Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nichotin Avatarı

Son Giriş
    04.01-2016
    Saat
    09:32
    Yaşadığı Yer
    Anakra
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,

Forum içerisinde oldukça sıkı bir paylaşım ağı olduğunu fark ettim ve bu nedenle raporlarım ile birlikte sizlere danışmak istedim.

Askere alma kanundaki maddeyi biliyorum ve bunun yanı sıra türlerine göre de değişkenlik gösterdiğinin farkındayım.

Düzenli olarak Euthyrox kullanmaktayım.

Raporlarım ekteki gibi ve yaşım 28 bu durumda askerlikten muaf olma ihtimalim var mıdır?

Bana yardımcı olursanız minnettar olurum, herkese iyi bir hayat dilerim.

Üye
    Nichotin Avatarı

Son Giriş
    04.01-2016
    Saat
    09:32
    Yaşadığı Yer
    Anakra
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kimsenin bir fikri yok mu?

V6dvAn - Hipotiroid hastalığım var.  Askerlikten muaf olabilir miyim?

n2nLk0 - Hipotiroid hastalığım var.  Askerlikten muaf olabilir miyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

@Nichotin

Raporların anlamını bilemiyorum (Ne dersin @MeTePe). Ama tsk sağlık yönetmeliğinde konuyla ilgili bölümü aşağıya aktarıyorum. Bu halerde muafiyet veriliyor:

B) 1. Kalıcı hipotiroidi, hipoparatiroidi gibi kişinin çalışma gücünü bozan, şekil ve/veya fonksiyon bozukluğu yapmış, iç salgı bezlerinin kronik hastalıkları ve sekelleri, fenilketonüri hariç aminoasit metabolizma hastalıkları, glikojen depo hastalıkları gibi depo hastalıkları, beslenme ve/veya lipid düşürücü ilaç kullanılmasına rağmen düşmeyen ailesel hiperlipidemiler ve tıbbi tedaviye rağmen klinik ve biyokimyasal remisyonun altı aydan daha uzun süre sağlanamadığı tirotoksikozlar.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Bu rapor kronik troidit olduğunu gösteriyor. Buna göre Oturan Boğa'nın verdiği maddedeki muafiyet kriterine uyuyor ancak; aynı maddede kişinin çalışma gücünün bozulması, şekil veya fonksiyon bozukluğu yapmış ibareleri var. Bu durumda anladığım kadarıyla heyetin karar vereceği bir tablo...

Askeriye ile ilgili hiç bir şeyi kesin söylemek mümkün değil. Kişisel olarak askerlik yaptığım dönemde çok enteresan örneklere şahit olduğum için çürüğe ayırırlar veya ayırmazlar diyemiyorum.

Üye
    paradox08 Avatarı

Gerçek Adı
    Gökmen
    Son Giriş
    29.01-2016
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    artvin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İçinde olduğunuz durum için hiç ihtimal dahi vermiyorum. Bende sürekli olarak Euthyrox (50mcg+25mcg) kullanıyorum askere girişte malum ilaç vs. bulunduramıyorsunuz yanınızda raporunuz varsa yanınızda belki izin verirler ama ben götürmedim acemi birliğinde muayene olurum dedim ama bir türlü gidip muayene olamadım işlemlerim yapılmadı 2 ay boyunca hiç ilaç kullanamadım. Diyeceğim şu ki bel bağlama buna hayal kırıklığına uğrarsın çünkü böbrek yetmezliği olan mı dersin sara nöbeti geçiren mi dersin bir sürü vardı gerçekten askerliğe elverişsiz olan ama çürük verilmedi. Böbrek yetmezliği olan arkadaşımın sabahlara kadar kıvrandığını bilirim sara hastası olan arkadaşımın küt diye bi anda yığıldığını kaşını dudağını yardığını da bizzat gözlerimle şait olmuşumdur. Kısacası çok umut bağlama.

Başlığın Etiketleri