Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    a.riz Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    22.09-2015
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar arkadaşlar ben ali,
    Kısaca durumumu yazayım, kısa dönem askerlik için şubeme başvurdum hipertansiyon hastasıydım ve düzenli ilaç alıyordum.
    Aile hekimim izmir askeri hastanesine sevk etti bir hafta yattık ve heyet bir sonraki yıla bırakma kararı verdi.

Benim sorum bir sonraki sene ne karar verebilirler sizce aranızda bunu tecrübe eden varmı yakın zamanda veya öngörüsü olan?
    Geçmişe dönük forumda incelemeler yaptım fakat tam sonuç yazan olmamış. Şuan nişanlıyım ve evlenmeyi düşünüyorum 2015 ağustosta tekrar şubeye gidip tekrar sevk alacağım. Askerlik durumu ortada kaldığı için ne doğru dürüst iş bulabiliyorum ne de evlilik için tam adım atamıyorum. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hipertansiyon nedeniyle yakın zamanda askerlik işlemi yapan oldu mu arkadaşlar?

Üye
    a.riz Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    22.09-2015
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kendi soruma kendim cevap vereyim arkadaşlar sanırım aranızda bunu yaşayan olmadı.
    Başka bir arkadaşa faydası olur umarım. 14 eylülde askeri hastaneye sevkimi aldım ve gittim muayeneler yapıldı ve doktor tekrar yatış verdi. geçen yıla göre tecrübeli olduğumuzdan tabi bütün aşamalar standart olarak uygulandı. neyse fazla söze gerek yok kullandığım ilacı kesmem söylendi ilacı hemşirelere teslim ettim.
    ölçümler başladı 140/100mmhg olarak giriş yaptık. ilacı bırakmam sonrasında(5 gün kaldım hastanede p.tesi den cumaya) tansiyon ara ara yükseldi indi vs. en düşük 130/100mmHg çıktı en yüksekte 155/115mmHg çıktı arada dil altı(kapril) aldık ama düşürmediği bile oldu çarşamba gününden sonra hemşireler normal kendi ilacımı kullanmam gerektiğini ve ellerindeki verilerin onlara yeteceğini söyledi.

Yukarıda detaylı anlattım biraz sonuç olarak heyet karşısına çıktım ve "barışta askerliğe elverişsizdir seferde görev yapar" belgesi ile taburcu edildim.

Bu arada şunu fark ettim ki ilaç kullanımı ve periyodu çok önemliymiş. ilacı bıraktığım sırada yaşadığım olumsuzluklar çok etkiledi beni. ilaç kullanmaya başladıktan neredeyse 3 gün sonra toparlandım diyebilirim (ilaç coveram 5/5) size tavsiyem ilaçları mutlaka düzenli alın ve kontrolleri eksik etmeyin. daha bugün yakın tanıdığım (36 yaşında 2 çocuk babası) bir abimizi beyin kanamasından kaybettiğimizi öğrendim. Tansiyonu olduğunu bilmiyorlarmış.

Tüm milletimize sağlıklı yaşamlar dilerim..

Üye
    Bozkurtr42 Avatarı

Son Giriş
    29.10-2015
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@a.riz

Merhaba bende hipertansiyondan yatacagim.1 yil erteleme almistim.Simdi tekrar yatacagim.Tansiyonumun ilac ve dil alti ile beraber normal hali 16 11.Ayrica kalp kasi kalinlasmasi ve bobrek ustu bezlerinde sıkınti var dediler.Sizce sonuc ne olabilir?

Üye
    Başgedikli Avatarı

Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hastanedeki yatış süresince,size de düzenli olarak sabah,akşam tansiyon ölçümü yapılacak.Ölçümlerde yüksek tansiyon bulgularına rastlandığında ki siz 16/11 gibi yüksek bir ölçüm yazmışsınız,Buna göre askerliğe elverişli değildir raporu alırsınız.Ayrıca kalp rahatsızlıklarınız için,doktorlarla diyaloğunuzu kesmeyin.Hipertansiyondan dolayı başta kalp ve damar hastalılkları olmak üzere pekçok organınız etkilenecektir.

Üye
    Bozkurtr42 Avatarı

Son Giriş
    29.10-2015
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.Allah cumlemize acil şifalar versin.