Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nichotin Avatarı

Son Giriş
    04.01-2016
    Saat
    09:32
    Yaşadığı Yer
    Anakra
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar

26 yaşındayım, geçen sene Haziran ayında genel sağlık kontrolü ile bulunan ve bu sene de Göztepe Medical Parkta yaptırdığım kontrollerle de elimde raporu bulunan Atrial Septal Defekt 0,6 cm çapında delik teşhis edildi. Herhangi bir operasyon geçirmedim. Elimde raporda mevcut acaba askere alınır mıyım. Şubeye gitmeden önce bir araştırma yapmak istedim.

Bunun dışında kalbimde "Sporcu Kalbi" denen bir durumda olduğu; kalbin yüksek ritim de attığı da teşhis edildi. Bunların yanında etki edermi bilmiyorum fakat troid hastası olduğumu ve her gün 150mlg Eutyhox kullandığımı da belirtmek isterim.

Eğer gerek duyarsanız buraya raporu da ekleyebilirim.

Cevap veren ve ilgilenen tüm arakdaşlara çok çok teşekkür ediyorum.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    86

İlgili Yönetmeliğin 42. Maddesi B ve D dilimlerine göre muaf edilirsiniz:

D dilimi,
    12. Ameliyat olsun ya da olmasın siyanozla birlikte, EKG, röntgen ve diğer laboratuvar bulguları ile saptanmış, komplikasyon yapmış ya da yapmamış konjenital kalp hastalıkları.
    B dilimi,
    6. (Değişik: 16/6/2008-2008/13831 K.) Ameliyat ile tam düzeltilmiş asiyanotik konjenital kalp hastalıkları, atrium kalp kası ve büyük damar
    yaralanmaları ile mitral yetmezliği; supraventriküler taşikardi veya sık gelen VPA gibi ciddi ritm bozukluğu yapmış mitral valv prolapsusu.

Konuya dair sağlık yönetmeliği için buraya tıklayabilir ve detaylı arama yapabilirsin

Üye
    xozer Avatarı

Gerçek Adı
    ÖZER
    Son Giriş
    23.04-2015
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Nichotin;

Kardeşim en basiti kapak yetmezliği 1.derece olsun yine almazlar.Kalp damarında kalp boşluklarında hafif bir genişleme/daralma olsun yine almazlar.Kaldı ki kalp deliğinde hiç almazlar.Geçmiş olsun.Bende de kalp sorunlarından muzdaripim.

Başlığın Etiketleri