Sayfa 9 / 13 İlkİlk ... 5678910111213 SonSon
Toplam 181 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    can1993 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2015
    Saat
    19:37
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent abi bugun çanakkaledeki askeri hastaneye gittim komutan ben burdan ayarlayamam işlemini dedi seni kıtana sevk ediyorum kıta anket formuyla gidersin dedi yazdığı şeyde F43-2 kesin tanı uyum bozuklukları kıtasına katılması hastaneye sevki mevcuttur diyor nolacak acaba gene .S

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    262
    Verilen Beğeniler
    418

@can1993

Doğrudur, birliğinin olduğu bölgedeki hastanede işlemi tamamlarlar.

@Mehmetxxxx

"gel" diye askerlik şubesi demişse, oraya gitmen lazım bence

Üye
    can1993 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kıtamdaki askeri hastaneye gittim daha önce 1 ay hava değişimi veren komutan doktor f 49 2 anksiyete tanımlanamamış yazdı ve gata ya sevk etti. acaba ne için sevk etti kararda da tedavisi ve muayenesi daha iyi yapılması gereğini arz ederim yazıyor. Acaba sonuç olarak beni heyete mi çıkaracaklar bunun cevabını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Üye
    can1993 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kıtamdaki askeri hastaneye gittim daha önce 1 ay hava değişimi veren komutan psikiyatri karar anksiyete bozukluğu ileri tektik ve tedavi için refekatlı olarak gata psikiyatrisine sevke uygundur tanılar kesin tanı f 41,9 anksiyete bozukluğu, tanımlanmamış. Şimdi benim durumum ne olur yardımcı ol abi çok psikolojim bozuk gatadayım.

Üye
    mami3535 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    01:31
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

refakatçi vermiş onla gitcen gatada tedavin yapılsın diye işte ordaki doktor bakar sonra seni geri yollar birliğine ayrıntılı kıta anket formu falan ister onlar gidersin onu okur doktor komutanların ne yazmıs falan diyee sonra karar verirr benim bildiğim bu kadar kardeşimm

Üye
    Emresolgun122 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2015
    Saat
    03:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

3 AYDIR ASKERİM İLK BAŞLARDA FİRARIM OLDU 1 kez SİVİLDE RAPORUM İLAÇ KULLANIYORUM GATA 1 AY HAVA DEGİŞİMİ VERDİ HAVA DEGİŞİMİ BİTTİ RESİMLİ SEVK İSTEDİ O ŞEKİLDE GİTTİM 21 GÜN DAHA HAVA DEGİŞİMİ ALDIM İLKİNDE F43.2 UYUMDU İNZAR VARDI İKİNCİSİNDE F41.9 ansiktiye tanımlanmamış SEVK FİLANDA YAZMIYOR BUNDAN SONRAKİ SÜREÇ NOLUCAK YARDIMCI OLUN LÜTFEN

Üye
    can1993 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

askeri işlevsizlik formunda fotoğraf yok diye heyete sokamam seni dedi simdi kargoyu bekliorum :S gelince heyete sokacakmış acaba nolacak bu saaten sonra..

Üye
    Bgoa Avatarı

Son Giriş
    10.09-2015
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İi günler arkadaşlar ben yeni üyeyim bazı sorularım olacaktı cvplarsanız çok sevinirim zor durumdayım. 6 aylık askerim kıbrıstayım askerliğimin ikinci ayından itibaren uyku bozukluğu kalp çarpıntısı stres terleme titreme yaşıyorum rdm ye çıktım ilgilenmiyolar hataneye bi defa sevk oldum muane etmeden gönderdi daralıyorum çok 1 ay da kalsa sabredemiyecem hastaneye nasıl sevk olabilirim nasıl ciddiye almalarını dağlayabilirim lütfen ya4dım edin 2 defa sakinleştirici ine yaptılar acil de kusma titreme bayılöa yaşadığım için ama genede dikkate alan yok

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Bölük komutanı birlik formunda nasıl bir değerlendirme yazmış acaba gzmkry? Eğer oradaki görüş askerlik muafiyeti yönündeyse, hastanedeki tespitlerle birlikte muafiyet ya da bir süre rapor verilecektir.
    Birlik formu Kıta anket formu.. formların hiçbirini doktor; bırak değerlendirmeyi okumaz bile..
    Masasının yanında bir çöp vardır, zarfı açmadan direk çöpe atar.
    formda ne yazdığının bir önemi yok. Doktor zaten işin uzmanı. Teşhis koyabilmek için dirsek çürütmüş. Kıta anket formunu dolduran "uzman çavuş" dan eğitim ve rütbe olarak illa ki farkı olmak durumunda.

Benim takıldığım falcı gibi müneccim gibi umut dağıtıyor olman...
    Doktor ne derse o olur. İş kısaca böyle.
    Her önüne gelene çürükmü verilirmiş. Yok böyle bi TSK.

Kulağıma odun kaçtı çürük alırmıyım, uyum bozukluğu dendi çürük alırmıyım. bunlar harbi boş laflar..

Doktorlar inanın hem insan sarrafı hemde hastalık sarrafı.. kimin ne olduğunu iyi bilirler. Kendinizi fazla yıpratmayın.

Durumu askerliğe elverişli olmayanlara zaten devlet baba askerlik yaptırmıyor.. Her insan sinirlenir, üzülür, ağlar, sevinir.. ama hastalık farklı bunlardan .. Yau eskiden böylemiydi. millet davul zurnayla askere gidiyordu şimdi askerden kaçmanın yolları aranıyor.
    Psikiyatrik bahaneler uydurularak askerlikden kaçma girişimleri üzerine yaptığım çalışmalar neticesinde; kofti yöntemlerin tamamının başarısızlıklarla sonuçlandığına şahit oldum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    262
    Verilen Beğeniler
    418

@Bgoa
    Maalesef birilerini ikna etmekten başka çıkış yolu yok. Sabır...

@Emresolgun122
    Bir istirahat daha verilir ve sonrasında yeniden değerlendirilir.

@can1993
    Sen ne yaptın Can?

@zaferim

Ne yapayım, "allah belanızı versin, eşşek gibi askerlik yapacaksınız, gerekirse orada geberin" mi diyeyim? İnsanlar zorda oldukları için burada yazıyorlar, içlerini döküp çare arıyorlar. Kestirip atayım da olası haklarını aramayıp sürünsünler mi?

Kıta anket formunu dolduran kişi doğal olarak tıbbi değerlendirme yapmaz. Adamın işi birikteki gözlemlerini yazmak. Doktor da bunu dikkate alır mutlaka. Bu forumlarda yazılan onca mesaja bakarsan bunu görebilirsin.

Ve tabii ki doktorun işi tıbbi değerlendirme yapmak. Kimse başım ağrıyor dedi diye muaf olmuyor. Biz de kimseye sebil misali muafiyet dağıtmıyoruz. Birinci amaç bu genç çocuklarla yarenlik etmektir. Kendilerini daha iyi hissetmeleri için yazıp çiziyorum ve onların da bunu anladığından eminim.

Devlet baba kimi askere alır kimi almaz, bilemiem. İsteyen davul-zurnayla gider, ona da sözüm yok. Ama nasıl ki 2022 maaşında, nasıl ki evde bakımda, nasıl ki devlet hastanesinde rapor alım sürecinde vs. devlet babanız ceberrut memurları eliyle ümüğümüze ot tıkıyorsa, askeriyede de bu böyle oluyor. Üniforma giyince bu saygısızlık ve ceberrutluk ortadan kalmkıyor yani.

Hasılı ortada mağdur olan, ölmekten beter halde askerliği bitiren, dayanamayıp intihar eden genç çocuklar var. Onların buraya yolu düşmüş olanlarından birkaçını bu kabustan kurtarabilsem bana yeter.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Üye
    Hsn44w Avatarı

Son Giriş
    26.11-2015
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi

24 yaşındayım yolda giderken polis sorgulamasıyla yoklama Kaçağı Olduğum ortaya çıktı apar topar askere geldim
    Evliyim ve 1 Çocuğum var acemi Birliği'nde şiddetli Göğüs ağrıları çekiyordum pek ilgilenmiyorlardı usta Birliği'nde kalbimde doğuştan delik olduğunu söylediler aşırı kalp kasılması falan nöbet spor gibi Şeylerde muaf tuttular
    kardiyolojinin gözetimi Altın'da askerlik yapabilirler yazdılar a

asıl sorun ise ailemle sorun yaşıyorum şuan yuvam yıkılacak duruma geldi bölük Komutanım rdm doktorundan randevu almış bana gidip görüşmemi emretti gittim görüştüm durumları Anlattım ve bana izne çıkmamı söylediler izinden gelince tekrar görüşeceğimizi söyledi rdm doktoru

abi aşırı sinirlenmelerim oluyor ve bu normal sinirlenme değil direk birine saldırıyorum tamamen istem dışı iştah kesikliği yalnız kalmak istiyorum ve sürekli bi yerlere dalıyorum artık yapamıyorum

şuan iznim bitti askerliğe geri dönüyorum nolucak benim bu halim kendime zarar vermeye başladım şiddetli baş ağrılarım var askerliğe geldimde böyle sorunlarım yoktu ailem işim ve bütün Hayatım düzenim darmadağın oldu çaresizim

abi benim bu halim nolucak.......

Üye
    Tayfun12345 Avatarı

Son Giriş
    18.09-2015
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1ay önce birliğimden sevk aldım izmire izmirde psikiyatri doktoru olmadığından istanbula sevk ettiler istanbula sevk ettiler istanbulda pisiyatriden 1ay hava değişimi aldım hava değişim bitti birliğine döneli 10gün oldu tekrardan rdmye cıktım sevk verdiler izmire bir dünya evrak verdiler bir tane orta boy zarf izmirdeki doktor açacak dediler bir diğeri büyük bi zarf üstünde 2adet işlevsellik formu ve anket kıta formu yazıyor onuda istanbuldaki doktora vereceksin dediler sizce nolur elverişsiz raporu verirlermi

Üye
    fuego Avatarı

Son Giriş
    06.03-2017
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,

bir buçuk aylık askerim. psikolojik durumumdan dolayı birkaç defa acile kaldırıldım. devlet hastanesi acilindeki doktor benimle özel olarak ilgilendi ve psikiyatriye yönlendirilmem için elinden geleni yaptı, not yazdı vs.

sonra o notla revire çıktım. revirdeki doktor direkt olarak sevkimi yazdı. rdm'den de gerekli işlemleri yaptım ve erzurum'a sevk aldım. komutan beni yanına çağırdı ve bana 'askerlik yapmak istemiyor musun?' diye sordu. 'burada yapamıyorum' diyerek sebeplerimi sıraladım. bana 'bu raporda seni insanlıktan çıkaracağım' diye esprili bir şekilde tekrar sordu isteyip istemediğimi. yapamadığımı tekrar söyledim ve raporumu yanımda yazdı.

erzurum'a gittim ve psikiyatrideki doktor lafımı yarıda kesip beni direkt olarak ankara'ya sevk etti. raporumun etkili olduğuna neredeyse eminim zira durumu benden daha kötü olanlara ilaç yazıp gönderdi. komutanımın gönderdiği herkes ikinci sefer gidişinde çürük almış. raporuma 'askerliğe elverişli değildir' yazdığına neredeyse eminim. sevkimde f43.2 uyum bozuklukları yazıyor. psikolojik geçmişim var.

elbette neler olacağını ankara'da göreceğim ama sizce durum ne olur? sonuç aldıkça buraya da yazacağım.

Üye
    mami3535 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    01:31
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1 gidince 10 gün sıhhi izin verir 2 gidince hava değişikliği 3 de büyük ihtimal elverişsiz cogunun öyle oluyoo burdan okuduguma göree

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    262
    Verilen Beğeniler
    418

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Hsn44w
    Kardeşim, sabır. İzin sonrası yine hastaneye çıkıp yeniden muayene ol. Belki doktor bu sefer sağlık kuruluna sevk edip muafiyet isteyebilir. Şans...

@Tayfun12345
    Heyete çıkaracaklar belli ki. Sonuç ne olur bilmek mümkün değil.

@fuego
    Yazdıklarına bakınca, olumlu sonuçlanacak gibi göründü bana

Sayfa 9 / 13 İlkİlk ... 5678910111213 SonSon

LinkBacks (?)

1. 17.06-2015, 08:12