Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    morfeusgt Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    11:45
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim 2013 yilindan beri membranöz glomerülonefrit rahatsizligim (ana adi nefrotik sendrom turkce meali idrarla protein kacagi) var buna bagli olarakda birkackez Pulmoner emboli Kan pihtilasmasi yasadim bobrek rahatsizligim sebebiyle diyete uygun olarak besleniyorum ve 7.8 cesitde hap kullaniyorum
    Yasim 27 aof lisans okuyorum son 4 dersim kaldi mezun olmama bu yilin sonunda mezun olacagim allah kismet ederse normalde tecilimde bitiyor ama 2yil daha hakkim var mezun olduktan sonra,

Ben evliyim acikcasi askerede gitmek istemiyorum isimde cok guzel ayrilmak istemiyorum taseron itfaiyeciyim Bugun bir doktorla konustum %90 muafsin almazsin elindeki belgelerle git konus dedi gatadan bir gorevli arkadasla konustum kimseye guvenme belki alabilirler falan dedi
    Bende işin icinden cikamadim suanda rahatsizligim tekrar nuksetti protein kacagi var
    ama kimi zaman bu negatif oluyor diyorumki İşi garantiye alip lisans mezunu olduktan sonra tecili bozdurup muayene olayim.. askere elverisli derlerse 5 ay yapip gelirim maksadiyla

Muaf oldugumdan emin olabilsem tecili bozdurup gidip muane olacagim ve rahata kavusacagim sizce durumum ne olur herhangibi bilginiz varmi ?

Bu arada bugun engelli raporu icin %40 uzeri tam hangisi lazim bilmiyorum ama engelli kimlik karti ve uzerine not dusurtturdum vergi indirimi diye hangilerini yazmam gerekti tam bilmedigimden doktorlarin yarisindan cogunu gezdik hatta kan pihtilasmasi rahatsizligimdan %20 olarak rakam yazdi nefroloji kac verir bilemiyorum ondan emin degilim digerlerinden puan gelirmi tabi onuda bilmiyorum hayirlisi olur insallah.
    Mesela nefroloji bolumu 3yildir rahatsizligi takipte 3.5mg prretin kacagi oalrak falan belirtmis, Kalp damar cerahisi staz ulserinden %20 olarak yazmis....

engelli raporunda acaba ozellikle sececegim birsey varmiydi Mtv ve Otv zaten bana uymuyor.
    iş İstihdamı (e-kpss), engelli kimlik karti , vergi indirimi raporu istiyorum mu yazdiracagim yoksa aldigim rapor alacagim allah kismet ederse 3u icide gecerli sayilir mi ?
    Cevaplarsaniz icin cok sevinirim her an bakiyorum cevaplarsiniz diye
    simdiden cok tesekkurler.

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    13:42
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@morfeusgt Hemşerim Maşallah amma yazmışsın yahu Askerlik için sorduğun sorunun cevabı;Tsk sağlık yönetmeliğine göre Muafiyet kararı alırsın.Yani askerlik yapmazsın.Senin durumuna uyan Tsk sağlık yönetmeliği ilgili maddesini aşağıya kopyalıyorum.

B) 1. Nefritis ya da nefrotik sendrom belirtileri ile birlikte olmayan evvelce geçirilmiş nefritis ya da nefrozların sekeli olarak görülen (sistemik arteriyel hipertansiyon, ödem, hiposerinemi ve böbrek fonksiyon testlerinde bozukluk bulunmayan, göz dibi normal olan) proteinüriler.
    2. Halen immünsüpresif tedavi ile remisyonda bulunan (proteinürisi ve böbrek fonksiyon bozukluğu olmayan) böbrek biyopsisi ile kanıtlanmış glomerülonefritler.
    C) Bu maddenin (A), (B) ve (D) dilimlerinde yer alan hastalık ve arızaların tedavi ve nekahet halleri.
    D) 1. Yapılan tedavilere rağmen düzelmeyen, sistemik arteriyel hipertansiyon ve ödem, hiposerinemi, böbrek fonksiyon testlerinde bozukluk gösteren, kronik glomerulonefritis, kronik pyelonefritis, nefrotik sendrom, üremi sendromu gibi her türlü nefropatiler.
    2. Nonfonksiyone transplante böbrek.
    3. Böbrek fonksiyonlarını normal sınırlara getirmiş böbrek transplantasyonlu olgular.
    4. Renal kaynaklı olan ve sürekli tedaviye ihtiyaç gösteren persistan hipopotasemiler.

Yukardaki tablodanda anlaşılacağı üzere durumun askerlikten muaf olmayı gerektiriyor.Bu sebeple askere alınmazsın.Diğer engelli raporu sorunun cevabı ise;Evet %40 ve üzeri rapor aldığında ki senin rapor oranın dahada yüksek olacaktır,Engellilere tanınan haklardan istifade edebileceksin.Kimlik kartı,E-kpss,vergi indirimi,ücretsiz ve indirimli seyahat,diğer indirim vs ler.Bunların tamamından faydalanırsın.Rapor oranın %90 ı bulamayacağı için Ötv muafiyetli araç alamazsın.Diğer engelli haklarından istifede edebilirsin.

Üye
    morfeusgt Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ediyorum aciklamalar icin, cok yardimci oldu nokta atişi gibi olmuş
    Herseyin hayirlisi olsun hamdolsun
    Gelişmeleride buraya yazacagim kademe kademe.. Saglicakla Kalin...

Üye
    morfeusgt Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu ayin 3ünde çarşamba günü hastaneye kurula gittim İsmimi okudular iceri girdim parmagimda hareket kisitliligi vardi Doktor bakmak istedi onu gosterdim bakayim puana dedi 5 puan dedi oda 0 puana denk geliyor dedi tamam sorun degil dedim
    Zaten onemli sorunum diger bolumlerdi, Diger doktorlar cagiracak dişari cikabilirsin dedi
    2. cagrilmamda iceri girdim Doktora kolay gelsin dedim Birşeyler yazdi yüzüme bakarak Hayirli olsun 1ay sonra bürodan alabilirsiniz dedi... Bazi kisilere bürodan alabilirsiiniz diyorlardi, 1 kisiyle mersin il sagligindan alacaksiniz dedi sonucu
    Acaba %40 uzeri puan alan saglik kurulundan altinda kalan bürodan mi aliniyor?
    Soru sordugumda puanlar hesaplanacak sonra verilecek büroya denildi
    Acikcasi doktorun işlerimin bittiginden mi hayirli olsun dedi Acaba %40lik dilimi gecebilecegimdenm mi dedi anliyamadim
    Bana soru sormasini beklerken direk hayirlamasi Afallayip kaldim ciktim
    1 ay sonra sonucu gene yazacagim burolara
    Nacizane yorumlarinizi alabilirim...

Üye
    morfeusgt Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

S.a Tekrar dondum araniza Benim gibi durumda olanlara yardimci olmak icin bende burda sonuclara yazmaya devam ediyorum
    bugun 50gunun sonunda raporum sonuclandi tamda kendimi personeli fircalamaya hazirlamisken boyle bir % gorunce apisip kaldim
    Bu seferde acaba calistigim isde sorun olurmu diye dusundum
    Acaba bu sonucla %71 ne gibi konularda faydalanabilirim eksik birsey yaptirmismiyim... yardimci olursaniz sevinirim
    mERXAP - Membronoz glomerunefreti, Pulmoner Emboli Askerlik ve Muafiyeti Engelli raporu..?
    E32O9q - Membronoz glomerunefreti, Pulmoner Emboli Askerlik ve Muafiyeti Engelli raporu..?
    jBAqbj - Membronoz glomerunefreti, Pulmoner Emboli Askerlik ve Muafiyeti Engelli raporu..?
    İtfaiye subesinde taseron olarak tlfon santralinde duruyorum Acaba firmadan vergi indirimi icin kagit istesem bu rapordan bilgileir olsa isten cikarma durumlari olurmu ? tesekkurler.
    Bu arada agir yuk tasimasi gereken islerde calisamaz yazmis ama
    Ben son 6 aydir bodybuildinge bile gidiyorum @sarasota @OturanBoğa @Başgedikli
    Konu morfeusgt tarafından değiştirilmiştir (24.09-2016 Saat 11:47 ).

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    13

Ağır iş yapmicaksın badybuildig olayınıda hemen bırak vergi indirimi alırsan işverene zararı değil faydası olur sgk nin yarısıni devlet karşılar

Üye
    morfeusgt Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abim aklima 1sey takildi bunda egitim isaretli olmadigi icin ekpss kapsam icerisinde degil mi acaba giremezmiyim
    Veya istihdam isaretli oldugu icin ekpss de icerisinde mi acaba tesekkurler.
    Rapor uzerinde unutulmus herhangibi nokta veya aciklama varmi ilerde eksiklik yasiyacagim birsey... @sarasota
    Konu morfeusgt tarafından değiştirilmiştir (26.09-2016 Saat 11:19 ).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    459
    Verilen Beğeniler
    727

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @morfeusgt

Yukarıdaki raporla ekpss'ye girebilirsin. Vergi indirimi için de başvurabilirsin.

İtfaiye görevlisi sağlık açısından zorlayıcı olabilir. Bence daha sakin bir iş düşünebilirsin.

Başlığın Etiketleri