Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bjk_85 Avatarı

Gerçek Adı
    Beşiktaş
    Son Giriş
    29.04-2014
    Saat
    18:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam arkadaşlar , öncelikler bir sorum var devamında yaşadıklarımı arkadaşlara örnek olması açısından detaylı bir şekilde anlatacağım çünkü gitmeden önce ben de çok fazla araştırma yaptım çoğu bilip bilmeden yapılan yorumlar ve boşu boşuna moral bozuyorlar.
    Öncelikle sorum , ilk muayene için Gümüşsuyu Askeri Hastanesine sevk edildim ordan Gata'ya sevk edildim. Gatadaki doktorlar askerliğe elverişli olmadığımı söyleyip heyete gireceğimi söylediler ve tekrar Gümüssuyu hastaenesine gönderdiler. Dün gidip evraklarımı teslim ettim. Salı günü heyete çıkacağım acaba heyet bu çürük raporuna itiraz eder mi?

Evet şimdi olayları başından anlatıyorum ;
    Benim sol gözümde bildim bileli göz tembelliği var.Sol gözümle 1 metreden parmak bile sayamıyorum.2008 yılında ilk muayeneye gittiğimde Gümüşsuyu arkasından Gata daki doktor bana inanmayıp sadece komando olamaz yazısı vermişti.Zaten tecil ettireceğimden bende fazla ilgilenmemiştim.

2012 de 4 yıllık üni. mezun oldum.Geçen hafta B.çekmece şubeme gittim evraklarımı hazırlattım ve aile hekimine muayeneye gönderdi ordaki doktora gözümdeki problemi söyledim o da beni Kasımpaşaya sevk etti. Sonra o evrakla tekrar şubeme gittim şubedeki bayan doktor bilmez ben seni Gümüşsuyu hastanesine gönderiyorum dedi.Randevu al 1 gün önce gel sevk kağıdını vereceğim dedi. Bu arada mezun olur olmaz diplomanız ile beraber şubeye gidip bunu bildirmeni gerekiyormuş aksi halde para cezası yiyorsunuz benim 2014 tarihine kadar tecilim olduğu için mezun olduğum zaman gitmedim bu yüzden sanırım 890TL gibi bir ceza gelecek ama yarısı filan ödeniyormuş galiba onu daha tam araştıramadım.

Neyse gümüşsuyundan 4 gün sonrasına saat 11:00 randevu verdiler şubeden aldım evrakı gittim hastaneye. Öğlen arasına kalmadan girdim muayeneye doktor baya sinirli çıktı hemşireye soruyor "kaç kişi var" hemşire "5-6 asker 4-5 tane de sivil" Dr. "s*gitsinler gönder bakmıyorum gitsin şikayet etsinler" dedim sıçtık . Öncelikle şunu belirteyim doktor bir şey sormadan boşuna konuşmayın en kısa probleminizi söyleyin susun bir şey sorarsa cevap verirsiniz kılık kıyafetinizde özenli olsun. Çünkü doktorlara da hak vermedim değil o kadar cahil, nasıl davranmasını bilmeyen insanlarla muhattap oluyorlar ki sıyırmışlar.Evet neyse baktım cihazlardan filan sonra karşıda ki harfleri oku sağ gözle okuyorum ama solla göremiyorum baştan bi inanmadı küçükken kaymadan dolayı ameliyat olduğumu söyledim o yüzden normalde bir anormallik yok görünüşümde inandırmak zor oluyor haliyle yalan söylediğini düşünüyorlar. Sonra tetkik için Gataya sevk etti muayene ol tekrar bana geleceksin dedi.

Ertesi gün sabahın köründe gittim Gata' ya Doktor bey 11'e doğru teşrif etti. Gata da askerlere bakan bölüm adeta inşattan çevrilmiş yazık günah acıdım askerlerin haline buradaki doktorlar da baya agresif bağırışlar filan neyse alışıyor insan Bu doktorda muayene etti dedim göremiyorum görmen lazım diyor yani görmüyorum tahmin mi edeyim dedim salla diyor ben salladım tutsa herhalde direk askere gönderecek o yüzden görmüyorsanız sakın sallamayın.Yani gerçekten göremiyorum dedim. Sonra VEP testi için başka bir doktora gönderdi yine Gatanın içinde giderken acaba nasıl bir cihaz diye düşünüyorum.
    Buldum doktoru filan önümde 15" tüplü pc ekranı ortada bitane kırmızı nokta etrafında siyah-beyaz kareler hareket ediyor kafama da kuş boku gibi bişey sürdü bi üste bi arkaya 2 tane kablo taktı kafama gözden beyine giden elektriği ölçüyormuş 5 dkkada bitti zaten. Saat 12 ye geliyordu tekrar gittim doktora baktı evraka gözüme damla damlattı hani şu vampir yapanlardan. 1:30 gel dedi gittim 3 e kadar bekledik benimle beraber 4-5 kişi sizi Uzmana götüreceği o karar verecek dedi. Saat 5 kadar daha bekledik Uzman geldi o da muayene etti oda baktı test sonucuna baktı damla damlatıldığında görmeyen göz mecburen kayıyor 2 dakika baktı çıktık. Sonra çağırdı seni heyete göndereceğiz askere elverişli değilsin dedi.
    Şunu da belirteyim eğer gözlüksüz veya damlalı gözünüzde dışardan bir sorun yoksa işiniz çok zor eğer beni uzman damlalı halimle değilde damlasız olarak muayene etseydi hayatta o raporu vereceğini sanmıyorum sonuçta göz görmüyor ışığa bile duyarsız düşük vizyon yazıyor ama yinede görünüşe bakıyorlar maalesef.
    Neyse aldım yazıyı ertesi gün gittim Gümüşsuyuna bekle bekle neyse çağırdılar. Doktor baktı uyuz oldu "kimi göndersek çürük veriyolar hayırdır " dedi. Evrakları onaylat getir dedi. Hallettik verdim "salı günü gel heyete gireceksin" dedi "peki benim durumum nedir doktor bey" dedim. "Heyette söylerler" dedi. Şimdi bekliyorum acaba Gata daki doktorun verdiği rapora Gümüşsuyunda ki Heyet bir itiraz eder mi?

Salı günü de sonucu paylaşacağım. Umarım gidecek arkadaşlara bir faydam dokunmuştur.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Detaylı paylaşım için teşekkürler. Var ol kardeşim.

Son durum nedir?

Üye
    bjk_85 Avatarı

Gerçek Adı
    Beşiktaş
    Son Giriş
    29.04-2014
    Saat
    18:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Son durum "barışta askerliğe elverişli değildir" yazısı verdiler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Hayılır olsun kardeşim

Üye
    zagadazigidi Avatarı

Son Giriş
    08.06-2014
    Saat
    11:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ,

8 yaşında muayene olduktan sonra sağ gözümde göz tembelliği olduğu ortaya çıktı. 10-11 yaşına kadar kapama tedavisi uyguladık ancak pek faydası olmadı. 15 yaşıma kadar her sene muayene olarak gözlük takmaya devam ettim. En son 16 yaşında muayeneye gittiğimde sağ gözümün % 10 gördüğünü ve iyileşme veya gerileme olmayacağını, gözlük takmamında sağlam olan sol gözümü dinlendireceğini söylemesi üzerine gözlük takmayı bıraktım.

Şuan 19 yaşındayım ve askerlik için muayene olacağım , 2015'te askerliğim geliyor. Askerlikten elverişsizdir raporu almak istiyorum, sonuçta sağ göz nişan gözü ve Allah korusun sağlam sol gözüme bişey olsa hayatım kararır.
    72 puntoluk yazıyı 1 metreden okuyamıyorum. Sol gözümden pek şikayetim yok. Zaten sağlam sol gözümü kapatmadıkça sağ gözümü istemli kullanamıyorum aktif olmuyor. Sadece sol gözümü kullanıyorum. İlk başlarda tembel olan sağ gözüm de hafif içe kayma vardı şuan kayma neredeyse yok ancak sağ gözüm sol gözüme göre biraz daha açık yani sağlam gözüm kısık duruyor dikkatli bakıldığında.

Sorunum bu. Askerliğe elverişsizdir raporu alabilir miyim, alamamaktan korkuyorum acaba nasıl bir yol izlemeliyim?
    Kimisi gözün yoksa elin ayağın var diyor , kimisi verirler diyor? Alabilmem için üzerine düşmem mi lazım
    Askeri hastanede muayene olmadan önce özel hastaneden muayene olup rapor almam faydalı olur mu? Forumda okudum benimle birebir aynı durumda olupta "Askerliğe elverişlidir,komando olamaz" raporu alan var. Nasıl bir tavır sergilemeliyim ve yol izlemeliyim.

Çok sağolun , teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Üye
    bjk00 Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    07.07-2016
    Saat
    09:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde doguştan sol gözümde göz tembelligi var doktora gittigimde parmak sayıyor diyor hep bu yüzden silahlı güvünlik sertifikası bile alamadım sol gözle doktorun gösterdiklerini hiç okuyamadım sizce muaf olurmuyum askerlikten 25 yaşındayım tecilliyim

Üye
    ozkan1937 Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ göz hipermetropi sol göz hipermetrop astigmat anizometropik ambliypi

7/b/3askerlige elverişli değildir raporu verildi

malulen emekli olma sansim var mi? bu konuyla alakali yardimci olursanız sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Görme kaybı çok ileri olmadığı sürece sakat statüsüne dahil olacak % 40 ve üzeri rapor verilmez Özkan. Hangi oranda rapor verileceğine dair şu başlığı inceleyebilirsin: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...cel-bilgi.html

Üye
    ates4225 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2015
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde bi sorum olucaktı. askeri hastanede doktor karar bolumune b8 f1 yadı bu ne anlama geliyor ve bu hafta sağlık kuruluna gırıceksınd edı kuruldan acaba ne - sonuç çıkar

Geçen gün Etimesgut askeri hastanede muayene oldum doktor sağlık kuruluna gonderıcem dedı ve bı hafta sonraya randevü aldım kurul için.

SAĞ GÖZMDE GÖZ TEMBELLIGI var doktor göz degerlerımın cıktıgı kâğıdın uzerıne 0,5 ve 0,8 yazdı ve dogustan katarakt ta var dedı.

acaba sağlık kurulundan muaf raporu cıkarmı.(AYRICA KARAR BOLUMUNE BS F1 YAZDI B8 F1 DE OLABILIR AMA İKİsinden birini yazdı.)

Bide aynı kağıda 1,25 ve 2,30 yazdı ne anlama gelyo bılmıyorum. bide 1 ve 0,5 vardı bıseyde soramadım doktora .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

ates4225, çok düşük bir görme kaybı var anladığım kadarıyla. Bu halde askerlikten muaf tutmazlar...

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

tam bir karmaşa askeri hastanelerden yüksek oran verilip askerlikten muaf olacak kadar rahatsız olan arkadaşlar iş engelli raporu almaya gelince % 90 lar devlet hastanelerinde birden bire 30 lara 20 lere kadar düşüyor bu hastalıklar askeri hastanelerde farklı devlet hastanelerinde farklımı enteresan

Üye
    Ghaneli Avatarı

Son Giriş
    28.08-2016
    Saat
    21:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Askerlikten muaf vermişler
    B08F01 muaf dilimi diye biliyorum
    Doktorların değerlerini düşünme
    Gözün görmüyorsa Vermezlerse itiraz et En son gata ya sevk ederler oradan da muaf alırsın.

Üye
    ates4225 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2015
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

Düşük değil sağ gözümle hiçbir harfi okuyamıyorum ne buyuklukte olursa olsun. b8f1 bende bunu muaf olarak bılıyorum ama hıcbıyerde net bı cvp alamadım bu cuma sağlık kuruluna gırıcem ıns hakkımdan hayırlı bı sonuç çıkar ...

Üye
    Ghaneli Avatarı

Son Giriş
    28.08-2016
    Saat
    21:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ates4225;

Kardeşim muaf sın diyorum rahat ol

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon