Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MEGA Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar 2013 11. ayda işitme testine girdim bu sonucları verdiler buna göre askerlige alınır mıyım

DXGX3o - İşitme kaybı raporuna göre askere alınır mıyım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Bir kulak tümüyle duymuyor mu? Şu sınırlar söz konusu ise muafiyet veriliyor:

B) 1. Bir kulak fısıltı sesini 3 (dahil) metreden (30 dB) mesafeden işittiği halde diğer kulağın fısıltı sesini 1 metreden daha az (65 dB ve daha fazla) mesafeden işitmesi, tam sağır olması ya da tam sağıra yakın olması
    2. Her iki kulağın fısıltı sesini 1 ilâ 2 metre arası (40-65 dB arası) mesafeden işitmesi.
    3. Bir kulağın işitmesi normal olduğu halde diğer kulakta saf ses odyogramda konuşma frekanslarında total işitme kaybı veya 90 dB ve üzerindeki işitme kayıpları (Bu maddenin değerlendirilmesinde 100 dB seviyesindeki klik stimulusla yapılan işitsel uyarılmış potansiyeller (ABR) testinde cevap elde edilememiş olması şarttır).
    4. İşitme kuvvetini, bu maddenin (A) diliminin (1) veya (2) numaralı fıkralarında belirtilen miktar kadar azaltmakla birlikte her iki kulakta 4000 (dahil) frekanstan itibaren 60 dB’in üzerinde nörosensoriyel işitme kaybı.

Üye
    MEGA Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporun en altında Sağ kulak işitmesi normal sınırlarda , sol kulakta total işitme kaybı gözlendi diyor ama sol kulağım hiç duymuyor.

Üye
    YUCi Avatarı

Gerçek Adı
    Yücel Gürsoy
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktor belki yazarken sağı solu karıştırmıştır ama TOTAL İŞİTME KAYBI diyorsa bence bu rapora göre askerlikten muaf olursun.

Üye
    isyanimkendime Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    21:16
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Askerlik şubesine bildirirsen durumu onlar sizi gataya yada bölgenizdeki en büyük asker hastahanesine sevk eder orada yeniden işitme testi ve refleks testi yaparlar o testin sonucuna gore durum belirlenir tek kulaktan muaf olursun bence yinede bilemiyorum hayirlisi olsun hakkinizda...

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

benim raporum buldan daha düşüktü ve alınmadım askere. gönüllü oldum dilekçemi verdim askeri doktor onaylamadı...

benimkisi 52db + 45 db di.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

MEGA Kardes bu soruyu sorman hata: Zaten seni askere almazlar. ODYO testine bakılırsa bir kulağınla kompile sağırsın. Diğer kulağını iyi koru ha....

Üye
    h.önder Avatarı

Gerçek Adı
    haydar
    Son Giriş
    19.07-2014
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağ kulağımda işitme problemim var merzifon askeri hast.ne yapılan odyolojik testte 110db çıktı H90.4 SENSÖRİEL işitme kaybı tek kulakta var diyerek ankara etimesgut as.hst.yolladılar orada yapılan odyolojik testte saf ses ortalaması
    sağ sol
    hava 85m 22
    kemik 67+m 15
    çıktı oradaki doktorda H90.5 sensöriel işitme kaybı.tanımlanamamış diye rapor verdi...o raporla merzifon as.hst geldim aynı doktor ankaradan aldığım odyoloji testini ve kendilerinin yaptığı 226 HZ Tympanogram yazılı bir test çizelge gibi onu ekleyerek rapor yazdı rapordada.... ( etimesgut as.hst.) SAĞ:85/67+mdB. SOL:22/15 dB TİMPANOMETRİ(MERZİFON AS.HST.26,05,2014)TÜM REFLEKSLER MEVCUTTUR.DURUMU TSK SYY 19.MADDE A BENDİ 1.FIKRAYA UYAR.ASKERLİĞE ELVERİŞLİDİR.KOMONDO OLAMAZ.
    kesin tanı 03/06/2014 h90.4 senoriel işitme kaybı ,tek taraflı olup diğer kulakta işitme azalmamış. SAĞ İLERİ DERECEDE SENSÖRİNÖL İŞİTME KAYBI.
    itiraz ettim salı günü kurula girecem aynı hastane ve aynı doktor ne yapmalıyım bu durumda

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir kulak tümüyle işitmez halde olmadığından muafiyet verilmemiş sanırım Haydar: " A) 1. Bir kulağın sağlam olması durumunda (0-25dB arası) diğer kulağın total olmayan işitme kayıpları" askerlik için elverişli sayılıyor.