Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    niRvana_ati Avatarı

Gerçek Adı
    Atıf Doğan ÖZCAN
    Son Giriş
    05.01-2016
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar ;

Toza , yeşile , polene alerjim var. (ileri derecede) Kronik astımım var. Birde kalbimde rahatsızlık var. Koşamıyorum , merdiven çıkamıyorum , elimde bişeyler varsa uzun süre yürüyemiyorum.

Askerlik için tecilim bitiyor bu rahatsızlıklarım ile askerlik yapabilir miyim ? Yani Tamam komando olamam biliyorum ama verimli bir askerlik çıkar mı ? Rapor alsam bana yardımcı olur mu askerde ?

Üye
    ragıp dağtekin Avatarı

Gerçek Adı
    ragıp dağtekin
    Son Giriş
    10.10-2016
    Saat
    07:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

naçizane tavsiyem hastanenin bir tanesine git engelli raporu için müracaat et nasılsa ücretsiz
    mevcut hastalıkların ile ilgili şikayetlerini belirt ilgili polikliniklerde muayeneni yaptır
    göğüs hastalıkları, kardiyoloji, alerrji polikliniği bulunan hastane olmasına dikkat et
    raporunda çıkacak sonuca göre askerlik şubene gidersin mevcut hastalıklarını belirtir askeri hastanenin sağlık kuruluna da girer ya tecil ederler yada askerlik yapmaya elverişli değildir derler biter.
    ben sadece sana kolaylık olsun diye tüm hastalıklarını gösterir belgelendirmiş olursun diye engelli raporu için müracaat et dedim.
    belki solunum yetmezliğinde kalpten engelli bile çıkabilirsin belli olmaz tarif ettiğine göre
    askerlik yapıp yapamayacağınıda görürsün burdan kimse kolay kolay askerlik yaparsın yapamazsın diyemez

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@niRvana_ati

Bu yazdıkların muafiyet alacağına işaret ediyor. Ben de Ragıp arkadaşa katılıyorum. Devlet hastanesinden rapor almanı öneririm. Bu rapor doğrudan askeri hastanede etkili olmasa bile doktorların kanaatini güçlendirmesi açısından önemlidir. Askeri hastaneye gittiğinde tetkikleri yaparlar ve muafiyet verirler.

Ahmedkilicc
    Misafir Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    alerjisi ve astımı olan arkadaşlarım vardı askerde. kalbinde olan rahatsızlıktan muayene olmanı öneririm