Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    smhnrdg35 Avatarı

Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar 38 derecede skolyozum var. Ayrıca bir ayağımda 1 cm kısalık var ve skolyozun ilerlememesi için sürekli ayak tabanı kullanmak zorundayım. Daha önceden ameliyat olma durumum olmuştu fakat skolyozum boyun bölgesinde olduğu için doktorum riskli diyerek ameliyat etmedi.

Sürekli ağrılarım oluyor ve boynumu sağa sola sadece belli miktarda çevirebiliyorum. Ancak boyun bölgesinde olduğu için dış görünüşümde bir anormallik yok. Bunlara bağlı olarak askere gönderilirsem orada bu ağrıları çekmeye dayanamam diye düşünüyorum.

Muayene olacağım yerdeki doktor bu şeyleri dikkate almadan askerliğe elverişli raporu verip gönderiyormuş. Bu durumda bir itiraz hakkım var mıdır? Normal şartlarda askerliğe gitmemem gerekir mi? Bu konularda bilgisi olan biri lütfen yardım edebilir mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

@smhnrdg35

Normalde bu derece skolyozla muafiyet verilmez. Ama skolyozun hareket kısıtlılığına neden olması ve boyna yakın yerde risk oluşturması gibi durumlar tespit edilirse, düşük de olsa bir ihtimaldir, erteleme ya da muafiyet verirler.
    En kötü olasılıkla askere alırlar ama spor yapamaz verirler.

Üye
    smhnrdg35 Avatarı

Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

Merhabalar. Sorumu mazur görün bu konularda pek bilgim yok fakat 20-30 derecede skolyozu olan bir çok kişiye muafiyet verildiğini gördüm bu forumda. 38 dereceye neden verilmez genelde?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @smhnrdg35

pardon kardeşim. Aceleyle yanlış anımsamışım. Doğrusu:

"Skolyoz deformitesi için, ön-arka planda; torakal seviyede 26-45, lomber seviyede 21-50 derece arası deformiteleri" muafiyet sağlar