Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akgy_akgy Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum.benim bi problemim var.03.11.2014 tarihinden bu yana askerim ayın 30’da usta birliğim olan kıbrısa geldim beni kulak şikayetimden dolayı hastaneye sevk ettiler.Alınan rapora göre sol kulağımda %60 sağ kulağımda ise %23 işitme kaybı çıktı.Ardından askeri hastaneye sevkedildiğimde doktor şikayetimi sorduğunda raporu gösterdim ve her iki kulak zarımın delik olduğunu söyledim.Askeri hastenedeki doktor kulağımı kontrol ettiğinde ameliyat olmak ister misin diye sordu.Ben olmak istemiyorum diye cevap verdim ve bu raporu yazdı.
    “Bilateral açık otit hastanın durumu A21F1’e uyar.Askere elverişlidir komando olamaz.Hastanın sol kulağında orta derecede işitme kaybı bulubduğundan dolayı akustik travma yaratabilecek ortamlardan (tank,top,silah atışı vb)muafiyeti,mümkn değilse maske kullanması kulağı sudan koruması 3 ay sonra kbb polk kontrolü uygundur.
    Kesin Tanı: H65.9 Nonsüpüratif otitls media,tanımlanmamış

Soru1:Ameliyat olmalı mıyım?
    Soru2:Olur isem GATA iyi mi?(Çünkü özelde durumu sorduğumda kulak zarının dikilmesi çok hassas her doktor yapamaz diye cevap verdi o yüzden biraz çekiniyorum.
    Soru3:Eğer olur isem işitme durumum artar mı yoksa aynı seviyede mi kalır.?
    Soru4:Eğer aynı seviyede kalır ise Hastaneye gittiğim gün duyduğum kadarı ile askerin biri ameliyat olmuştu İşitme kaybı %53 e %17 olduğu halde heyette ona çürük vermişlerdi.
    Soru5:Ameliyat olursam çürük alabilme imkanım var mı? Eğer yok ise askerliğin sonlarına doğru ameliyat olmak istiyorum.Çünkü şimdi olursam bana en az 1 ay hava değişimi verirler ve askerliğim fazladan 15 gün uzar.
    Sorulara vereceğiniz cevaplar ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

1-Kulak zarı ameliyatı neden olmuyorsunuz.
    2-GATA iyidir bir arkadaşım gata da ameliyat oldu ve gayet sağlıklı..
    3-Orasını bilemeyiz DR unuz ile konuşacaksınız.4-5 sorularının cevabını GATA dr verecektir.
    Önerimiz hemen sevk alın ve ameliyatınızı gerçekleştiriniz.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    170

askere git benceondan sonra doktor ameliyat islerini yaparsin. zar kapama ameliyatini geciktirirsen ameliyatin anlami faydasi olmaz.
    zar kapansinki iltihap ilerlemesin. bide eskidikce ameliyat basari ihtimali azalir. buyumeden hemen yaptirirsan kucuk delikler daha kolay kapanir.
    azkerden gec terhis olurum diyede takma. kim kovaliyor arkandangec kaldikca sagir olma ihtimalin var. ama sen bu ameliyati olursan saglam kulakli olacansagir sayilmadigin icin askerligi tam yapacan

Üye
    PANEL76 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    Obur dunya
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    3

Benim kulak doğuştan zar delik doktor olmaz dedi böle cekicen dedi

Üye
    akgy_akgy Avatarı

Gerçek Adı
    şeyhmus
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben su an askerdeyim zaten 2 ayim dolacak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eğer sivilde/özelde iyi bir doktor bulursan ona yaptır. Ben olsam askerdeyken yaptırmam. Ya da askeriyede yapacak olan doktorla iyice bir konuşur, ameliyatı yapabileceğinden emin olurum...