Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    burak sude Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    25.09-2016
    Saat
    21:53
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkese merhaba

ben 1999 yılı Ağustos ayında askere gittim askerden evvel sivilde gözümden geçirmiş olduğum bir ameliyatım vardı sol gözümdeki mercek alındı görme kaybı oluştu sol gözden olduğundan ve görmenin kısmi azlığından askerlik yoklamasında ve acemi birliğimde Manisa askeri hastanede bu rahatsızlığımın askerliğe engel olmadığı kanaatine varılarak askerliğe devam ettirildim
    usta birliğimde 5-6 aylık asker iken yazıcı olmamdan ve görev yaptığım karakolda asker sayısının azlığından geceleri 24 e kadar yazıcı olarak 24-03 yada 03-06 nöbet tuttuğumdan günlük maksimum 2-3 saat arası uyku ve dinlenme sürem olduğundan yoğun tempo nedeniyle gözlerimdeki ağrı neticesinde doktara gittim beni iskenderun askeri hastaneye gönderdiler ordanda gözüme mercek takılması için Ankara Gataya sevk edildim
    Gatadada bana mercek ten sonra askerliğime devam edeceğim söylendi Fakat takılan mercek göze uyum sağlamadığından ve hastane tarafından enfeksiyon kaptırıldığı için yoğun bir tedavi uygulandı mercek tekrar geri çıkartıldı ve bu ameliyatlardan dolayı görme tamamen kayboldu ve artık tedavi sürecide olmadığından Askerliğe elverişli değildir raporu verildi.

Birliğimdeki komutanım Mehmetçik vakfına bir yazı yazmış bana ordan bir miktar tazminat ödendi ve 5.ve 6. derece engelli maaşı bağlandı bir süre bu maaşı aldım sonra bir yazı geldi Mehmetçik Vakfından olayın askerden önce den kaynaklandığı tespit edildiği için ödeneğiniz kesilmiştir denildi
    bu durumda ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

@burak sude

Karara karşı itiraz edip yeniden değerlendirilmesini isteyin. Askerden önce hastalığın olması ayrı, askerlik şartlarından dolayı rahatsızlığın ilerlemesi ve askerliği yapmaya engel olacak düzeye çıkması ayrı! Israrla hakkını aramanı öneririm.

Üye
    burak sude Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    25.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

konuyla ilgili avukata danıştım bu tür davalarda zaman aşımın 1 yıl olduğunu yani bi hak talep edemeyeceğimi söyledi

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

Benim de benzer birndurumum var bana askerdeyken kronik psikoz teşhisi konarak muafiyet verildi giderken sağlam raporu vermişlerdi şu an %45§ raporum var başvuru yazısı gönderdim kabul edilmedi sizce neden olabilir yapabileceğim bir şey var mo bunun için?

Üye
    burak sude Avatarı

Gerçek Adı
    ramazan
    Son Giriş
    25.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@DJ_BORAN

1 yılı geçmediyse dava aç derim

Üye
    emrebey19 Avatarı

Gerçek Adı
    yunus emre
    Son Giriş
    23.11-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Gorme engelli arkadasim bende 1 yildan kisa bi sure icinde dava acabilirsin diye biliyorum ama maasin yeni kesildiyse acilen davani ac diger arkadas saglam verildi sana ama seninde haberin yoktu rahatsizligindan bende ayni sekilde askerde bobrek yetmeZligim ortaya cikti ama bisi cikmaz sana bana cikmadi cunku yapilan muayene belli ellere bakiyo goze bakiyo vs oylesine muayene