Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 48 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ates4225 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2015
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Teşekkür ederim kardeşim . ömür boyu bu konuda çektiğim sıkıntının bana tek getisi bu olacak anlaşılan kayma da var gözümde insanların gözlerinin içine bakamamak çok acı bi durum ve küçük yaşlardan beri alay konusu olup onun ezikliğini ömür boyu taşımak.

Yinede çok şükür halime beterin beteri var bu dünyada tüm engeli olan arkadaşlara Rabbim yardımcı olsun ...

Üye
    elazigdan Avatarı

Son Giriş
    18.01-2015
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar. sizlerden bir konuda yardıma ihtiyacım var.hikayem uzun biraz;
    2005 yılında 1., 2006 yılında 2. olmak üzere iki kez "sol gözde yaygın korneal nefelyon" teşhisi ve sağ gözde 10/10, sol gözde 10/1 görme oranları ile C/6 bir yıl sevk tehirleri ( iki yıl üstüste)aldım. ardından eğitimime devam etmek için yükseklisans/doktora başladım. şu an 35 yaşındayım. dün sevk işlemlerimi başlattım. Malatya Asker hastanesine gittim. oradaki doktor bir iki kontrol sonrası önceki raporlarıma bakarak beni GATA ya sevk etti. Raporda kabaca şu ifadeler var
    (2006 GATAdan verilen rapor) :....OPD analizinde solda kornea yüzeyi ileri derece düzensiz olup, nokta dağılım fonksiyonu ileri derece bozuktur....
    20062da OPD, OCT, VEP testlerine girdim. ve sonuç ikinci sevk tehiri. bu durumu yorumlarsanız, 3. Heyet sonucum ne olur? (geçen on yılda yönetmelik değişimlerinide bilmiyorum.)

Üye
    Ghaneli Avatarı

Son Giriş
    28.08-2016
    Saat
    21:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne vereceklerini bilemem ancak sevk belgende üzerinde kaçıncı işlem olduğu yazıyor

Üye
    elazigdan Avatarı

Son Giriş
    18.01-2015
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevk belgemde (şubeden verilende) fotoğrafın olduğu kısma "son işlem" diye yazılmış. sanırım buda yaş 35 olduğu için?

Üye
    Ghaneli Avatarı

Son Giriş
    28.08-2016
    Saat
    21:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu son işlemin gözünün 1 tanesi %100 görmüyorsa askerliğe elverişli değildir alırsın

Rahat ol

Üye
    caymaz63 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    22.01-2015
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar ben urfadan mehmet benim sol gözüm doğuştan tenbel göz doktoru bana son derece gözlük
    vermesine rağmen yine değişen yok görmüyorum urfa hastahanesi sağlık raporuna başvuru yaptım raporda
    GÖRMELER:SOL:+4,50+1,00X90 İLE 0,2 SAĞ GÖZ SAĞLAM diye yazıyor yüzdelik olarak ta cok düşük vermişler %7 acaba ben askerlikten çürük alabilirmiyim ? bu Raporu askeri hastahaneye götüreyimmi iş görürmü lütfen yardım tşkr

Üye
    kmlklc Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Göz tembelliğinden muaf olmak düşük bir ihtimal yapmak istemiyorsan bir ihtimal dene.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

@caymaz63 göz tembelliği olan gözün 2/10 görüyorsa, muafiyet verilebilir...

Üye
    hakan_0512 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2015
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar
    Herkez gibi bende göz tembelliği hastasıyım. nisan ayında tecil sürem doluyor ve askere gidip kurtulmak istiyorum fakat göz tembelliğim olduğu için muafiyet şansımı denemek istiyorum en son geniş çaplı muayenem yaklaşık 12 yıl önce akdeniz üniversitesi tıp fakultesinde gerçekleşti doktorlar ne ilerler ne geriler demişti, her yıl sağ gözüm için doktora gidiyorum malum sol gözüm tembel ve durumu çok da iyi değil. Dün tekrar doktora gittim ve tembel gözümü muayene ettirdim sonuçları aşağıda paylaşıyorum

sol göz değerlerim
    sph vD AX
    +3.75 +2.25 123
    +3.50 +2.25 123
    +3.75 +2.25 123
    +3.75 +2.25 123

Gözlükle yapılan muayenede en yüksek numara da bile harfleri ve doktorun parmaklarını okuyamadım fakat 1 metre den eliyle yaptığı 5 i ve 2 yi seçebildim doktora göre sol gözüm% 1-2 görüyormuş bana pek inandırıcı gelmedi. bu durumda muaf olabilir miyim askerlik şubesine herhangi bir evrak (rapor) sunmam gerekiyor mu yoksa şubeden beni askeri hastaneye direkt sevk ederler mi, herhangi bir hastaneden alınan rapor evrak kağıdın askerlik şubesinde yardımı olur mu acaba bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var ayrıca devlet hastanelerinden göz tembelliğimin derecesini nasıl öğrenip resmiyete kavuşturabilirim.

Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

@hakan_0512 sivildeki sonuçlar bir anlam ifade etmeyecek, sevkle gideceğin askeri hastanede kontroller yapılacak. Sınırda bir durumun var. Sonucu kestiremiyorum...

Üye
    hakan_0512 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yardımınız için teşekkürler

cuma günü tekrar göz muayenesine girdim fakat değerler biraz daha düşük çıktı sph +2.75 gibi çıktı pek anlamadığım için yorumlayamadım fakat hastanedeki cihaz bana pek güven vermedi ve tekrar en yüksek mercekte büyük puntodaki yazıları okumak değil sadece karartı şeklinde görebildim. Hafta içi tekrar hastaneye gidip kurul raporu çıkartacağım derecesini ve durumunu öğrenmek adına daha sonra evraklarımı tamamlayıp askerlik şubesine gideceğim daha sonra malum prosedürler büyük ihtimalle askeri hastaneye sevk ederler. Bu gibi resmi durumlarda pek şanslı sayılmam gelişmeleri paylaşacağım..

Üye
    bjk00 Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    07.07-2016
    Saat
    09:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar benimde sol göz tembelligim var tecilliyim sol goz ölçumlerim;

S +3.25 +3.25 +3.25
    C +2.75 +2.75 +275
    A 110 110 110
    S.E. 4.75
    Ölçumleri p3k anlamadim ama doktor %10 u zorlar gorme oranin dedi sizce benim durumum ne olur nasil bi yol izlemeliyim tecilliyim ve şubeye gidip askeri hastaneye sevkmi istemem gerekir

Üye
    hakan_0512 Avatarı

Son Giriş
    06.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun..
    Benimde g değerlerim hemen hemen aynıydı bir kaç sivil doktora gittim %5-%10 arası dediler askeri hastanede %5 ile muaf oldum...
    askerlik şubesine gidip hangi evrakları istediklerini sorduğunda benim rahatsızlığım var askeri hastane ye sevk istiyorum diye bilgilendir ona göre evrak isterler ve evrakları tamamlayıp gittiğinde kapalı bir zarfla hastaneye göndeririler zarfı doktor açar muayene eder gerekli görürse başka bir hastaneye sevk eder ... Sivil doktorlarda bu kadar alet cihaz yok tam olarak belirlerler zaten yalan söyleyemezsin doktor az çok nasıl gördüğünü tahmin eder....

Üye
    bjk00 Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    07.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakan kardeşim cok tesekkur ediyorum gecmis olsun en kısa zaman da gidip anlattigin gibi islemlerimi yaptircam hayırlısı olsun bakalım

Üye
    bjk00 Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    07.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @hakan_0512 benim derecelerim damlasız askeri hastanede bi tanıdıgım ver heyette bu aronla yüzde yediyle askere alırlar dedi hiç bişey anlamadım yüzde 10 nun altında muaf olunmuyo mu

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon