Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ersin köklüce Avatarı

Gerçek Adı
    ersin köklüce
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Pek birşey anladigim soylenemez bu maddelerden..

Üye
    ken86 Avatarı

Son Giriş
    24.07-2015
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla kardeş göz tembelliginin yönetmelikte gectigini bilmiyorum ama mevzuata göre bir gözün 0.2 ve alti görüyorsa askerlikten muafsın diger göz tam olsa bile. arastirdigim forumlara göre bunu daha çok 10 da 1 ve altina uyguluyolarmış.

Üye
    muhammetunal78 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    16.08-2017
    Saat
    09:29
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kolay gelsin öncelikle en muayneden aldıgım degerlerı soylemek sıtıyorum
    sol sağ
    sph cyl axs sph cyl axs
    +6.75 +1.50 131 +0,25 -0,75 180
    +6.75 +1.50 131 +0,25 -0,75 180
    +6.75 +1.50 133 +0,25 -1,00 2
    +7,00 +1.50 132 +0,25 -0,75 4
    +7,00 +1.50 133 +0,25 -1,00 3
    +6.75 +1.50 131 +0,25 -0,75 2
    (s+c/2:7.50)
    benım sol goz cok az goruyor ve kaymada allaha sukur yok gıbı gozum cok agrıdıgında kayma oluyor arkadslarım arada soyluyor.ayrıca renk konusunda da sıkıntılar yasıyorum renklerı secemıyorum bazı renklerı.bırde askerlık konusunda ne gıbı sonuc cıkma durumu cıkabılır bana cızebılecegım yol harıtası belırlersenız cok sevınırım.ılk muayenede gozle ılgılı bır sorun oldugunu soylememıstım.artık okulda bıttı aralıkda tecıl hakkım bıtıyor .muaf olma durumum var mı

Üye
    yesil_izmit Avatarı

Son Giriş
    20.08-2016
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam,
    Benim abimde gözlerinden rahatsızdı. Bunu engel olarak görmediği için askerlik şubesinde bir sorunum yok demiş onlarda sağlam olarak onaylamışlar
    Askere gideceği yer bile belli olmuştu engel durumunu öğrenince hemen askerlik şubesine gitti. Adamlar sevk etmek istememiş askere git oradan sevk alırsın demişler neyse daha sonra sonra abim ısrar edince sevk ettiler ve abim çürük aldı size önerim
    bir an önce askerlik şubesine giderek sevk istemeniz

selam,<br>Benim abimde gözlerinden rahatsızdı. Bunu engel olarak görmediği için askerlik şubesinde bir sorunum yok demiş onlarda sağlam olarak onaylamışlar<br>Askere gideceği yer bile belli olmuştu engel durumunu öğrenince hemen askerlik şubesine gitti. Adamlar sevk etmek istememiş askere git oradan sevk alırsın demişler neyse daha sonra sonra abim ısrar edince sevk ettiler ve abim çürük aldı size önerim&nbsp;<br>bir an önce askerlik şubesine giderek sevk istemeniz&nbsp;

Üye
    ersin köklüce Avatarı

Gerçek Adı
    ersin köklüce
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler arkadaşlar sorununu yukarıda yazmistim askerlikten muaf raporu aldim bugün sureci daha detayli anlatacagim

Üye
    statikci Avatarı

Son Giriş
    02.06-2015
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim sağ gözüm -4.00 sol gözüm -13.00 askerlik ile ilgili muaf olma koşulu nedir bana yardımcı olabilirseniz sevinirim

Üye
    Leymis Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    18:59
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ersin köklüce

ersin kardesımız surecı anlatsa cok mutlu olurduk deılmı ? ) arkadaşlar benimde okulum bıttı 4 yıllık mezunıyetım var dıplomamı alıp istanbul halıcıoglu askerlık subesının yolunu tutucam , sağ gozum %90 % 95 oranı cıvarın gormuyor dogustan tembellık var en son dunya göz hastanesıne gıttım ıstanbuldakıler bılır buranın en buyuk ve en pahalı hastanesıdır ozel oldugu ıcın genelde yabancı ulkede egıtım almıs doktorlar var ,, doktora cıktım göz testıne gırdım gormeyen gozumle 4 metreden 2 metro boyundakı harfı tanıyamadım kalk dedı bana hocam askere alırlarmı dedım mumkun deıl yapamazsın dedı ...sorum su bu kusurlara rahmen benı askere alırlarmı gozumde normal baktıgınızda kayma yok fakat bı yere sabıt baktıgımda kayıyor ..askerlık subesınde nasıl bı yol ızlemelıyım arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım sımdıden tesk..

Üye
    Leymis Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

17 yapıyor bu durumda muaf olursun sanırım ıkı gozun toplam numarası 15 16 ustu olanları muaf tutuyorlar

Üye
    spc51 Avatarı

Son Giriş
    03.02-2016
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

7.00 dioptri ve üstü çürük diye biliyorum.

Üye
    Leymis Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar ersin köklüce kardeşimize ulastım telefonda gorustuk surecle ılgılı bılgıde aldım , buraya kendısı yogun oldugu ıcın gıremıyor ben yazıcam ...öncelıkle askerlık ıslemlerı ıcın bahcelıevlerdekı askerlık subesıne gıtmıs ...orada durumunu memura ızah etmıs kendısını aile hekımıne yönlendırmısler ..aıle hekımı sorunun varmıs demiş anlatmış ... kendısını gumussuyu askerı hastanesıne sevk eden bı belge vermiş , bu belgeyle önce tekrar bahcelıevlere subesıne gıtmıs.. sube ıslemı tamamlayınca gumussuyu asker hastanesını arayıp randevu alıyorsunuz oncelıkle ...hastaneye gıtmıs doktor tok 1 sesle neyın var demıs o da durumu anlatmıs sag gozum %90 oranında gorme kaybı var ve astıgmat var demıs...doktor once bı resıme baktırmıs göz derecesını ölçmüş daha sonra harf okutmuş .. bu sırada okuyamadıgı buyuk harfler ıcın nasıl goremıyosun dıkkatlı bak gıbı tabırler kullanmıs doktor ..ama görememıs ersın kardesımız ...sonrasında en önemlı kısma gecılmıs doktor damlayla göz bebeklerını buyutup 10 ar dk arayla gözlerıne bakmıs ..sanıyorum burdan sonrası doktorun ınsıyatıfınde dedı bana ersın doktora salı gunu gıtmıs persembe gunu gel demıs 1 de...ama heyete cıkacagını bılmıyormus...bı gıtmıs 50 kısı sırada o gun heyet gunuymus 1 2 saat kadar beklemıs ıcerı gırmıs adını soyadını okumuslar savasta askerlıge elverıslıdır , barısta elverıssızdır ...muaf raporunu almıs gıtmıs subesıne vermıs memur askerlıkle ısın kalmadı artık demıs ...kısaca muaf almıs yaklasık 4 5 gun surmus bu ıslemler ...kısaca ersın arkadasımızın tavsıyesı doktorun yanında cok bılmıslık yapmadan gıdıp muaynenızı olmak goremıosan goremıosundur sonucta doktorlarda senın durumunu o gözun halını bılıyor ...umarım herkez alır muaf raporunu..bende hazıran 23 u gıbı gıdıcem surecı yazıcam buraya

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu konuda güncel deneyimi olan var mı?

Üye
    Leymis Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

walla müdürm ben varım ama arkadaşla durumum aynı değil sanırım , askeriyeden kasımpasa askerı hastanesıne sevk aldım fakat 29 hazırana kadar randewular dolu oldugu ıcın muayne olamadım henuz 29 unda arayıp randewu alıp oyle gıdıcem sag goz göz tembellı var % 95 cıvarında 1 metreden parmak sayabılır durumda , 7 derece astıgmat ve 7 derece hıpermetrop var bende durumumun ne olacagını merak edıyorum.

Üye
    Obın Avatarı

Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    NİĞDE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar benimde sağ gözümde göz tembelliğinden dolayı yüzde 95 görme kaybı var, sizce askerlikten muaf olur muyum? cevaplarınız için teşekkürler iyi forumlar...

Üye
    Leymis Avatarı

Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OBIN göz derecelerın kac astıgmay mıyop yada hıpermetrop varmı ...gözde kayma varmı ..göz tembellıgı neden olusuyor ..bunu bılmek lazım ...yonetmelıge göre 2 gözden bırı 0.2 altında goruyorsa muaf olunuyor fakat bunu daha cok 0.1 ve altına uyguluyor sanırım bende senınle aynı durumdayım ve suanda askerı hastaneye sevk aldım durumu paylasıcam burdan takıp edersın benı..

Evet arkadaşlar , askerlik subesıne gıttım ıstanbul halıcoğluna subeden gırdım unıversıteden yenı mezun oldugumu soledım 2 evrak verdıler doldurmam ıcın doldurdum orda rahatsızlıgım nedenıyle asker hastanesıne sevk ıstıyorum secenegı var onu sectım , memurun yanına cıktım giderken yanıma diplomamı ve 3 fotokopısını nufus cuzdanı ve 3 fotokopısı ve transkırıp aslı ve fotokopısını goturdum memur ıslemlerı evrakları yaptı 1 2 evragı astsubay sonrada albay ımzalıyor bunlardan sonra aile hekımıne sızı yönlendıren bır evrak verıyorlar tabı bu sırada aıle hekımı kontrolunden sonra tekrar subeye gıtmenız gerekıcek o yuzden sızden gelırken 11 fotograf ıstıorlar ..aıle hekımıne gıttım durumu anlattım kendısı benı kasımpaşa asker hastanesıne sevk ettı ..bu belgeyle tekrar subeye gıttım memur evrakları aldı ıslemı yaptı albaydan ımzayı aldım ve kahverengı bı mektup kagıdına evraklarımı koyup arkasını bantladı acılmayacagını soyledı askerı hastanede acacaklarmıs...askerı hastane 29 una kadar dolu oldugu ıcın randevu alamadım 29 unda arayıp alıcam suan bu asamadayım aşamalar ılerledıkce bılgılendırıcem herkezı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sağ ol @Leymis

Yakın zamanda benzer deneyimi olan arkadaşlar da yazarsa herkes için yararlı olur.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon