Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 30 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    haykiris Avatarı

Son Giriş
    05.12-2015
    Saat
    00:46
    Yaşadığı Yer
    elaziğ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm arkadaslar 3 aylik askerim psikolojik sorunlarm var mugla aksaz askeri hastanesine gittim sorunlarimi ve sikintilarimi anlattim evin bi ogluyum esim ve birde cocugum var babam vefat etmis doktor bana ilac yazsi ve 10 gun sonra kurula cagirdi fotografli islevsellik kita anket formu adli sicil kaydi baba olum tutanagi 10 adet fotograf ve 2 adet nufus cuzdan fotokopisi istedi durumum ne olur acil yorumlarinizi bekliyorum basina boyle bi durum gelen var mi acila cevaplarini bekliyorum muaf olurmuyum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

@haykiris

1 ay hava değişimi verirler gibi görünüyor kardeşim.

Üye
    haykiris Avatarı

Son Giriş
    05.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    elaziğ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hava degisiminde de mi bu evraklar isteniyor birde peki islevsellik ankete askerlik yapamaz yazilirsa da mi hava degisimi oluyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

@haykiris

1-2 defa hava değişimi olmadan muafiyet vermeleri çok istisna bir durumdur

Üye
    haykiris Avatarı

Son Giriş
    05.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    elaziğ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar hastanede doktor islevsellik formu istiyor ya o form askere geldigimiz zaman duzenlenen form mu yoksa boluk komutani yeniden mi duzenleyecek

Üye
    mami3535 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    01:31
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@haykiris

komutanlar yapıyo kıta anket formunu onlar dolduruyo askerideki komutanlar doktorlar rdm uzmanı falan onlar hep görüşünü yazıyo ona

Üye
    haykiris Avatarı

Son Giriş
    05.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    elaziğ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki beni mahkemeyede cikaracaklarmis neden bi bilginiz var mi

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

adli bir sorununuz yok di mi? ya da mahkemelik bir olayınız?
    anlattıgınız aile sorunları ve psikolojik sorunlarınızdan dolayı askerliğe uyum sorununuz ilgili hastane tarafından belirlenir. askerliğe elverişli olup olmadıgınızla ilgili mahkemelik iş olmaz. başta da dediğim gibi mahkemelik bir sorununuz var mıydı?

babanız vefat etmiş. anneniz ve eşinizin sgk'ları yoksa ve maddi durumları iyi değilse eşiniz muhtaç asker ailelerine yardım programı, anneniz de eşi vefat etmiş muhtaç kadınlara ödenen sosyal yardım programı için vakfa başvursunlar lütfen.

şuradan bahsettiğim sosyal yardım programları için bilgi alabilirsiniz:http://www.engelliler.biz/forum/sosy...ogramlari.html

Üye
    haykiris Avatarı

Son Giriş
    05.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    elaziğ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sabikam var komutanlarimda surekli sen gidicisin diyip duruyor benden istenen evraklr niye peki herkesden hava degisiminden sonra islevsellik isteniyor benden direk istediler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

mahkeme işiniz sabıkalı oldugunuz olayla ilgili olabilir. askerlikle alakalı değil.
    işlevsellik ve kıta anketi formu askerlikte uyum sorunu yaşayanlardan istenir. hava değişiminden sonra verilecek diye bir kural yoktur.

Üye
    haykiris Avatarı

Son Giriş
    05.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    elaziğ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yani sonuc ne olur bi bilginiz var mi

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

TSK sağlık yeteneği yönetmeliğini tekrar inceledim. tüm anlattıklarınızı gözden geçirince aşağıdaki B ve D dilimleri ile alakalı gibi geldiniz bana.

"B) 1. (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) Antisosyal kişilik bozukluğu.
    AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerin; asker hastanelerinin sağlık kurullarından antisosyal kişilik bozukluğu tanısı alması,
    adli veya askeri mahkemeler tarafından verilmiş en az bir antisosyal eyleminden dolayı ceza almaları, bu cezalarından en az birinin
    infaz edilmesine rağmen davranış bozukluklarının devam ettiğinin ve askerlik ile uyumlarının bozulduğunun kıt’a anketi ve diğer
    resmi belgelerle tespiti gerekir.
    ...
    D) 1. İleri derecede antisosyal kişilik bozukluğu.
    (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerin; antisosyal kişilik bozukluğu tanısı alması,
    öldürme, öldürmeye teşebbüs, gasp suçlarından en az bir hapis ya da diğer antisosyal eylemlerden dolayı, disiplin mahkemesi dışında kalan mahkemelerce verilmiş en az üç hapis cezası alması ve bu cezaların kesinleştiğinin belgelerle tespit edilmesi gerekir."
    ..........................
    sabıkanız oldugunu, adli sicil kaydınızın istendiğini mahkeme işi vs anlatınca bu bahsettiğim dilimler gereği askerlikle ilişiğiniz kesilebilir. istirahat vermelerine gerek kalmayabilir yani. yine de askeri hastanenin istirahate lüzum duyup duymayacagını buradan bilemeyiz.
    büyük ihtimalle bana göre terhis edileceksiniz/askerliğe elverişli bulunmayacaksınız. istirahat/hava değişimi vermeyebilirler.
    siz B ve D dilimlerini inceleyin. hangi sorundan dolayı sabıkalı oldunuz?

Üye
    haykiris Avatarı

Son Giriş
    05.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    elaziğ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok ben kacak sigaradan sabikam var sicilimde kacakcilik diye geciyor benim direk muaf tutulmam boluk komutanindan mi geciyor peki
    Konu haykiris tarafından değiştirilmiştir (05.09-2015 Saat 13:16 ).

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

mahkemeye çıkarılacağım dediniz. adli sicil kaydı vs var işin içinde. bu konularda net bilgilerim olmadan yardımcı olamam. ama dediğiniz gibi sabıkanız sadece sigara kaçakçılıgından ise kavga, çatışma vs olmamışsa sabıkanız muafiyeti etkilemez.

bölük komutanınız sadece kıta anket forumu konusunda etkilidir. görev alanı haricinde askerliğe elverişli olup olmadıgınız konusunda söz hakkına sahip değildir.

askerliğe elverişli olup olmadıgınızı askeri hastane TSK sağlık yeteneği Yönetmeliğine göre degerlendirir ve karar verir.
    verilecek karar askerliğe elverişli olmadıgınız yönünde olursa da askerlikle ilişiğiniz kesilir.
    burada hakkınızda verilecek hastane kararı önemlidir. tabi bu karar verilirken kıta anket forumu vs gerekli resmi belgeler de dikkate alınır.
    size hava değişimi de verebilirler, ilaç tedavisi de, bunları şimdiden bilmek zor. sonuçta burada sizin verdiğiniz bilgilere göre görüş bildiriyoruz. tedaviye ne kadar cevap verip vermediğiniz anlaşılmadan askerliğe elverişli değildir kararı çıkmaz.
    biraz sabredin. size tavsiyem maddi sıkıntı çekiyorsanız (babanız ölmüş) ilk mesajımda size bahsettiğim sosyal yardımlar için eşinizi ve annenizi vakfa başvurmaları için yönlendirin.
    o yüzden yukarıda yazdığım ilk mesajımı tekrar okuyun.

Üye
    tempo34 Avatarı

Son Giriş
    30.09-2015
    Saat
    19:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar,

2 yaşında babami kaybettim. Annem o sira kiz kardeşime hamileydi neticesinde kiz kardesim hormon bozukluğu ve zeka geriligi gibi problemlerle dünyaya geldi.
    Şuan ankadara grup kita Komutanlığında askerim. Bundan 2 sene evvel birakmis olduğum uyusturucu maddeleri yıllarca kullanıp hayatimi maffettim. Şuanda evliyim. Eşim, annem, kiz kardeşim bir başına geçim problemi yaşıyor.
    Uyuşturucu maddeden dolayi bazi ruhsal problemler yaşadım. Ve bu askerde en doruk noktasına ulaştı. Mevki hastanesine sevk edildim tabib yarbay dalga geçer gibi ben napabilirim sen askerliğini yaparsin diyip beni gerisi geriye yolladi.
    Suan izindeyim aşırı derece depresyonlar geçiriyorum ve birliğime donmek istemiyorum. 1 ay sonra tekrar gel yazıyordu kagitta ve olani fazla abartiyor, tehditkar vs. Gibi sonuclar yazıyordu. Halbuki ben gercekten kalabalikta duramiyorum ve aklim hep evde ufak tefek nobetler yasiyorum.
    Napmam gerekiyor? Yardimlaribiz icin simdiden teşekkürler.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon