmesi olmayan) ya da tedavi edilmiş ve görme
    derecesi 1. maddenin B dilimi kadar olan her iki gözde retina dekolmanı"

Üye
    Salihozyasar Avatarı

Son Giriş
    25.01-2020
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam ameliyattan sonra dekolmanlı gözün görme derecesi 0.1 falan yazmışsınız. Onu pek anlamadım. Benim ameliyatlı gözüm 5.25 derece miyop ve 2.5 astigmat. Bu durumda muafiyet sağlarmıyım?

İyi günler sayın hocalarım. Sağ gözümden Retina Dekolmanı ameliyatı geçirdim ve askerliğe elverişli değil kararı verdiler. Ama ne hikmetse aradan 2 yıla yakın zaman geçti ve karar yeniden gözden geçirildi. Yeniden değerlendirildi diye bir posta geldi eve. Şimdi askerliğe elverişli kararı çıktı hakkımda. Bu ay sonunda askerim. Akıbetim ne olur onu öğrenebilir miyim. Tekrar çürük raporu verirler mi askerde?

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3.464
    Verilen Beğeniler
    1.167
    Blog Mesajları
    1

Arkadaşım sizin yazdıklarınız KIRMA derecesi... Görme derecesi değil.

Mesela körseniz miyopunuz 0 derecedir ama hiç görmezsiniz.

Üye
    Salihozyasar Avatarı

Son Giriş
    25.01-2020
    Saat
    17:10
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konuya direkt cevap yazınca size bildirim geliyor mu bilmiyorum hocam özür dileyerekten buraya da yazıyorum. Ameliyatlı gözüm 5.25 derece miyop ve 2.5 astigmat. Bu durumda muafiyet sağlarmıyım?

Peki hocam görme derecesini nasıl anlayacağız?

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3.464
    Verilen Beğeniler
    1.167
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Salihozyasar

Görme derecesini siz ölçemezsiniz. Göz doktoru ölçer.

Mesela 20/20 görüyorsanız her şeyi tam görüyorsunuz demektir, 0/20 görüyorsanız tamamen kör olduğunuz anlamına gelir. Sadece karaltıları seçiyorsanız 3-4/20 görüyorsunuzdur.

Bunun gözlük numaranızla alakası yok.