Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Seyfseyf Avatarı

Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    Osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar ben tek böbrek olduğumu öğrendim ...Askere de gitmedim daha..Askerlikten muaf olabiliyor muyum ?

Ayrıca Hastaneden tek böbrek olduğuma dair belgelerim de var ..bu rapor Askerlik işlemlerinde işe yarar mı ?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Bir böbrek bulunması askerlikten muaf olunmasını sağlar. Başta sorun yaşatırlarsa, en çok, önce askere alırlar, ama orada hastaneye sevk alırsın ve muaf olursun.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ZAKU Mesajı Gör
    arkadaşlar ben te kböbrekli olan biriyim askerden üçay sonra rapor verdiler gönderdiler
    İlgili Yönetmeliğin 53. Maddesi D diliminde de muaf olunacağı belirtilmiştir.

5. Bir böbreğin çıkarılması ya da fonksiyon bakımından yok hükmünde olması

Üye
    Seyfseyf Avatarı

Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler.Şükür cvb geldi Ben öğretmenim. Aralık ayında askerlik şubesine gidip bu işlemlerle ilgilenip bir an önce bu işi halletmem lazım..Umarım inş Muaf olurum

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Sonucu bizimlede paylaşın lütfen... En çok sorulan sorulardan bitanesi, sizin deneyiminizide örnek verebiliriz...

Üye
    Seyfseyf Avatarı

Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnş güzel haberler veririm

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

seyfseyf kardeş askeriyede işler biraz tuhaf yürür..sen ilk defa askerlik müracaatına gittiğinde seni oradaki birliğin doktoruna sevkedecekler ilk muayane için..(askerlik işlemlerin başladığında) ..ona durumundan bahset varsa elindeki raporlarını göster..o seni başvurduğun merkezin bağlı olduğu askeri hastaneye sevkedecek..oradaki nefrolog veya iç hastalıkları uzmanına yine raporlarınla görün.o da seni orada muayane edip yeniden askeri hastanede film veya tetkik isteyecektir.hatta çoğu zaman yatırırlar hastaneye..büyük ihtimal hemen oradaki kurula seni çıkarırlar alırsın çürük raporunu..ama bazende kıllıkları tutat c raporu verirler 1 yıl sonra bir daha gidersin aynı hastaneye..c raporu iyileşebilecek durumdan tekrar kontrole çağırmadır..biliyorum senin iyileşebilecek durumun yok yani eski böbreğin yerine gelmeyecek ama askeriyedeki tuhaf mantık budur..uzattıkça uzat ,burnundan getirebildiğin kadar getir..ama alırsın o raporu merak etme..ama hemen alırım gibi bir beklentiyede bence girme..adı üstünde askerlik "mantık arama".!!!

Üye
    Seyfseyf Avatarı

Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Erdinç kardeş ben ilk yoklamamı 2003 yılında yaptırmıştım..ama bilirsiniz ki orada sadece fizik görüntüne bakıyor...ben tecil ettirmiştir o yıl liseden mezun olunca...2005te üniyi kazandım..2009'da üni bitti ertelettim...2012'de öğretmenliğe atandım...Ve tecilliyyim.tecilim bitiyor ve aralık ayında askerlik şubesine gitmeyi düşünüyrm..Bir an önce muaf olup bu sıkıntıdan da kurtulmak istiyorum..

Bu arada tek böbrek olduğumu 5 ay önce öğrendim...

Üye
    berat.06 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2014
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın seyfseyf bence biran önce tecilinizi bozdurun. Zaten askerlik şubesine gittiğinizde oradaki ilgili doktor size bir form veriyor ve mevcut olan rahatsızlıklarınızı yazıyorsunuz ondan sonra sizi uygun bir askeri hastaneye sevk gerçekleştiriyor. Ben de muaf olmş biri olarak size tavsiyen yanınza 24 adet vesikalık resim hastaneden almış olduğunuz böbrek eksikliği ile ilgili rapor. Hatta raporu almış olduğunuz ildeki il sağlık müdürlüğünde onaylatırsanız eğer işlemleriniz hızla devam edecektir. İşlemleri ertelemeden bir an önce başlayın derim Kolay gelsin

Üye
    Seyfseyf Avatarı

Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş zaten aralık ayında gel dedi bana askerlik şubesi ben özel hastanede muane olmuştum özel hastane raporu var...haftaya şubeye gidip bu işi halletmek istiyrm inş muaf olurum

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sayın hocam özel hastane raporuda olsa devlet hastanesi raporuda olsa askeriye onlara zaten bilgi amaçlı bakıyor.kendi yönetmeliğinden sizi muaf tutması için "muhakkak" sizi sevk ettiği askeri hastaneden bu filmleri çekilmenizi isteyecektir.tabi yanında labaratuar testleride isteyecektir.bir ihtimal işlemleriniz hızlı yürüsün diye sizi hastaneye yatırmakda isteyebilirler.iç hastalıklarında genelde öyle yapıyorlar.siz aralıkda askerlik şubesine gittiğinizde elinizde raporlarınızı ve 24 tane fotoğrafınızı hazır tutarak gidin.eskiden birçok askeri hastanenin fotoğraf stüdyosu vardı orada çekiyorlardı ama hala çekiyorlarmı bilmiyorum.o yüzden fotoğraflarınız elinizde hazır olsun. sinirlerinizi germemeye çalışın, allah sabır versin..
    birşey daha ekleyeyim sivil hayatta tek böbrekli olmanız "engellilik raporu" açısından yüzde 10 luk bir değere sahip.eğer diğer böbreğiniz tamamen sağlamsa..

Üye
    Seyfseyf Avatarı

Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler Erdin kardeş

Üye
    erdinc1972 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

rica ederim..

Üye
    Seyfseyf Avatarı

Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

umarım hastanede yatırmazlar..malum öğretmeniz ve okul...

Üye
    berat.06 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2014
    Saat
    10:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özel hastaneden raporunuz var ise onu özel hastanenin bağlı bulunduğu sağlık müdürlüğünden onaylatın yoksa askeriye kabul etmiyor. gerçi kendileride bakarlar ama olsun Aralıkta celp dönemi olduğundan kalabalık olur die şimdiden gidin die tavsiyede bulunmuştum ama siz bilirsiniz. yok merak etmesin sizin isteğiniz dışında yatış ypmazlar isteseniz bile ypmazlar

Üye
    Seyfseyf Avatarı

Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Anladım berat sağolasın bugün gittim askeriye hastaneye sevki aldım..hastaneye gittim ama üroloji doktoru izindeymiş 16'sına gelecekmiş..Bizim iş 16'sına kaldı sanırım..Elimde sevk zarfım da duruyor..sanırım yeniden sevk alıcam ? Bilgisi olan var mı ?

Ayrıca bi sorum olacak..Askeri hastane, beni sivil hastaneye sevk edemez mi? Üroloji doktoru izine çıkmış 16'sına kadar...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon