Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Makarov Avatarı

Son Giriş
    23.04-2015
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar.Askerlik ve skolyozla ilgili genelde eski bilgiler var.Güncel bilgiyle geldim size

2014 Yaz aylarında vücut geliştirme sırasında skolyozum olma ihtimaline karşı doktora gittim ve skolyozum olduğunu öğrendim. Belim ağrıdığından dolayı değil de aynada kendime bakarken belimin kıvrım farkından anladım. Bir taraf düz bir taraf içe doğru biraz.

Haseki ve Çapaya gittim. İlerlemez dediler. 21 derece çıktı.
    8 ay sonra askere gitme kararı aldım. Tekrar röntgen çektiler. Yine 21 derece çıktı.Binbaşı Doktor beye ilerler mi diye sordum o da ilerlemez dedi (Umarım ilerlemez tek korkum bu ) Ağrın sızın var mı, haraket kısıtlılığı, günlük hayatına engel mi diye soruların hepsine olumsuz cevap verdim. Yani hiç bir sorun veya engel teşkil etmiyor dedim.
    Bir sonraki görüşmemde sınırdasın dedi bana (Askere gidip-gitmeme konusunda) Heyete çıkarmaya karar verdi. 20 derece olsaydın alınırdın askere dedi.
    Tabi skolyozların da türleri varmış.Senin durumunda 20 dereceye kadar askere alınıyor dedi yönetmelik gereği yapmayacaksın dedi.

Heyete girdim. Girip çıkmam bir oldu.
    2 gün önce Muaf belgesini aldım.

Açıkçası gitmek istiyordum askere.Herhangi bir ağrı yaşamadım.Zaten ağırlık çalışan birisiydim. Doktora da aynısını söyledim. Ama kısmet 1 derece ile alınmadım. Hayırlısı

Geçmiş olsun herkese

Yaş 22

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Güncel bilgi için teşekkürler kardeşim.

Üye
    Makarov Avatarı

Son Giriş
    23.04-2015
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rica ederim hocam