Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    click2fly Avatarı

Gerçek Adı
    Metecan
    Son Giriş
    24.01-2017
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SAF SES ORTALAMA (DS) (500-2000 HZ.) HAVA SOL 88 DB SAĞ 10 DB

KONUŞMAYI ALMA EŞİĞİ (DS İLE) (SRT) SOL N.A SAĞ 15 DB

KONUŞMAYI AYIRT ETME (%İLE) SOL N.A SAĞ %96

EN RAHAT SES YÜKSEKLİĞİ ''MCL'' SOL N.A SAĞ 55 DB

TEDİRGİN EDİCİ SES YÜKSEKLİĞİ ''UCL'' SOL N.A SAĞ 100 DB

Arkadaşlar sol kulak işitme kaybı 90 db sağ normal askerlikten muaf olabilir miyim ? yukarıda belirtilen N.A'lar ne oluyor ? ayrıca gözler sağ 2,75 astigmat sol 1,75 astigmat yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:29
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Bende burada çok soru sordum ama cevap alamadım yoklama kaçağısınız diye mesaj geldi telefonuma baktım yardımcı olan yok geçen hafta salı günü gittim askeriyeye..
    Yanımda tüm testleri aldım raporu aldım benim her iki kulakta da sıkıntı var askeriyeye gider gitmez hemen askersin dediler bilateral orta ağır sensörinöral işitme kaybımdan %35 raporum var gözümde disk kayması var toplam engel oranım tam %40 raporu göstermeme rağmen %40 kaybın az askerden muaf olmak ne demek diye fırça yedim hemde kadın veznedardan..Raporu gösterdim iyice anlattım durumu inanmıyorlar kadın bana ne dedi bak; elin kolun sağlam koşarsın görürsün silah tutarsın dedi ne demek muaf olmak istiyorum diye bi ton laf etti, sonra kadın inandı çünkü söylediği bazı şeyleri anlamadım yani illa duyucam diye uğraşma bu senin başını ağrıtır askeriyenin dokturuna gönderdi beni raporu göstermeme rağmen 2 saat süzdü beni inanmıyorlar resmen zor bela hastahaneye sevk aldım daha bitmedi..
    Askeri hastahaneye gittim KBB rütbesi albay olan doktor yanımada ne olur ne olmaz diye ekpss evraklarını aile ve sosyal bakanlığından alınan ön taahhüt belgesini yanıma almıştım, albay aynen şöyle dedi; cihaz kullanmıyorsun, normal okullara gidip mezun olmuşsun askere ne demek gelmem? duymayan işlerde askerliğini yaparsın eczacı yemekçi olursun? diyorum ki ben askerliğimi zaten yapmak istiyorum ben her türlü karar razıyım dedim, albay aynen şöyle dedi ya sen çok zekisin yada bizi kandırıyorsun dedi..
    Gerçekten çok zor o kadar insanın ortasında rencide ediyorlar vatanımıza elbet katkımız olsun isteriz ama uymuyorsak ne yapalım bile bile kulağımıza bişey yapmadık ki..Daha bitmedi bak, sonra zor bela odyometri testine gönderdi beni çıktım test odasına, doktor ve hemşire başladılar yalan yaparsan askerler kapıda askeri ceza hukuku uygularız sana askerliğini 24 ay yaparsın, diyorum ki raporum test sonuçlarım burda devlet hastahanesinden aldım diyorum yok inanan yok arkadaş, odyo testinde sürekli uyardı ses geliyorsa bas ceza yersin dikkatli dinle ceza yersin sürekli baskı altına aldı beni..
    Sonra test sonuçlarını aldım albaya gittim suratı 5 karış ya varya bişey dicem olmıcak beni sağlık heyetine sevk etti sonra test sonuçlarını raporlarımı aldılar 6 nisan günü gel dediler bakalım ne karar çıkıcak..
    Benim babam özel harekatçı benim amcam kıdemli uzman çavuş gazi oldu, ben vatanım milletim için asker olmak istiyorum ama uygun değilsem ne yapabilirim?
    Sana diyeceğim çok dikkatli olman duymuyorsam duymuyorum demen en baştan en sona kadar acayip baskı kuruyorlar üzerinde, albayın şu sözü fenaydı yalnız; sen duymuyor musun sana göz ile yapabileceğin iş veririrz o arkadaş görmüyor mu ona da duyması gerektiren iş veririz bu vatan hepimizin askerilikten muaf olmak ne demek? o an gaza gelip alın beni askere dersen 12 ay ceremesini sen çekersin hatta acemi birliğinde işitme sıkıntın var diye çok çekersin..Biraz uzun oldu ama belki bi yardımım dokunur bana burda pek yardım eden olmadı çünkü..

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım aynı durumları bende yaşadım izmirden ankaraya 3-4 defa gittim verdikleri 100 tl yolluk ama ben git gel otel parası yemek parası 1000 tl harcadım gatada süründüm. akraba da kaldık ettik bazen saatlerde mk albayını bekledim banklarda ve sonuç ne biliyormusun askere elverişlidir çıktı ve askerliği yaptık...şuan ekpss ile atanmış %47 raporu olan biriyim gerisini sen düşün..

Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Valla askerliğe elverişlidir diye bekliyorum, iki kulağımda da sorun var dememe rağmen inanan çıkmadı büyük ihtimal gataya sevk edicek beni çok baskı kuruyorlar sorunum olmasına rağmen bazı anlar sorunum yok demek istedim açıkcası..
    Askere gitsek fısıltı duymuyorum arkamdan konuşanı çoğunlukla duymuyorum telefon telsiz anlayamıyorum ve bu adamlar beni zorla askere alıcak %70-80 askerim diye düşünüyorum..

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nuri şimdiden geçmiş olsun yap askerliği kurtul gatada çok sürünürsün 1 günde işin bitmez doktorlar albay fln laf söyletmezler yerinde bulamazsın git gel git gel süründürüyorlar malesef..anca su şekilde kurtulursun askere git acemilikte veya birliğinde bölük komutanına söyle sevk etsin seni o zaman muaf sayılırsın ben alabilirdim ama askerliğin bitmesine 3 ay kalmıştı yaptım kurtuldum. ha gidince pasif görev vereceklerini sanma söfördüm üstüme 2 araç zimmetliydi. yani tam yaptık askerliği

Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Bana ne gibi görev verebilirler ki? sonuçta kulakta sıkıntı var komutan gel dese anlamam bide fırça yerim üzerine
    Boyum uzun birazda kuvvetliyim elde ayakta hiç bir sıkıntım yok ağırlık olsun kaldırırım indiririm, yani duyabildiğim kadar yapıcak iş versinler ben razıyım askerlik yapmaya

Üye
    click2fly Avatarı

Gerçek Adı
    Metecan
    Son Giriş
    24.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim arkadaşlar değerli yorumlarınız için

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@nuri3558

yemek bulaşık vs durumuna göre değişir

Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

@muhendis3232

Benim celp dönemim 2017 mayıs yazıyordu eğer asker olursam, şimdi ben ekpss giricem ilk atamada atandığımda askerlik yüzünden sıkıntı olur mu? yada memur olup 2017 mayısında asker olduğumda nasıl bir yol izlenir? bir fikrin varmı..

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

göreve başlarsınız erteleme olmuyorsa askere elveriş durumuna göre gidersin sorun olmaz

Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Askeriye randevu tarihi geldi çattı gittim askeriyeye sağlık kuruluna gönderdiler rapora şöyle göz ucuyla baktım barışta askere elverişli değildir savaş durumunda seferberlik durumda olağanüstü hal durumda askere elverişlidir gibi şeyler yazıyordu saat 2 de son kurul kararını vericek..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    264
    Verilen Beğeniler
    418

@nuri3558

Hayırlı olsun.

Başka bir kulak hastalığı yoksa, sorun sadece işitmeye dairse, TSK sağlık yönetmeliğinde ilgili bölüm şöyle:

MADDE 19
    AÇIKLAMA: Bu maddenin değerlendirilmesinde kullanılan ortalama işitme eşikleri, saf ses ortalamalarını (500 Hz, 1000 Hz, 2000 Hz) ifade etmektedir.
    A) 1. Bir kulağın sağlam olması durumunda (0-25 dB arası) diğer kulağın total olmayan işitme kayıpları.
    2. Her iki kulağın fısıltı sesini 2 m ve daha uzak mesafeden [26 dB’den 40 dB (40 dB hariç)’e kadar,] işitecek derecedeki sağırlıkları.
    3. Bir veya iki kulakta 4000 Hz ve daha yüksek frekanstan itibaren 60 dB’in üstünde nörosensoriyel işitme kayıpları.
    B) 1. Bir kulağın fısıltı sesini 3 m ve daha uzak (30 dB) mesafeden işittiği halde diğer kulağın fısıltı sesini 1 m ve
    daha kısa (65 dB ve daha fazla) mesafeden işitmesi, tam sağır olması ya da tam sağıra yakın olması.
    2. Her iki kulağın fısıltı sesini 1 ila 2 m (40-65 dB arası) mesafeden işitmesi.
    3. Bir kulağın işitmesi normal olduğu halde diğer kulakta saf ses odyogramda konuşma frekanslarında total işitme
    kaybı veya 90 dB ve üzerindeki işitme kayıpları (Bu fıkranın değerlendirilmesinde 100 dB seviyesindeki klik stimulusla
    yapılan işitsel uyarılmış potansiyeller (ABR) testinde cevap elde edilememiş olması şarttır.).
    4. İşitme kuvvetini bu maddenin (A) diliminin (1) veya (2) numaralı fıkralarında belirtilen miktar kadar azaltmakla
    birlikte, her iki kulakta 4000 Hz veya daha yüksek frekanstan itibaren 60 dB’in üzerinde nörosensoriyel işitme kaybı.
    C) Bu maddenin (A), (B) ve (D) dilimlerinde yer alan hastalık ve arızaların tedavi ve nekahet halleri.
    D) 1. Her iki kulağın fısıltı sesini 1 m ve daha kısa (65 dB ve daha fazla) mesafeden işitecek derecedeki sağırlıkları.

Üye
    click2fly Avatarı

Gerçek Adı
    Metecan
    Son Giriş
    24.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu maddeler muafiyet mi sağlıyor ? 3.madde benimki oluyorda

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    264
    Verilen Beğeniler
    418

B ve D maddeleri muafiyet sağlıyor

Üye
    nuri3558 Avatarı

Gerçek Adı
    Nurettin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sağlık kurulunda duruma aynen şöyle yazdılar ''barış ve sefer durumunda askere elverişli değildir''..
    Sonra ön bilgi formunu askeriye götürdüm ve işlemlerimi bitirdim 6 ay içinde eve kağıt gelicek

Ayrıca tüm işlemlerimi bitirmişim askeride son bir imza kaldı personel albayına gittim sende mi muafiyet istiyorsun sabahtan beri kaçıncı oldu bu senin neyin var dedi işitme dedim cık cık yaptı kaşe imza attı..
    Şimdi sağlık kurulu önünde askerliğini iptal etmek isteyen abartmıyorum 500 kişi vardı kimsenin gözünde gözlük yoktu kimse cihaz kullanmıyordu iç hastalık dicem ama çoğu kiloluydu ve bu yüzden muaf olmak istiyorlardı..
    Şimdi işitme de sıkıntın varsa askerliği bırak normal hayatta zor yaşamak, görmüyorsan yine normal hayatta zorluklar çekiyorsun, tekerlekli sandelye desen ne kadar zor olduğunu hepimiz görüyoruz yani demek istediğim sırf kilosu var diye askerlikten muaf olmak istemek bizi zor durumda bırakıyor, askeriyeye gittim veznedarda ki kadın sende mi muafsın zayıfsın dedi şaka gibi yani kulağımda sorun var diye etiket ile mi gezmem gerek, kilom var diye askerlikten muaf oluyorsun duyuyorsun görüyorsun belki hastasın bilemeyiz ama askeriye ve devlet bu konuda bişey yapmalı çünkü benim 150 kiloluk abim askere gitti benim tek böbreği olmayan karaciğerinin %30 'unu kullanan arkadaşım askere gitti demek ki duymak ve görmek yetiyormuş askerlik için..
    Allah herkesin yardımcısı olsun askerimize de milletimize de kul hakkı yemedikten sonra Rabbim herkese kapı açar inşAllah herkesin istediği gibi bir hayatı olur..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon