Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bitmedigitti Avatarı

Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hepinize merhaba,
    Öncelikler söylemeliyim ki bu konuyu forumda çok araştırdım ancak benim kriterlerime uygun konuyu bulamadım.

Ben bundan yaklaşık 10 yıl önce askerliğimin henüz 15. gününde akciğer kanaması (hemoptazi) geçirdim.
    Beni Ankara'ya sevk ettiler ve yaklaşık 3 aylık bir hastane serüveninden sonra Askerliğe elverişsiz raporu ( çürük) vererek askerliğime son verdiler.
    Askerden önce hiç kanama geçirmemiştim. ilk kanamam askerde oldu ve direk rapor aldım.
    Küçüklüğümde zatürre geçirmiştim. Ondan kaynaklanmış.
    Daha sonra defalarca kanamam oldu. Bu durum ve raporum neredeyse her durumda problem oldu.

Ve günümüze gelirsek bu tarz vakalarda VAZİFE MAMÜLLÜĞÜ belgesi verildiğini duydum. Bende siz dostlarıma danışarak bilgi sahibi olabileceğimi düşündüm.
    Sizce ben vazife mamülü statüsüne giriyor muyum? Eğer giriyorsam bu belgeyi nereden nasıl alabilirim?
    Giremiyorsam bunun sorgulamasını nereden yapabilirim?

Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlarım bana yardımcı olabilirse çok sevinirim.

yazmayı unuttum.
    askerden once bronşektazi tanısı konmuştu ve hergün balgam çıkarıyorum.
    Raporumda bunlarda yazıyor. Bronşektazi yüğzünden hemoptazi geçirdim tarzında...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

@bitmedigitti

Oluşan durumun askerliğin doğal sayılan işleyişinden kaynaklı olarak ortaya çıkması lazım ki askeriye sorumlu olsun ve bir tazminat ödemek zorunda kalsın. Eğer durum bu ise ve bunu ıspat edecek rapor/tanık bulabilirsen, çooook zor ama, şansını deneyebilirsin.
    Bunun için milli savunma bakanlığı'Na bir dilekçe ile başvuru yaparak süreci başlat istersen.

Üye
    bitmedigitti Avatarı

Son Giriş
    07.07-2017
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    çok tşkr ederim Bülent abi.