Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    devran29 Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    rabbım yardımcın olsun guzel kardesım

Üye
    kolera23 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    Ne önemi var
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KaRdeş öncelikle geçmiş olsun...Ya cürük alcan yada rapor ala ala bir sekilde askerligi bitircen.Gerci kısa donemlere usta birliginde rahat iş verirler (Kutuphane Bilgisayar vs vs..... Askeriye diyorsun adaletten bahsediyorsun.Haksizligin en cok ugrak yeridir askeriye çünkü mantık yoktur ben oyle haksizliklar gordum ki anlatsam varya senin yazdigini geçer.Ben 3 ay Kısa donem erleri egittim okumus arkadaslar güya ama daha sagini solunu bilmeyen insanlarda oyle bir kafa yapisiki varki Biz gidecez sen hala 5-6 ay burada kalacan, surunecen, yazik sana, ondan sonra biz kisa donemiz biz rahat olacaz.Ya kisa donemsin de hicmi ceza yemiyecen arkadas askere gelirken boyle seyleri düşüncen..ÖyLe bir ceza demişin ona istikamet derler istikamet saginiz der saga kosarsin bi duduk yat bi duduk kalk sonra komutana sayi sayar o zaman icinde surunerek geldin geldin yoksa tekrar geriye gidersin.Bilmiyorum hani hayatta kıyaslama yaparlar ya Ben kalp hastasi olarak gittim Jandarma Komando Taburuna seni kendimle kıyasliyorum da o istikametleri her gun gordum hic bende boyle bir sey olmadi.

ADALETSİZLİK DERKEN KIMSEYE BAHSETMEDİM BENIM ARKADASİM ASKERDE KENDİNİ VURDU GAZİ SAYİLDİ.ARADİM SİMDİ DSİ Atanmis sinavsiz..Biz ise engelli o hayat mucadelesi icinde bir sınav ve atanip atanayamacagimiz bile belli degil..
    KARDES ASİL ASKERLİK ASKERDEN SONRA BASLAR...BİLMİYORUM YASANTİN NASİL LAYLAYLOMMU ZORMU o gecim sikinti evlilik hayatta gelebilecek haksizliklar vs vs bunlarla nasil basa cikacan psikolojim bozuk diye saga solami saldircan..Bütün bunlari unut sukur et sabr et beterin beteride var..en azindan benim yazdiklarimi okursan bu beterligi anlarsin..

Askıda Üyelik
    tetheredkord Avatarı

Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kolera23;

Öncelikle geçmiş olsun dileğin için teşekkür ederim. Gelelim diğer saydıklarına. Haksızlığın en çok uğrak yeri diye sesimizi çıkarmayalım mı ? Bu ülkede bu mantelite olduğu sürece ADALET kavramının olmadığı yer, ADALETSİZLİKLE devam eder. Bir sürü şeyden bahsetmişsin sana sadece ufak bir soru sorucam. Elindeki parmaklara bak ve bana şunu söyle 5 parmakta aynı mı ? Evet ben ona ceza derim çünkü ben 9 (DOKUZ ) günlük askerdim, evet ben ona ceza derim çünkü onu hakedecek birşey yapmadım, yapmadık ben ona istikamet falan demem.

Gelelim psikolojim bozuk kısmına. Psikolojik bozukluk senin için tam olarak neyi ifade ediyor ? Sağa sola saldıran insanlar mı psikolojik sorunları olanlar ? Beterin beteri elbette var, elbette şükretmesini, sabretmesini bilen bir insanım. Ama benden beterleri var diye sesimi çıkarmayacak mıyım ? Bak sana küçük bir notla veda edeceğim : " Bir müslüman için ‘kader’ deyip bir kenara çekilmek diye birşey yoktur; çünkü o, iman kuvveti ile her ortamda hakkını aramakla mükelleftir."

Üye
    kolera23 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ne önemi var
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardes askerde itiraz edemezsin sadece susarsin...yıllarca boyle olan bırseyı sen mı degistireceksin... Bırde sunu soyleyim askerligi tam olarak anlayamamısın bır kısının hatasını cogunluk ceker .. Ben bırsey yapmadım yada yapmadık dıye bırsey olmaz...bır kısı hata yapar tum boluk ceker.. 9 gunluk askermis fazla mızmızsın bu mızmızlıgında basına patlamis ıstıkamet zaten askerde olan cezadır...ya biz nizamiyeden girdik aksamina surundurduler daha kamufulaj vermeden...sana psıkojin bozuk demedim kendin soyluyorsun yaygara cıkardıgını ben bunu yapma istiyorum ...sana daha cok seyler yazmak isterdimde askersin moralin bozulmasın ben cok karsilastim kardes boyle vakalarla...

Askıda Üyelik
    tetheredkord Avatarı

Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kolera23;

Ben mi fazla mızmızım hahahha valla hiç güleceğim yoktu. Eğer ben mızmız olsaydım emin ol sesimi daha önceden çıkarırdım. Ben senin söylediklerinle moralimin bozulacağını pek düşünmüyorum.Asıl askerliğin ne olduğun sen daha kavrayamamışsın. Kenar köşede, kahve ağızlarında oturan kişilerden öğrendiğin kadarıyla gelmişsin burada konuşuyorsun. ASKERLİK VATANA HİZMETTİR; KOMUTANA DEĞİL ! ASKERLİK VATANA AŞKTIR. EĞER BENİ BU AŞKTAN MAHRUM EDEN VARSA BEN SES ÇIKARTIRIM KARDEŞ. Vatanla ilgili şarkı çalınırken gözlerim dolardı. Eğer bu AŞK benden alınmaya çalışılıyor ve bunda da başarılı olmuşlarsa ben sesimi çıkarırım. Hem sana çıkartırım hemde bir başkasına. Bir koyun kaçtı diye sürüyü telef eder misin? Bu nasıl bi mantıktır böyle ? Böyle vakalarla çok karşılaşmak, senden sonrakilerininde karşılaşacğı anlamına gelmez. Cevap vermek için cevap verdiğinin farkındayım o yüzden fazla uzatmak istemiyorum. Haklısın kardeşim

Üye
    kolera23 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ne önemi var
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya varya sana bir sey demiyorum tamam askerlik oyle senin dedigin gibi ama madalyonun oteki tarafida var hersey lafda degil Askere vatan askiyla gidersin gorduklerin karsisinda bi anda sogursun herseyden.Benimlede dogru konus sagda solda duydugum degil bizzat yasadigim gordugum seyler bunlar. Ya arkadas hala koyun coban ornegi veriyorsun nasil mantik diyorsun ben sana mantik yok diyorum askerde...BENCEDE uzatma kardes sen yasa ogren....ne ogrenirsen o sana kardir..Cunku kardes uzatma bildigin okumus cahilsin..okumus cahil ne demektir biliyormusun hep benim dedigim dogru sayan okudugu kitaplarla hayatin ustesinden gelebilecegini sanan insanlardir..

Askıda Üyelik
    tetheredkord Avatarı

Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ah güzel kardeşim ah, bide nüansları alsaydın yazdığım mesajdan çok iyi olacaktı ama neyse. Bir kere ben her dediğim doğru diye bir cümle kullanmadım. Dört dörtlük olan sadece Allah'tır başka kimse dört dörtlük olamaz. Orada koyun çoban örneğini vermedim dikkatli okumanı tavsiye ederim. Okumuş cahillik kısmına gelince; kendimi hiç okumuş cahil olarak hissetmiyorum, hissetmedim, sen böyle dedin diyede hissedecek değilim. Kendi adıma konuşuyorum ben 4 ayda hayatın bir insana uygulayabileceği ( Anne-Baba acısı hariç ) her türlü sınavla sınandım. Herşeyde sabrettim, sesimi çıkarmadım. He sen hala gelip bana dersen ki askerlik şöyledir, askerlik böyledir, mızmızsın okumuş cahilsin falan bende sana " yav he he " der geçerim. Bizzat kendi yaşadıklarından bahseder misin bize ? Biz birde senin hikayeni dinleyelim

Üye
    kolera23 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ne önemi var
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir koyun kaçtı diye sürüyü telef eder misin? demek benim soyledigim askerlikte bir kisinin hatasini baskasida cekermi anlamina gelir Koyun coban derken lafin gelisi dedim....Sen benim hikaye mi bosver eger yasamasam gormezsem bunlari sana anlatamazdim...Tecrubelerim olmasa sana bunlarin soyleyemezdim...Ben sana kotu bir sey demiyorum sadece soyledigim su sabir et sukur et ve asil askerlik askerden sonra baslar...dedim yani genel olarak unut bunları demek istedim Boyle bir haksizlik gordugun zaman aklini iyi kullan ona gore davran hemen parlama...bu kadar ama kotu bir sey soyledim sana bosver takilma ...

Askıda Üyelik
    tetheredkord Avatarı

Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bak güzel kardeşim ben fevri hareket etmiyorum. fevri hareket etmiş olsam şimdiye kendimi asmıştım. ben sadece burası değil, her platformda hakkımı, hakkımızı aramaya çalışıyorum. ben sadece kendim için değil, benim yanımda sadece bir kişiye yardımım dokunsa gönül rahatlığıyla başım dik bir biçimde ölebilirim. yaşadıkların belki benimkinden çok daha zor şeylerdir bilemeyeceğim fakat bildiğim tek birşey var eğer ortada bir haksızlık varsa ses çıkarmamak en büyük terbiyesizliktir.

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim çok geçmiş olsun ,
    Yaşadıkların basit şeyler değil tabiiki ama insan er yada geç gerçeklerle yüzleşiyor ben 18 ay askerlik yaptım,
    Dayanmalısın sevdiklerin için adapte olmalısın psikiyatri ile baştan konuşup dosyana koydursaydın tanıyı basit görevlerle kısa sürede askerliğini bitirirdin senin tanın yanlış anlamadıysam psikolojik , sen pskiyatır'lık değilsin o ilaçlar yeşil reçete yani beynindeki kimyasal düzeni bozadabilir düzeyde a.depresanlar ve hemende ortaya çıkmaz haberin olsun .

Üye
    deep_blue85 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    5

kolera23;

Sanırım uzun dönem askerlik yaptınız ki bu her tutumunuzdan belli arkadaşı okumuş cahillikle itham etmişsiniz peki sorarım kısa dönem askere ''poşet'' gibi yakıştırmalar yapanlar acaba hangi statüye giriyor sizin gözünüzde zırcahilemi Kusura bakmayın burada uzun dönem askerliği övmenizi hiç çekemeyeceğim siz kahvede okey oynarken bu arkadaşımız dirsek çürütüyordu sıralarda sorarım 4 yıllık fakülte mezununun lise mezunu bir uzmanın emir eri olması hangi mantığa uyuşuyor ki siz karşınızdakine yaygaracı diyorsunuz.Evet askeriyede mantık yoktur bunu bende askerlik yapmış birisi olarak söylüyorum.Ama öyle komutan müsvetteleri var ki asker hastalanmaz,asker ilaç kullanmaz diyen hırdavatlara da rastladık.Uzun dönem dediğiniz kişiler işi kısa döneme yıkardı bizde ve kendileri keyif çatardı bana uzun dönemleri savunmayın..

Üye
    kolera23 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ne önemi var
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OOOhoo sen nerelerden nereye geldin kardes..Ben arkadasa bu olaylardan sonra yaygara cikarma kafani zorlamamasini tavsiye ettim oyle yaptikca dahada basi agriyacak.Okumus cahil konusuna gelince ben askerde temel olan seyleri anlattikca arkadas israr etti anlamamakta..Bak yukarda arkadas bastan dosyaya koydursaydin ne guzel demis bizde diyoruz aklini iyi kullan hemen parlama hele hele askeriyede..Simdi Sen 4 yilliksin bir kere surundun kaldiramadin zayif dusecen bunu genel olarak soylemek istiyorum karsindada caki gibi ilkokul yada lise mezunu her turlu askerligini yapabilacak ama o adam 4 yillik uni mezunun emrine girecek oylemi..Bence bu buyuk bir hata ki ulkemizde cogu insan boyle harcaniyor...Kardes orasi askeriye iste bundan bahsetmek istiyorum dogru oyle komutanlar varki asker hastalanmaz senin bir yerin agridikca o sana sapasaglamsin der iste bunlar temel olan seyler kardes...Kalmis uzun donemi ovdugumu soyluyor ne alakasi var..
    VALLA HELAL OLSUN YA BEN KAHVEDE OYUN OYNARKEN BU ARKADAS DIRSEK CURUTUYORDU OYLEMI PEKI EYW..

Üye
    İhsan12 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu şekilde kendi askerine şiddet gösteren,kendi askerinisakat bırakan bir askeri sistem kabul edilebilirmi.

Askıda Üyelik
    tetheredkord Avatarı

Son Giriş
    23.01-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kolera23;

Ah be güzel kardeşim biraz düşünerek yazsan on numara beş yıldız olacakta, yazmak için yazıyorsun.
    Birincisi : Askerlikte temel olan şey, İNSAN SAĞLIĞIDIR. Bu hem fiziksel, hemde zihinsel olmak üzere ikiye ayrılır. Fiziksel ve psikolojik rahatsızlık, her insanda aynı boyutta olacak diye birşey yoktur.
    İkincisi : El örneğinden devam edicem; 5 parmak bir mi ? He işi halen okumuş cahilliğe vuracaksan ona da bir çift lafım var; eğer bir insan benden daha iriyse, daha büyükse, fiziksel olarak herşeye katlanabileceğini söyleyip katlanıyorsa saygı duyarım; ama unutma herşey boyla posla olacak iş değil. ( Bknz : KARINCALAR )
    Üçüncüsü : Orası ASKERİYE diye birşey yok ! İnsanın doğuştan sahip olduğu haklar vardır. Eğer ilgilenirsen sana link vereyim : İnsan Hakları Evrensel Bildirisi - Vikipedi
    Dördüncüsü ve sonuncusu : Buraya kendi görüşlerimi bildireceğim. Birincisi senin o fiziksel olarak üstünlük tasladığın olaylar varya hani çakı gibi asker tabirin; açık açık yazacağım o çakı gibi askerlerden bir tanesini gönder canlı canlı penisinden hortum soksunlar ? Hemde 1 defa değil tam 4 defa tak çıkar yapsınlar ? Gitsinler bellerinden sıvı aldırsınlar ? 10 gün hayatı birde yatakta yaşamayı öğrensinler. Daha sonra ameliyat olman gerektiği söylenip, ömür boyu o şekilde yaşayabileceğini duysunlar ? Ölüm korkusu neymiş onu yaşasınlar ? 4 ay bel ağrısıyla sağdan sola yuvarlansınlar ? Ah be güzel kardeşim bunu askerliğini yapan bir insan olarak değil, sadece bu yaşadıklarımı insan olarak düşünüp değerlendirsen hak verirsin, ama sahi ya fiziksel üstünlük herşeydi değil mi ?

İhsan12;
    Öyle bir kanun koyulmuş ki; iç hizmetler kanunu adı altında ASKER özel hastanelerde muayene edilemiyormuş. Bugün ikinci defa bir hastaneden kovuldum. Ondan sonra yukarıdaki gibi adamlar gelir bana askerliği savunur.

Üye
    kolera23 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ne önemi var
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Gayet guzel dusunerek yaziyorum ve olayi siz carptircikca ben aciklamak zorunda kaliyorum.Yok askerligi ovuyormusum yok temel olan saglikmis elbette saglik ama yaw sana diyoruz onlar lafta bizde biliyoruz herhalde biz sana demedikmi vatan askiyla gidiyosun sonra insanlari sogutuyorlar diye.5 parmak birmi ya arkadas ole olacan 5 parmagini bir tutacan askerde bu kanunlari bizde istemiyoruz. ya adamlar senin askere elverisli olup olmadini bilir demekki sen askere elverislisin, sana bastan tanıda konmus ayaklarda his kaybı tedavi gormusun sıvı alinmis elbette boyle operasyon gecindirdiginde seni dinlendirecekler Madem zihinselmidir nedir sorunun vardi yoklamada fln soyleseydin ama inanirlarmiydi bilemem burdada inanmislar Zaten doktorlar kobay ariyor delmek icin yer ariyorlar. Ulke ekonomisinden bahsediliyor ama hic kimse askeriyeye ,luzumsuz yapilan harcalamalardan bahsetmiyor.O kasa kasa ekmekler cope atilirken israf edilmese bir cok fakir doyar.Her yil bir boluge para gidiyor adam bir yapı yıktırıyor bir yapı yaptiriyor.O askerlerin kamufulajlar luzumsuz egitim vererek doguya gonderilen kardeslerimizin sehit olması bunlara girmek bile istemiyorum Niye ses edemiyon orasi askeriyE bir sey soylesen sen vatan hainimisin derler orasi vatan borcu namus borcu tabiki yapilacak derler Bu ornekleri sana veriyorumki ORASI ASKERİYE DIYE BİR SEY VAR 5 YILDIZLI OTELE FELANMI GELINDIGI SANILIYOR. Bak Almanlar ordusundan zorunlulugu kaldirdi milyon dolarlarca kar yapti Allah bilir ne icin kullaniyorlar Benim bir arkadasimin babasi vefat ettin iznini kullandi geldi komutan adamin babasinin daha yeni vefat ettigini bildigi halde adamin babasina hakaret etti agza alinmiyacak sozler.O adam sabretmese vursa komutana yada zarar verse hayati bitecek...Bir gun intikale ciktik tabi sirt cantasi agir molada tuttu komutan konserveleri atin dedi..Bir fakir doyar ama napacan atacan mecbur..
    Bu kendi dusuncem ister saygi duyarsin ister duymazsin..Sen curuk almak istemisin olmamis kardes Daha icerigini anlatmak bile istemiyorum askerligi bitirince anlarsin zaten...Daha yazmam yani...Tamam siz okudunuz adam oldunuz tebrikler...

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon