Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öyle yaptıkça başı filan ağrımayacak arkadaşım sizin zihniyetiniz yüzünden bugün komutanlar bu kadar askeri ezebiliyor.Devletin bir şikayet merkezi var adı Bimer yazılanlar direkt olarak ilgili kuruma aktarılıyor.4 yıllık mezunun bir zahmet emrine girecek tabi genelde 4 yıllık mezunları kısa dönemse çavuş,uzun dönemse asteğmen yapıyorlar bunu da biliyorsun.Bu hata filan da değil üstüne üstlük bu kalemin kılıçtan keskin olmasıdır.Ülkede çoğu insan böyle harcanmıyor çoğu okumuş insan şekil 1-a da görüldüğü üzere deforme ediliyor askeriyede.Affına sığınıyorum 2 koyun versen güdemeyecek adamları komutan diye askerin tepesine dikersen olacağı budur.Tabiki öyle nitekim uzun dönem olan elemanlardan birisi bana ahkam kesmeye kalktı azımsadığımdan değil yanlış anlama çöpçüye de saygım var herkese de ama devlet bana okuduğum ekstra 4 yıl için bu hakkı tanıyorsa kardeşim kesip sesini oturacaksın oturduğun yerde.İyi anasını satayım komutanın dediği her söz mantıksızda olsa cahillik belirtisi de olsa kabul edilsin hatta ve hatta koca okyanusu bir tek şişe kapağıyla diğer tarafa boşaltacaksın dese ona da eyvallah çekeceksiniz insaf yahu..!Askerliğinde bir haysiyeti bir onuru var,komutansın diye hangi hakla işkence edersin.O komutan doğudaki askere batıdaki askere davranabildiği gibi davranabiliyor mu?Kusura bakma ama SIKAR..!

Üye
    kolera23 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    Ne önemi var
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

TAMAM kardes bizim zihniyetimiz yuzunden boyle oldu..onada peki eyw Basi felanda agrimiyacak zaten agrimis agriyacagi kadar..Digerlerinide kismen katiliyorum guzel bir ozet...Nede olsa cayda dem askerde kidem derler.30 yasinda askere gidersin 20 yasindaki adam sana gelir cekpas cektiririr..Ya sen benden kucuksun saygi goster al kendin cek dedigin zamanda sorunlar cikmaya baslar hadi saglicakla kalin...

Askıda Üyelik
    tetheredkord Avatarı

Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kolera23;

ah güzel kardeşim sen işi şimdi muhasebe kısmına çevirdin. Ben çürük almaya çalışan bir insanın mücadelesini vermiyorum güzel kardeşim ben senin mücadeleni veriyorum, doğudaki Ahmet'in mücadelesini veriyorum, batıdaki Mehmet'in mücadelesini veriyorum. Evet belki hepinizin hakkını savunduğum için şu an bu durumdayım. Belki hepinizin hakkını savunduğum için kapalı koğuş adı altında deliler koğuşunda 4 gün yatırıldım üzerime kapı kilitlenip. Evet ürodinami testi sırasında " üroloji bu adamı madam yapar " laflarını sırf birilerimizin hakkını savunmak için içime attım. Evet ben hastaneden ağrılarımla taburcu oldum sırf hakkımızı aramak için. Ama sen olayı kişiselleştirmeye devam edersen bende sana cevap vermekten bıkmayacağım.

Öncelikle şunu bil güzel kardeşim ben, askerliğe kendi isteğimle gittim. 2 senelik tecil hakkım varken kullanmadım, kaçmadım, bu görevi yerine getirmek için başvurdum. Ben o otobüse bindiğimde kendime ilk sözümü verdim 170 gün sonra buraya döneceksin, hüzne gerek yok ! Boynumuza o meşhur mavi çantayı astılar, sağdan kamuflajlar soldan botlar derken bütün herşey üzerimize yıkıldı. Ben 41 numara spor ayakkabı giyerken, 43 numara verildi ama orası ASKER OCAĞI, ANA KUCAĞI DEĞİL dedim ve yoluma devam ettim. 3 gün boyunca tuvalet sularını içtiğimizden, susuz traş olmaktan bahsetmiyorum bile. 1 metre karelik alanda 10 askerin nasıl giyineceğinden bahsetmedim bile. Hani diyorsun ya orası 5 yıldızlı yer değil diye, heh işte güzel kardeşim ben bunun bilinciyle oraya gittim. Ben orada altın musluklardan su içmeyeceğimizi biliyordum tabikide. Ta ki karşıma ALZHEİMER hastasının yatırılıp sırf ASKER olduğum için onun bana izlettirildiği güne kadar. BEN BU ÜLKENİN EVLADIYSAM, BEN BU ÜLKEYE HİZMET EDİYORSAM, ÖZEL HASTANEDE HANGİ HAKLA BAKILAMAM ? YADA HANGİ HAK, BANA O ALZHEİMER HASTASINI İZLETTİRİR ?

Bu sana son mesajım güzel kardeşim, umarım kalbini kırmamışımdır söylediklerimle, kırdıysam özür dilerim. Ama şunu unutma güzel kardeşim, bu sadece Umut'un meselesi değil, bu tüm Türk Gençlerinin meselesi. "Asker yalan söyler" diye kapılardan kovulanların meselesi...

Üye
    kolera23 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ne önemi var
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardes eyw bende seni kirdiysam ozur dilerim ama su dikkatimi cekti..Umarim ben yalnis anlamisimdir.Benim bu askerde luzumsuz paralardan bahsetmem muhasebe kısmıysa Senin asker yalan soyler mucadeleyse benim o anlattiklarim muhasebe diye gecistirilemez kusura bakma...eger bu muhasebe kısmını ben yalnis anladiysamda affet...

Askıda Üyelik
    tetheredkord Avatarı

Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kolera23;

O muhasebe kısmını sen yanlış anlamışsın kardeşim. Zaten o kısmına bir girsek işin içerisinden asla çıkamayız.

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

İş muhasebeye kalmış olsa hepimizin 10 ar yıl askerlik yapması lazım nitekim geçmişi katacak olursak durum bunu gösteriyor.Askeriye belkide kul hakkının yenildiği mekanların başında yer alıyor.Peygamber ocağı olması gereken mehmetçiğin baştacı olması gereken yer birkaç densiz yüzünden çekilmez hale geliyor.Mesele okuyup okumama meselesi değil mesele ne askerin askere ne komutanın askere zulmetmemesi meselesi.Yoksa yemişim okulunu nice okumuş eşşekler var adam olamayan.Ki nitekim asteğmenlerin bazıları da aynı çakallıkları yaparlardı.Sanırsın kendisi kalıcı,sen de benimle beraber şafak sayıyorsun tek farkın omzunda tek çizik aldığın 2000 tl maaş başka ne farkın var benden ama anlatamazsın beyzadelerimiz tek çizgiyi almıştır bir kere.Komutanların tuvalette yaptığı ve ortada bıraktığı pisliğe kadar da temizledik korkma.Kısa dönemiz diye böbürlenenlerden değiliz.Bulaşık da yıkadık o yemekleri çöplere dökerken gün geldi neredeyse ağlayacaktık acaba bir mazlum o yemekleri yiyebilir mi diye.Ama asker ağlamaz,asker özlemez,asker hastalanmaz diyerek askeri robatlaştıran sistem çökmeye mahkumdur ve nitekim Türkiye çapında artan şikayetler de bunun göstergesidir.İnsana insan gibi davranılmalı.

Askıda Üyelik
    tetheredkord Avatarı

Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deep_blue85;

Aynen öyle dostum. Asker demek robot demek ama robotların bile milyonlarca teste tabii tutuldukları halde bozulduklarını düşünürsek, askeriyede bir insan evladının yerle bir olması bana daha makul geliyor. O dökülen yemekleri o çöplerde gördüğümde yemin ederim içim parçalanıyordu.

Üye
    kolera23 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ne önemi var
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşte bu kadar arkadaşlar.Benim ilk yazımı okursaniz deep arkadasin astek ornegi gibi Kısa donemleri bir donem egittim icin adamlardaki kafa yapısından bahsettim.Örn biz bitircez sen daha 5 ay kalacan sürünecen vs vs..Sonucta donduk dolastik ayni seylere vardik ben askeriyeyi anlatip senin anlamamanda birazcik aramizda sertlik oldu.Ama bak deep kardes sen kahvede oyun oynarken dirsek curutuyodu demesine peki ewy diye gecistirdim.Yoksa gardas bizde biliyok Turkiyenin basketin Ankara) Kardes ben ilk yazimdada soyledim simdide soyluyorum.Asil askerlik askerden sonra baslar..Yazini bastan sonra kadar okudum okumadim degil Hayat musterek kardes bugun varsin yarin yoksun neler olacagini kimse onceden bilemez.Nisanliymisin gecim derdin olacak hayat mucadelen olacak belkide bir iş yerine girecen sen cok calistigin halde yalakanin teki gelecek senden daha cok maas alacak vs vs sirf bu askerde degilki iş yerindede kidem olayı var hatta okudugun okulda bile sen comezsin biz 2 .3. donem vs vs..İnsanligin gigi cikmis kardes İnsanlik bilincli davranip Guclu gucsuzu ezmese Zengin fakire yardim etse bunlar olmaz...Biraz zor mucadele ama yine takdir etmek gerek O yuzden hemen parlama yani işin aslı hakliyken haksiz yere dusme..

Askıda Üyelik
    tetheredkord Avatarı

Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar merhaba. Bugun gata'ya gittim. F43.2 uyum bozuklugu (nevrotik kisilikte) yazip sonucunu haftaya alacagim bir kagit verdiler. Sanirim kagitlar heyete cikacak. Kita kanaat formunda askerlige elverisli degildir yaziyor. Bundan sonrasi ne olur? Ayrica 1 hafta istirahat raporu yazdilar saglik islemlerini takip etmek icin ancak komutan geri cagirdigi icin su an donuyorum. El bombasinin pimini cekip atsam heralde vebalini bu komutanlar oder.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    943
    Verilen Beğeniler
    1.237

Son durum nedir tetheredkord?

Askıda Üyelik
    tetheredkord Avatarı

Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 aylik hava degisimi yazildi. Kesin tani kismina f43.2 uyum bozukluklari yazildi. Bu sure zarfinda bimer'e cumhurbaskanligi'na yazacagim.

Askıda Üyelik
    tetheredkord Avatarı

Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün Bursa Asker Hastanesi'ne başvurdum. Nefes darlığı yaşadığımı, kalp çarpıntısı olduğunu, beynimin üst ve arkasının uyuşuk olduğunu, gece sebepsiz ağlama krizlerine girdiğimi, 1.5 aydır fix her gece kabus gördüğümü, kışlada koğuşlarda uyuyamadığımı yemek yiyemediğimi tek tek anlattım. Doktor " Birliğine git ordan gerekli hastanelere sevk al" diyerek tekrar yeni bir bürokrasinin içerisine beni sürükledi. Rapor kısmına " Durumu A16-F2 ile uyumludur. Kıt'a anket formuyla kıtası hastanesine sevki uygundur " yazdı. Soruyorum sizlere amaçları beni öldürtüp " zaten psikolojik sorunları vardı " dedirtmek mi ?

Üye
    Tolga212 Avatarı

Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    Kahraman maras
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bn Hakkari Yuksekova da askerlik gorevimi yaparken koşma esnasında sag femur kemiğim kırıldı Hakkari Yuksekova dewlet hastanesinde amaliyat ettiler platin taktılar 2 ay 2 ay 3 kez hava degisimi aldım halada hava değişimim dewam ediyo bn bu işlemi nasıl sonlandirir ve hangi haklar talep edebilirim

Üye
    kmlklc Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Şuan ruh halin nasıl?

Üye
    Tolga212 Avatarı

Son Giriş
    17.04-2015
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    Kahraman maras
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Psikolojim bozuk dengesizlestim iyice yatmaktan bunalimlardayim zaten iyileşme hala gerceklesmedi ve 6. Ay sona erdi Adana askeri hastanesine sewk ettiler yine salı gunu bidaha gidecegim

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon