Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fbhack18 Avatarı

Son Giriş
    04.02-2013
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar bu hastalıktan dolayı askerlikle ilgili işlem yapanlardan yardımlarını rica ediyorum . Şu anda Hava değişimindeyim.
    45 gün hava değişimi aldım . Kısa dönem er askerim. Gataya sevk edildim .Şimdi burada tekrar bakıcaklar ve duruma göre biyopsi yapabilirz dediler.
    Eğer biyopsi yaparlarsa bana tekrar hava değişimi vermeleri gerekiyor ama benim şu anda hava değişimim kalmadı . Askerliğim uzar mı?
    yada bu tür hastalık için askerliğe elverişli değildir kararı çıkar mı? İzole Proteinüride 24 saatlik idrar sonucundaki 400 mg lık değer acaba yüksek midir?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Şu haller askerlikten muaf olmayı sağlar:

B) 1. Nefritis ya da nefrotik sendrom belirtileri ile birlikte olmayan evvelce geçirilmiş nefritis ya da nefrozların sekeli olarak görülen (sistemik arteriyel hipertansiyon, ödem, hiposerinemi ve böbrek fonksiyon testlerinde bozukluk bulunmayan, göz dibi normal olan) proteinüriler.

D) 1. Yapılan tedavilere rağmen düzelmeyen, sistemik arteriyel hipertansiyon ve ödem, hiposerinemi, böbrek fonksiyon testlerinde bozukluk gösteren, her türlü nefropatiler (Kronik glomerulonefritis, kronik pyelonefritis, nefrotik sendrom, üremi sendromu).
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    baronessaakin Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet akın
    Son Giriş
    22.01-2015
    Saat
    05:44
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın fbhack gecmıs olsun anladığım kadarıyla rahatsızlığın nefrotik sendrom.

Ben de 20 yıl once atlattım uzun tedavı gordum. Ama sımdı tekrar başladı. ilk basladıgında benımkı 6 gr dı 24 saatte. simdi de 6.5 gr cıktı 24 saatte. 1 yıldır tedavı goruyorum yıne 0,5 gr a dustu daha da asagı dusmuyor.
    senın 24 saatte 4 gr cıkmıs bu daha ıyı. tedavıne cok dıkkat et. Bu haskalık omur boyu tam ıyıleşmeyen sadece uykuya gecen bır rahatsızlık. öncelıkle sana tavsıyem omrun boyunca tuzdan ve kullanıyorsan sıgaradan uzak durman. En buyuk tetıklıyıcısı bu ıkısı. benım gb ıyılestım dıye bosverme kesınlıkle yılda 1 defa kontrole mutlaka ve mutlaka git. hıc ummadıgın bır anda cıkıyor uzun yıllar sonra.

Hava değişimş bende kullandım askerde ve bunlar askerlıkten sayılıyor. hastalığını komutanlarınada bıldır.Çunku bu hastalık zorlanmaya hıc gelmıyor. ik belırtılerı zayıflama ve kılo kaybı sonrada odem olusur. ama tekrar ederse hastalık odem olusması olmadı bende sadece kılo kaybı halsızlık ve bas agrıları oldu. degerlerın cok yuksek degıl. Buyk bır ıhtımalle askerlıkten muaf olursun ben kardesımle aynı yerde askerlık yaptım ve de yasımın buyuk olması nedenıyle hava degısımlerı ve raporlarla gerı gorev yaparak askerlıgımı bıtırdım.