Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    developer_06 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    07.07-2014
    Saat
    19:09
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tesekkurler verdiginiz bilgi icin

merak ettigim bisey daha var curuk raporu verince engelli mi olmus oluyorum yada engelli haklarindan yararlanabiliyormuyum bana yasamimda ne gibi eksi veya artilari olur:s

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Yok Murat, engelli statüsünde sayılabilmen için sakatlık oranı cetveli diye bir cetvel var, bu cetvele göre % 40 ve üzeri rapor alabilmen gerek. Bu oranı alıp alamayacağının anlaşılması için devlet hstanesine başvurman gerek. Muayene sonucu değerlere bakılır ve oran belirlenir.

Üye
    guc34 Avatarı

Son Giriş
    28.04-2014
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar öncelikle yeni üyeyim böyle bir siteyle tanıştıgım içinde gayet mutluyum soruma cvp alıcağmı düşünüyorum inşallah yardımcı olursanız . 2011 yılında pinomotoraks akciğer zarı yırtılması yaşadım ilk dren takıldı 15 gun hastanede yattım ardından 3 ay sonra tekrarladı ve 2012 yılında kapalı akciğer ameliyatı oldum şimdi askere gitme durumum var sizce muaf olurmuyum ve ne gibi yolllar izlemem gerekli askerlik durumumda bilgi verebilrmisiniz. birde ameliyatımda sonra sadece epikriz raporu verdiler patoloji ve ameliyat raporu almadım bi sıkıntı olurmu yada ameliyat olduğum hastaneye gitsem bu rapaorları çıkarttırabilirmiyim bilgisi olan varsa Allah rızası için cvplayabilirmi ...

Üye
    akar88 Avatarı

Gerçek Adı
    cevat
    Son Giriş
    02.07-2014
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    düzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Akciğer ameliyatlısı muaftır.51/b askeri sağlık yönetmeliğine de bakabilirsin kardeşim

askerlik şubene git oradan seni askeri hastaneye sevk ederler. 3 rapor da şart ameliyat olduğun hastane verir onları epikiriz, pataloji ameliyat raporu imzalı aslıgibidir veya mühürlü olacak. bunlar şart

Üye
    oguzhan macit Avatarı

Son Giriş
    02.07-2014
    Saat
    13:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2010 senesinde akciger amaliyati gecirdim bicaklanmistim akcgerimden ve suanda bu durumun zorluklarini cekmekteyim cabuk yorulma hemen halsizlik ve nefes almakta zorlanma heyete cikicam sizce muaf mi olurum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Oğuzhan, bıçaklanmadan kaynaklı bir muafiyet olmaz ama akciğerde yol açtığı bir kısıtlılık varsa, muafiyet verilebilir.

Üye
    özgür ateş Avatarı

Gerçek Adı
    adem büyükasrlan
    Son Giriş
    22.04-2015
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben akciğer amlieyatı olmuştum. askerede almadılar bu rahatsızlıkdan dolayıı

Üye
    fatihb Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    13.01-2015
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 2007 de akciğer ameliyatı,2009 da kıl dönmesi ameliyatı,2005 de burundan et aldırdım. şuanda ameliyat olacak derecede değil ama beni çok zorlayan bel fıtığım var. akciğer ameliyatından dolayı çabuk yorulma,koşamama, nefes darlığı sırasında öksürük ve istifraya neden oluyor. yukarıda yazılanlara göre akciğer ameliyatı olan arkadaşların çoğu rapor almış bir kaç güne askeriyeye gidicem banada askere elverişli değildir raporu verirler mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

@fatihb

Burada yazılanlara bakınca sen de muaf tutulursun diye düşünüyorum.

Üye
    quantum342 Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA
    benimde bir sorum olacak

2008 de sol akciğerde spontan pnömotoraks geçirdim tüp taktılar
    ve 2013 te yine sol akciğerde spontan pnömotoraks oldu tüp taktılar.
    ve 2014 ocak ayı tekrardan sol akciğerde spontan pnömotoraks oldum bu defa VATS video camera yöntemi ile 3 tane kesi açıp genel anestezi ile bir gün yoğun bakımda kalarak ameliyat oldum.
    ve 11-2014 tarihinde tekrardan bu kez sağ tarafta 10 mm sönme oldu sağda ilk defa oluyor.
    doktor dedi ameliyata alalım ben korktum. kendiliğinden düzeldi ama onunda tomoğrafi raporu elimde var.

şuan sağ akcigerimin sönme şansı yüzde 50. ne zaman sönerse tekrardan ameliyat tüp falan takmamak direk ameliyat dedi.

ve benim sağlık kurulu raporum var %20 akcigerden %50 ise çölyak hastasıyım aşırı zayıflıktan aldım.
    şuan 25 yaşındayım 1.69 boyum kilom ise 43.
    ben bir yıl önce askrelik şübesine gitmiştim ama o zaman raporum %25 idi ve sadece çölyak hastalığı için gitmiştim akcigeri söylemedim... orada hastalığı bulamadılar ama elimde %25 heyet raporu olduğu için 1 yıl erteleme verdiler... ama şuan o %25 olan rapor iptal oldu ve şuan ki raporum %60 akciğerde eklendi.

şimdi ben bu 4 defa akciğerde spontan pnömotoraks olduğum hastane raporlarımı ve %60 heyet raporumu askerlik şübesine götürsem muaf olurum mu...
    çünkü yolculuk yapmaktan korkuyorum uzun yolculuk yapamam ya yolda sönerse akciger sorumluluğu kimde. hani 1 yıl ertelemem dolmadan şubeye gitsem durumu anlatsam ne derler. farzedelim ki gataya yolladılar oraya gitsem 4 defa l akciğerde spontan pnömotoraks olduğum için muaf ederler mi..... saygılarım ile

Üye
    Kaan. Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    13:18
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gataya sevk ederler.gatada kontrol ederler.heyete çıkar çürük alırsın kardeşim askerlik şubesinle git gataya sevk iste askere alınmazsın m etme

Üye
    quantum342 Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaan kardeşim yalnız yolculuk yapmam sakat çünkü bu tekrarlayan akciger sönmesi hani uçağa binmem yasak şanlıurfa ile ankara arasıda en düşük 13 saat uzun yolculuk yani gataya gitmekten korkuyorum bu pskolojimde yansıdı hani gataya sevk etmeden muaf etmezler mi ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

@quantum342

Mutlaka muaf tutulursun kardeşim. Ama bunu GATA'ya sevk etmeden yaparlar mı, onu bilmiyorum. Devlette o kadar akıl ve izan sahibi biri olacak ve bu kişi de vatandaş lehine inisiyatif alacak! Çok zor. Ama mutlaka şansını dene tabii ki.

Üye
    ihaksu Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim Halil AKSU
    Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    17:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba. Ben Ocak 2012 de aniden rahatsızlandım ve doktor pnömotoraks olduğu, sağ akciğer de delik oluştuğunu söyledi ve hemen müdahele edildi. Tüp taktılar ve 10 gün tedavi gördüm. Daha sonra bir apandis ameliyatı ve bir de menüsküs ameliyat oldum, ön bağlar kopmuştu. Şimdi ise yine göğüs ağrısından acile gittim ve yine sağ akciğerde pnömotoraks olduğunu söylediler. Açılma çok küçükmüş, bu yüzden oksijen verdiler ve 1 gece yatırdılar, ertesi gün çıktım evde dinlendim, sonraki gün kontrole gittim ve iyileştiğini söylediler, ancak tekrarlarsa kapalı ameliyat olmam gerekeceğini söylediler. Günlük yaşantımda bazı şeyler dikkat etmem gerektiğini, tozlu dumanlı ortamlarda durmamamı, göğsüme darbe almamamı, ağır kaldırmam gerektiğini, kendimi zorlamam gerektiğini vs. söylediler.

Bütün bunlar askerlik yapmama engel olur mu?

Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ihaksu

Bence bu anlattıkların askerlik açısından önemli riskler oluşturur ve muaf tutulursun. Ama, bugüne kadar olan bütün tıbbi geçmişini belgelendir ve askerlik zamanı geldiğinde doktorlara göster. Onlar da gerekli incelemeyi yapar ve gerekirse muafiyet verirler.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon