Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kardeş kusura bakmadan sen rahata alış mış sin ben 19 ay güney doğuda iki büklüm yaptım askerlik 15 Aydi tansu çiller benim zamanımda 19 ay yaptı askerlik bitmeye son 4 ay kala uzadi sağlam nice benim tertipler kendini asker uzadidiye yaralayıp çürük aldı askerden kacmak için sen 12 ayı yapamiyorsan ne diyeyim yapisikolojin çok bozuk yada bu zamana kadar sıkın tiya gelmemiş sin kekemelik bahane internet elinin altında her imkânın var biz dağ başında ne tlf ne TV ne gazete nede bir insan gördük sen askerlikte bir şey yapami yacaksan sivilde kime yararın olacak önce sabretmeyi ogrenecenki allahta sana yardımcı olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    952
    Verilen Beğeniler
    1.237

@SergenAhmet muafiyet verilir. Merak etme. Sabırlı ol, sakin ol.

Üye
    SergenAhmet Avatarı

Gerçek Adı
    Sergen Kaygısız
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    05:17
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sagol abicim...

Üye
    SergenAhmet Avatarı

Gerçek Adı
    Sergen Kaygısız
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar bi sorum olacakti.

Gataya ilk gidisimde 10 gun sıhhi izin almistim rdm tekrar sevk etti gataya gittim doktor bakmadi kıta hastanene git dedi askerlik yapabiliyo musun dedi hayır dedim kagida f43.2 uyum bozuklukları yazdı, birligime gitmek icin bilet cikardilar 5 gün onu bekleyemedim ankarada ve evime gittim salı gunu birligime gitmem gerekiyodu sinir krizi gecirdim gidemedim carsamba gunu annemde geldi birligime kadar komutanla konustu anlattı yapamıyo dedi komutanda tamam askerlik yapamaz yazarız, gider 21 gün hava degisimi alır tekrar gider cürük verirler dedi
    ve simdi pazartesi diyarbakıra gidecegim gercekten burda duramıyorum kriz geciriyorum firar etmeyi bile dusunuyorum sizce benim durumum ne olur? Allah rızası icin bana yardım edin cok zor durumdayım...

Üye
    tlha Avatarı

Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardasım allah razı olsun saolun @tysharp kardasm hıc tkma askerlıgı bılırım o psikolojiyide ama unutma hıc bır sey snn saglıgından daha onemlı degıl bnde kendımı yenı toparladm emın ol kurtuldum dıye sevındm ama hayata alısmaya calısıorm asıl askerlık sıvıl hayatta kmseye boyun egme ne derse desınler yoluna bak unutma ALLAH bizimledir kardesım sen yeterki sıkma canını

Üye
    zamburlu Avatarı

Son Giriş
    25.03-2015
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dostum bu siteye ne zaman üye oldum hatırlamıyorum ama sırf senin konunu görünce yazmak istedim. ilk önce bende kekemeyim. ismimi soyismimi vs memleketimi söylerken çok zorlanıyorum bazen hiç çıkaramıyorum. özellikle askerdeyken. bu mesajı sırf senin için yazıyorum.
    26 yaşında askere gittim. şuan 28 29 yaşındayım. aslerliğimi istanbul beykozda yaptım. orda yazıcıydım. sürekli iletişim halinde olunması gereken bir iştir bilirsin. kekemeyim diye acemi birliğinden beridir hep rdm olarak kaldım ve usta birliğinde 2 haftada bir gataya giderdim psikoliji doktoruna. doktorun verdiği ilaçlar belki beni sakinleştirirde daha rahat konuşabilirim diye düşünürdüm ama yanılmışım iş sende bitiyor.
    gerçi bizimki birazda kaytarmak içindi ama oda ayrı bir mesele. ben yazı büroda bulunuyordum genelde. yine günlerden birgün büroda tek başımaydım. telefon çaldı bakmak zorunda kaldım. arayan karargah komutanıydı. bana aceleyle birşeyler sordu cevap vermemi bekledi tabi bende o anda panikleyip adama evet bile diyemedim. adam bana kızdı bağırdı çağırdı hatta küfür bile etti. neden cevap vermiyorsun diye. daha sonra diğer bir yazıcı arkadaş yanına giderek durumu izah etmiş bu arkadaş konuşma sorunu çekiyor o yüden size cevap verememiş o an diye ama adam anlayışlı olacağına "ne biçim bir iştir bu bu adamı nasıl oaraya koyarlar daha konuşmasını bilmiyor aq felan diyerk tepki göstermiş vs ...
    ben tabi bunu 1 gün sonra öğrendim. öyle zoruma gittiki oturup ağladım saatlerce. sonunda dayanamadım silsileyi bozarak gidip direk albayın yanına çıktım yarım yamalak bir şekilde şikayetimi dile getirdim.
    albayın bana dediği şey şu oldu. eğer şikayetin geçerli bir şey değilse seni askeri mahkemeye verdiririm dedi yoksada gerekeni yaparım dedi. karargah komutanın bana dediklerini aynen anlattım. tmm dedi gidebilirsin felan.
    aradan 10 gün geçti o karargah komutanın tayini çıktı. ben o an herşeyi göze almıştım. istersem hapse atılayım umrumda değildi. çünkü sonuçta benim elimde olmayan nedenlerde kendimi ifade edemiyordum.

neyse askerlik geldi geçti şimdi olsa yine giderim inanın ki. ama şunu bilki aynı yerde 3 kişi daha kekemeydi ve hiç birimizde ne intihar etme nede askerlikten muaf olma olasılığını düşündük. ben daha yeni öğrendim bunu sizden. benim 2 erkek kardeşim de kekeme onlar da askerliklerini yaptılar. babamda kekeme o da yaptı geldi askerliğini. hatta akbarada bir çok kişide kekemelik var ama en aşırısı inan etki bende ve askere gitmekten en çok korkanda bendim.
    şunuda belirteyim. bana silahli nöbet yazılmazdı. çünkü nöbet esnasında tekmil getiremeyceğimden ve paralo meselesi yüzünden. sadece koğuş nöbeti olurdu onuda bölük komutanı yazmazdı zaten.

bak tekrar ediyorum ne intihar nede askerlikten yırtmayı düşündüm. sadece bir an önce iyileşmek ve askerliğimi bitirip evime gelmek istiyordum. ben 2 yıllık ön lisans mezunu bilgisayar programcısı ve teknikeriyim. kendi alanımda iş bulamıyorum o yüzden bir teksitil fabrikasında vasıfsız işçi olarak 3 vardiyalı ağır işte çalışıyorum. halen iş arıyorum alanımla alakalı ama bulduğum tüm işlerde nedense kekeme olduğum için hep geri çevrildim halende öyle. ama yinede pes etmeyeceğim illa bizimde şansımız güler elbet bir gün.
    gerekirse başbakanlığa dilekçe veririm.
    bizi ne engelli olarak görüyorlar nede işe alıyorlar. karar versinler. engelli kpss sinde sınava girip belki bir işe yerleşirim diye düşünüyorum ama umut bizimkide kim bilir.

neyse sana diyeceğim son söz askerlik iyidir kardeşim her şeyi kafana takma. zaman gelip geçer hızla.

Üye
    Mustafa_33 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    30.06-2017
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Muhtemelen muafiyet verecekler, son yoklamadan sonra bile sonuç ortalama 15-30 gün arasında değişirken, sen askerliğe başladığın için önce hava izni verirler sonra da muafiyet bu süreç ortalama 45 günü bulur diye tahmin ediyorum.

Üye
    SergenAhmet Avatarı

Gerçek Adı
    Sergen Kaygısız
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlk gidisimde 10 gun sihhi izin verdiler izin donusu gittim rdmye askerlik yapamadigimi soyledim kita anket formu istedi ve tekrar gataya gittim bakmadi kita hastanene git dedi ve sordu ısrarla yapabiliyo musun diye sordu yapmam mumkun degil dedim peki dedi kesin tanı: f43.2 uyum bozukluğu yazdi oda muaf demekmiş nolcak bilmiyorum dün krize girmişim bayilmişim şimdi elaziga gitcem...

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

teşbihte hata olmaz bir laf vardır

deden yapmış baban yapmış amcan yapmış dayın yapmış. genç kızlarımız askere çağrılsın gideriz diyorlar var gerisini sen düşün..

askerlik yapamaz askerlikden muaftır raporu zaten yapamayanlara veriliyor.. ben çok sağasağlam adam tanıyorum sivilden askere gidip kıbrısdan gataya kendini sevkettirdi filan. yok kardeşim bunlar hikaye. doktor dediğin o işin uzmanı olmuş. şak diye anlıyor adam. geçiniz..

ben onu bunu bilmem her Türk asker doğar...

Üye
    SergenAhmet Avatarı

Gerçek Adı
    Sergen Kaygısız
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne dediginizi anlamadım ama kacmaya calistigimi dusunuyorsaniz ayip edersiniz. Askerlige baslamadan ileri derecede kekemelikten hic gitmeyebilirdim ama istemedim. Ancak suan oyle bi durumdayim ki cildiracagim...

Üye
    SergenAhmet Avatarı

Gerçek Adı
    Sergen Kaygısız
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar benim sorunum şoyle: ileri derecede kekemeyim ve manik depresifim ( sizofreni belirtileride var) hem cahillik hemde babamin israriyla hemde kekemelikten muaf tutmazlar dusuncesiyle subem beni gataya gonderecekken istemedim ve bin pismanim... Yaklasik 5 aylik askerim ve psikoloji namına hicbisey kalmadi delirmek uzereyim boluk komutani beni hastaneye sevk etmemek icin numaralar yapiyor bana yalan söylüyor ( askerlik yapamaz yazacam formuna dedi yapar yazmis) çildirmak uzereyim intihari dusunuyorum ama aklima ailem geliyor vazgeciyorum dualarimda çaba etmiyor yaraticiyada isyan etmeye basladim... Artik firar etmekten baska carem kalmadi ne olur bana bir yol gösterin ne yapmaliyim...

Üye
    a.s. Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Adaşım, buraya derdini bu kadar net olarak anlata bildiğine göre bence KOÇ gibisin Maşallah. Yazdıklarına bakılınca mantıklı yorum yapa bildiğin görülüyor. Bak beş ay da olmuş. Kendini düşünmüyorsan senin dediğin gibi 'seni sevenleri düşün' kendini ve onları sakın üzecek bir şeyler yapmaktan kaçın. Yaşın daha çok genç .Önününde uzun bir ömür var. Bu günler çabuk geçücek. Biraz sabret.Çok bunaldığın da derin bir nefes alıp bir dakika arkana yaslan ve Allaha dua et. Firar etmek bütün sorunlarını çözecek olsa inan sana bir dakika bile orda durma diye çok rahatlıkla söyliye bilirdim. Ama bundan sonraki hayatın kararır.Sabır ve dua.Kendine güvenmeyide unutma.Her zaman içindeki AHMET sana bunu da başaracağım,budda geçecek demesine izin ver ve ONU dinle.Allaha Emanet Ol.

Üye
    SergenAhmet Avatarı

Gerçek Adı
    Sergen Kaygısız
    Son Giriş
    21.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar bugun diyarbakır askeri hastanesinden 30 gün hava değişimi aldım kağıtta şunlar yazıyor Öyküsünden; hastanın askerliğe uyum sağlamakta zorlandıgı ve işlevselliğinin düşük olduğu anlaşılmaktadır.
    Tanı:
    1-F43.2 Uyum bozuklukları
    Karar:
    [16/C/]
    1 (BİR) AY HAVA DEĞİŞİMİ.
    Doktor askerlik yapip yapamadigimi sordu yapamicam dedim 1 ay verdi. İznin bitince tekrar gel dedi. Kıta kanaat formunda bütün komutanlar silahsız nobet tutarken arkadaşının silahıyla intihara teşebbüs etti, firara teşebbüs etti kekeme oldugu icin iletişim kuramiyor uyum bozuklugu yaşıyor ve atlatamiyor her an kendine zarar verebilir askerlik yapması uygun değildir yazmislardi. Sanirim muafiyet verecekler.. Fikirlerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    952
    Verilen Beğeniler
    1.237

@SergenAhmet az kaldı. Yakında biter bu belirsizlik.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    952
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dönüşte muafiyet vereceklerdir bence kardeşim. Sakin ve sabırlı olmaya bak.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon