Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    okan38182 Avatarı

Gerçek Adı
    Okan
    Son Giriş
    14.03-2015
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamun Aleykum

ben Kayseri-Develi'den yazıyorum sana ben 15.08.2013 yılında askerliğe başladım. İzmir Yeni Foça'da açemi birliğini yaptım jandarma komando olarak Bitlis İl Jandarma Alay Komutanlığının Asayiş Komando Bölük Komuttanlığında 9ay askerlik yaptım komando olduğum için direk uzmanlığa geçiş yapmak istedim onun için beni Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisine muanne için gönderdiler.KARDİYOLOJİ polikinliğinde minimal triküspid yetmezlik, mid ve apakalin duvarında hafif trabekülasyon artısı teşhisi konularak şöyle rapor verildi.Uzman Erbaş Olur.Komando Olamaz. raporu verildi bende ankaradan tekrar bölüğüme bitlise dönerek komutanlarımla görüşüp itiraz hakkımı kullanmak istiyorum diyerek tekrardan sevk izni aldım. Ve bu seferde Ankara etimesgut Askeri Hastanesinde kardiyoloji polikinliğinde eko ekg cektirirken kalpte bu sefer aort kapak yetmezliği 1-2 derece aort yetmezlisi dediler.Ve tekrardan Gülhane Askeri Hastanesine gönderdiler. kontülmasyon istettirdiler ordan ertesi güne randevu vererek ögle saati aç geliniz. Diyerek randevu verdiler ertesi gün geldim endozkobi yaptılar aort kapak yetmezligi 1-2 derece aort terhişi konuldu.Tekrardan heyet için gittim etimesgut hastanesine.

Raporumu elime aldığımda (42/D/10) BARIŞTA VE SEFERDE ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR. Raporu verildi askerligimin bitimine 70 gün kala terhis edildim cürük raporu verdiler.

şimdi benim ne yapmam lazım coğu tazminat davası aç diyor.Ben bu rapordan ne elde edebilirim.

Fikirlerinizi bekliyorum...

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    200
    Verilen Beğeniler
    89

Rahatsızlığınızın askerlik şartlarından dolayı olması gerekiyor hak iddia edebilmeniz için. Bunu belgeleyebilirseniz tazminat hakkınız olur.

Detaylı bilgiyi Mehmetçik Vakfı'ndan almayı deneyebilirsiniz:
    İletişim - Mehmetcik Vakfı

Üye
    okan38182 Avatarı

Gerçek Adı
    Okan
    Son Giriş
    14.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nereye basvuracagız tazmınat talebi için

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

"Madem hastaydım, neden askere aldınız! Komando olarak yaptığım askerlik koşulları sağlığımı hem bozmuştur hem de aslında büyük bir hayati risk de görmezden gelinmiştir" diyerek bir dava açılabilir... Ama bunun neticesinde anlamlı bir şey elde edilebilir mi, sanmıyorum.

Üye
    Bartony Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    30.07-2015
    Saat
    17:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Geçmiş olsun.Tazminat davası açabilmeniz için askerlik vazifeniz sırasında başlayan bir rahatsızlığınız olmalı diye biliyorum.Yanılmıyorsam tabi.

Üye
    okan38182 Avatarı

Gerçek Adı
    Okan
    Son Giriş
    14.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaten 9 ay askerlik yaptım. askerde olan birsey bu ilk raporumda minimal triküspid yetmezlik trabekülasyon artısı vardı uzman erbaş olur komando olamaz raporu verildi itiraz ettim tekrar muane oldum bu seferde kalpte aort yetmezlik cıktı o esnada askerdim zaten aort cıkınca askerlige elverişsizdir raporu verdiler asıl raporum gelmedi daha etimesgut hastanesinin onayını bekliyorum

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    15:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Askerliğe başlarken sadece yüzeysel fiziki muayene yapıp askere alıyorlar. Sonradan kendiniz bir rahatsızlık hissederseniz hastaneye sevk edip sağlam veya çürük verebiliyorlar. Askerlik dönemimde böyle bir kaç olay yaşadım. Geçenlerde komşumuzun oğlu 3 aydan sonra böbrek yetmezliğinden çürük aldı. Kendin rahatsızlığım var demedikten sonra askere alırken ayrıntılı muayene yapmıyorlar. Askeri bir avukata danışmakta fayda var. Diğer avukatlar olaya çok hakim olmayabilir. Yakınıma 14 senelik uzmanken çürük verip emekli ettiler sonra çalışabilir diye emekliliğini iptal ettiler. Askeri yarbay bir avukat 1 senede olayı çözüp emekliliği geri aldı ve toplu ödeme yaptılar.

Üye
    okan38182 Avatarı

Gerçek Adı
    Okan
    Son Giriş
    14.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saol kardeş işin rast gelsin ön raporu aldık da kesin işlemli rapor aynı kati rapor gelince bakacak caresine

arkadaslar aort yetmezligi 1 2 derece ön raporu aldım da kati rapor da iş gücü kaybı falan yazar mı bilgisi olan var mı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Yok Okan. Askeri raporlarda oran yazmaz. Oran sadece yetkili hastaneler'in sakatlık oranı cetveli'ne göre verecekleri raporlarda yazar.

Üye
    okan38182 Avatarı

Gerçek Adı
    Okan
    Son Giriş
    14.03-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bülent abi cok bilgin dokundu abi teşekkur ederim abi şimdi kayseride bi avukatla tanıstım hastanede ekg eko cektir gel ona göre yol alalım dedi tazmınat için herseyn hayırlısı abi parasında degilim derdi veren Allah alan Allah herseyin hayırlısı.