Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SergenAhmet Avatarı

Gerçek Adı
    Sergen Kaygısız
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    05:17
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar

ben kekemelik ve ciddi psikolojik sıkıntılar çekiyorum,
    gataya ilk gidişimde 10 gün sıhhı izin verdiler birliğime gittim nöbette kafama sıkacaktım silahı elimden zor aldılar.
    tekrar sevk etti rdm doktoru bu sefer işlevsellik belgesi filan istedi görüşlerini yazmış ve askerlik yapamaz filan yazmış teşhiş uyum bozuklukları yazmış tekrar gataya gittim doktor önce kıta hastanene elazığa gideceksin dedi askerlik yapabiliyo musun dedi yapmam mümkün değil dedim bi kağıt verdi önce kıta hastanesine gitmesi gerek vs yazıyodu
    altındada kesin tanı: f43.2 uyum bozuklukları yazıyodu

sizce askerlikten muaf tutulur muyum ne olur bana yardım edin...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Uzman görüşü de askerlik yapamaz şeklinde olduğuna göre, büyük olasılıkla 30 gün kadar bir istirahat yazarlar, sonrasında muafiyet verirler.

Üye
    SergenAhmet Avatarı

Gerçek Adı
    Sergen Kaygısız
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar kekeme olmama rağmen askere gittim (istesem muaf tutulabilirmişim sonradan öğrendim) 5 aylık askerim yaklaşık ve artık dayanamaz durumdayım psikolojiden eser kalmadı... intihar edecek duruma geldim kendimi jiletlemeye başladım ve son olarak nöbette intihar edecektim arkadaş silahı elimden aldı ve rdm doktoru gataya sevk etti 10 gün sıhhıi izin verdiler tekrar birliğime gittim doktor sıkıntıların devam ediyo mu dedi ediyo dedim tamam seni tekrar sevk edicem dedi. görüşmeye gittim durumumu anlattım askerlik yapmak istiyo musun dedi yapamıyorum dedim tamam dedi kıta anket formu falan istedi. ve tekrar gataya gittim (formdaki herşeye olumsuz şeyler yazmışlar) gataya gittim evraklara baktı askerlik yapabiliyo musun dedi yapmam mümkün değil dedim tekrar sordu aynısını dedim, tekrar sordu aynısını dedim peki dedi. kıta hastanene elazığa git dedi ve bi kağıt verdi kağıtta sıralı onaylı amirleri tarafından imzalanmış fotoğraflı belge ile kıta hastanesine sevki uygundur vs yazıyodu alttada kesin tanı: f43.2 uyum bozukluğu yazıyodu şimdi elazığa gidicem acaba muafiyet verirler mi lütfen yardım edin arkadaşlar delirmek üzereyim askerlik yapamıyorum başkalarına zarar vermekten korkuyorum...

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

Verirler koçum verirler tecrübe ile sabittir eğitim ve mesleki durumun nedir bilmiyorum ama böyle bir rapor alırsan emin ister kamu ister özel sektör olsun çalışmakta ve iş bulmakta bir sıkıntı çekmezsin

Üye
    SergenAhmet Avatarı

Gerçek Adı
    Sergen Kaygısız
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar kekeme olmama rağmen askere gittim (istesem muaf tutulabilirmişim sonradan öğrendim) 5 aylık askerim yaklaşık ve artık dayanamaz durumdayım psikolojiden eser kalmadı... intihar edecek duruma geldim kendimi jiletlemeye başladım ve son olarak nöbette intihar edecektim arkadaş silahı elimden aldı ve rdm doktoru gataya sevk etti 10 gün sıhhıi izin verdiler tekrar birliğime gittim doktor sıkıntıların devam ediyo mu dedi ediyo dedim tamam seni tekrar sevk edicem dedi. görüşmeye gittim durumumu anlattım askerlik yapmak istiyo musun dedi yapamıyorum dedim tamam dedi kıta anket formu falan istedi. ve tekrar gataya gittim (formdaki herşeye olumsuz şeyler yazmışlar) gataya gittim evraklara baktı askerlik yapabiliyo musun dedi yapmam mümkün değil dedim tekrar sordu aynısını dedim, tekrar sordu aynısını dedim peki dedi. kıta hastanene elazığa git dedi ve bi kağıt verdi kağıtta sıralı onaylı amirleri tarafından imzalanmış fotoğraflı belge ile kıta hastanesine sevki uygundur vs yazıyodu alttada kesin tanı: f43.2 uyum bozukluğu yazıyodu şimdi elazığa gidicem acaba muafiyet verirler mi lütfen yardım edin arkadaşlar delirmek üzereyim ailem çürük alırsan evime gelme seni evlatlıktan sileriz ölün gelsin daha iyi falan diyo kimse beni anlamıyo çok zor durumdayım... askerlik yapamıyorum başkalarına zarar vermekten korkuyorum nolur bana yardım edin...

Üye
    novandan Avatarı

Son Giriş
    06.10-2017
    Saat
    20:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne diyeyim kardeşim Allah yardımcın olsun, Ailen seni nasıl anlamaz ona hayret ediyorum. inan şu anda ne diyeceğimi bilemiyorum keşke şunu yap her şey düzelir diyebileceğim bir şeyler gelse aklıma.

Üye
    tysharp Avatarı

Gerçek Adı
    Çağlar
    Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

kardeşim öncelikle sakin ol ve mantıklı düşünmeye çalış. askere gidip sorun yaşayanlara daha çok sorun çıkarıyorlar. bunun temel sebebi inanmamaları. bir şekilde sorun olduğunu ispatlayacaksın. kötü olarak düşündüğün,mantığına uymayan tüm düşüncelerini hatırlayıp anlatmaya çalış. sakın utanma bak bu büyük hata olur. intihar etmek istedim istiyorum dersen buradan dahi hastalık yakalayabilirler. ama canım askerlik yapmak istemiyor dersen olmaz. nasıl bir ruh hali içerisindesin ondan bahset. her şeyi ama her şeyi anlat! muafiyet alabilmek için uğraştırırlar. askerden önce bir şeyler yaşasaydın onu belirtmek zorudaydın. yok belirtmediysen suçlu sensin. ama askeriyede sorun yaşarsan ve sağlıklı olmana rağmen böyle olduysan askeriye suçlu olacağı için muafiyette sıkıntı oluyor. bazen dediğim gibi numara yapanlar oluyor ve inanmıyorlar. askeriye de muafiyet almak için ayağına sıkan bile var. daha çok örnek var. sen ruh halini anlat hava değişimi aldığında hızla bir devlet hastanesine git orada teşhis koymaya çalışsınlar ve gerekirse ilaç verirler zaten. onu kullanman gerektiğini gataya bildirirsin onlarda ilaçla askerliğini bitirmene yardımcı olurlar. bir bakarsın muaf olursun. anlat her şeyi sonucu gel buraya yaz başkaları da yararlansın tamam mı? (Devlet hastanesine gidilebiliyor mu onu da bülent abi cevaplasın tam bilmiyorum.)

Üye
    SergenAhmet Avatarı

Gerçek Adı
    Sergen Kaygısız
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok sagolun arkadaslar yardımcı oldugunuz icin... Benim askerlik yapmam imkansiz hersey ustume ustume geliyo muaf tutulma ihtimalim nedir sizce cunku biliyorum ki orada elbet birgun intihar edecegim...

Üye
    Hrngrsy Avatarı

Son Giriş
    29.06-2015
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aman ıntıharı falan cıkar aklından kıta anketınde askerlık vazıfesını yapamaz yazıyorsa muafıyet verırler sende sıkıntılarından bahsedersen.kafana takıcak bısey yok benımde senın gıbı bır suru sorunum var banada kıta anket doldurdular askerlık yapamaz yazdılar p.tesı ısparta askerı hastanesıne gıdıcem tum sorunlarımı anlatıcam sonuc ne olur bılmıyorum ama umutluyum sende umudunu kaybetme aklındanda kotu seylerı cıkar.sunu unutma doktorlar senın soyledıgınden cok kıta anketıne onem verıyolar cunku yalanmı dogrumu soyluyosun bılemıyolar kım 5 dakıkada bı ınsan yalanmı dogrumu soyler anlayabılırkı

Üye
    SergenAhmet Avatarı

Gerçek Adı
    Sergen Kaygısız
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Haklisin. Site yoneticisi uzman doktor muafiyet yazdiysa verirler dedi (f43.2 uyum bozuklugu yazdi oda muaf demekmis) insallah oylede olur.. Seninde hakkinda hayirlisi kardrsim insallah istedigin olur..

Üye
    tlha Avatarı

Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardesım hıc canını sıkma gıt doktora halını anlat emın ol muaf olcaksın cunku bnde aynı seylerı yasadım bulent abı bılıyor boyle askerlık yapılmaz bn şimdi ne iş bulcam dıye dusunuyorum kımse senı senden baskası anlamaz dayanmaya calıs bnde ıntıharı denedım ama cozum degıl sadece kendın ıcın yasa bosver aılen olsn yanında gerısı bos ALLAHA sıgın yeter bırakma kendını emın ol bnde oyleydım

Üye
    tysharp Avatarı

Gerçek Adı
    Çağlar
    Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

@tlha

çok güzel yazmışsın kardeşim...

Üye
    SergenAhmet Avatarı

Gerçek Adı
    Sergen Kaygısız
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah razi olsun kardes eyvallah... Allah hepimizin hakkinda hayirlisini versin keske bende saglikli bi insan olsaydim ama kaderde bu varmis herseyin hayirlisi...

Üye
    ramsey Avatarı

Son Giriş
    13.04-2015
    Saat
    00:02
    Yaşadığı Yer
    sirnak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardesim pasa gibi askerliğini yap herkese inat disini sık hayırlısı bu olur bence senin icin allah yardimcin olsun yine de.

Üye
    SergenAhmet Avatarı

Gerçek Adı
    Sergen Kaygısız
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Pasa gibi yapmam icin normal ve saglikli bi insan olmam gerekmiyo mu?,kactigimi falan dusunmeyin gercekten dayanamiyorum...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon