Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    chnckr Avatarı

Gerçek Adı
    Cihan
    Son Giriş
    30.11-2015
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,

Formu biraz araştırdım fakat ben kendi soruma yanıt bulamadım eğer ki forumda açıklamaları var da ben göremediysem şimdiden konu kirliliği yaptığım için özür dilerim.

Sorum şu ki; Ben 04.11.2015 tarihinde birliğime teslim olarak askerlik görevime başladım
    fakat katılım muanesi sürecinde sağlık ocağına ki doktora kalp kapakçığında 2. derece mitral yetersizliği olduğumu söylemem ile beni Ankara Mevki asker hastanesine sevk etti.
    Bu hastane de kardiyoloji bölümün de ki muanem ile de resmi bir şekilde teşhis konularak ve heyete girerek askerliğim bitmiş oldu, ve [42/B/6] kararı ile Barışta askerliğe elverişli değildir, sefer de görev yapar raporu alarak birliğime döndüm ve birliğimden ayrıldım.

Benim bu süreçten sonra yapmam gereken herhangi bir işlem var mıdır? Birliğim bana herhangi bir bilgi vermedi.

Özürlü raporu alabilir miyim? Sevk başlangıç tarihinden sayarsak 15 gün askerlik yapmış oldum bazı forum sitelerinde yapmış olduğum bu süre için bir ödeneğin olduğu yazıyor bu ödeneği nasıl alabilirim? ve ya yapmam gereken başka bir şey var mı?

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @chnckr

Esas karar yazısı 6 ay ile 1 sene içerisinde sana ulaştırılacaktır.

Bu muafiyete dair herhangi bir ödeme alamazsın. Çünkü ortada askerlikten kaynaklı bir hasar yok.

Eğer sakatlık oranı cetveli'ne göre % 40 v üzeri rapor alabilecek halde isen, o zaman engelli statüsüne dahil olabilirsin. Bu da çeşitli haklar elde etmeni sağlayabilir: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html