kardeşim merhaba aynı süreçi bende yaşadık sgk askerlik şubesi arasında git gel 2 kafadan da farklı şeyler çıkıyor şu şekilde yapıcaksın sgk sisteminde asker olarak gözüküyorsun şuan askerlik şubesinde askerlik işlemlerini yaptırdığın gişelerde değilde personel işlemleri bölümü var bu hava değişimi parasal işlemleri flnda hallediyorsun orayla görüşüceksin belki şubeden şubede değişebilir tam bilmiyorum ama istanbulda yaşıyoryorsan ümraniye askerlik şubesinde güvenlik görevlisine durumu anlat böyle böyle elverişli değildir raporu aldım ama hala asker gözüküyorum sistemde onu düzelttirmek istiyorum diye konuş personel işlerinde de durumunu anlat seni sistemden asker olmadğını göstermelerini ne yazıkki kati rapor için yapabilceğin birşey yok geç geliyor o ama kati rapor gelene kadar hala askersin diye birşey yok askerlik şubesinde normal işlemleri gişede görevliler banada aynısını söylediler boşu boşuna sgk git gel yaptım bende sistem onu düzeltir ama dediğim gibi personel işlemlerinle görüceksin ayrıca hava değişimi parası vs. alıcaksın onuda aynı bölümden görüş alabilirsin ama ilaçlarını pahalı sanırım eğer sigorta karşılamıyorsa ilk önce gataya ilaçlarını asker oldğun için ücretsiz al daha sonra bu işlemleri yaptır çünkü sistemden asker olarak düşülsen bile sigortalı bir işin yoksa eğer gss açamıyolar sgk da haberin olsun yardımcı olabilmişimdir umarım merak ettiğin birşey olursa sorabilirsin bu süreci bende atlattım çünkü bende hala kati raporu bekliyorum gelmesini vs. saçma sapan işlemler anlayacağın çok geçmiş olsun.