Sayfa 4 / 9 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 123 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasan12532 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    18.12-2014
    Saat
    08:28
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba yaşım 27 boy: 190cm kilo : 135

bu durumda askere alırlarmı? tabloya göre max 117 kilo diyor ama yok sen gidersin vs deyip gönderme imkanları varmı? bir kere 2006 yılında boy kilo aldılar tecil için gitmiştim daha sonra açıköğretimden kaynaklı tecilli hala sanırım okulu bitiremeyeceğim bu durumda benim durumum ne olur? o zamandan beride hiç askeriyeye gitmedim yer: İzmir Bornova
    Gidip sormaktanda çekiniyorum hadi askere demesinler diye.

Üye
    miyagi Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    10:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar en sonunda muayenemi oldum, astım hastasıydım ve dizimde kıkırdak kırığı vardı ayrıca kalbimde de ufak bir sorun var. neyse ben prosedüre geçeyim,

gittim boyu 1,66 ölçtüler yani nereden baksanız 2-3 cm kısa ölçtüler kiloyu da 101 yazdılar ve rapora obezite sebebiyle bir sene ertelenmesi uygundur yazıldı, görevli doktor gitmem gereken yerleri görünce problemlerimi sordu bende anlattığımda doktorlara durumunu açıkla yardımcı olurlar dedi ancak hepsi öyle candan değilmiş.
    hastalıklarım tek başına problem değil ancak hepsi bir arada beni mahvediyor, göğüs hastalıklarına durumu anlattım astımım azdığında nefes alamadığımı söyledim ne güzel hava değişimi alırsın dedi bende komutanım her ay nasıl hava değişimi alayım maksimum sınır zaten 30 gün dedim benim problemim değil dedi.
    ortopedide ise durum daha vahim mr sonuçlarıma baktı doktor dediki senin ameliyat olman lazım bende evet olmam lazım ama sivil dekiler yanaşmıyor çünkü ameliyat evresini geçtiğimi söylediler dedim oda sen git bir doktor ayarla ameliyat ol bize de haber ver tecil edelim bizi yorma dedi.
    neyse kardiyolojiye gittim olası miyokarda enfarktüs (kalp krizi) şüphesi ile doktorun karşısına çıktım daha önce de problem yaşadığımı söyledim bana abartmıyorum 2 ay sonraya test günü verdi ben de endokrine geri dönüp en ilgili olan doktor ile görüştüm bana korkma senin bir sene tecilin her türlü verilir sivilde tedavilerini ol raporlarını sakla seneye onları sun kabul ederler dedi.

vel hasılı kelam arkadaşlar sivilde bir rahatsızlığınız var ise gidin devlet hastanesinden sonuçlarınızı heyet raporlarınızı alın GATA daki doktorların umrunda değilsiniz yüzünüze bile bakmazlar test sonuçlarını götürürseniz pekte memnun olurlar onları yormamış olursunuz çünkü bir doktor günde 300-400 kişiye bakmak zorunda kalıyor bu abartı değil.
    kilo boydan da çekinmeyin kanun ne ise onu uyguluyorlar heyete bir günde 1000 e yakın kişi giriyor heyet 2 buçuk saat toplanıyor öyle karşılarına alıp konuşamazlar girersiniz rapora göre doldururlar bana endokrinden denilen bu

yarın heyete çıkacağım sonucu buradan yazarım.

Üye
    miyagi Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    10:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar heyet raporum elime geçti heyette yüzüme bile bakmadılar ertesi yıla erteleme verdiler. ama eğer bir durumdan ertesi yıla erteleme falan alıyorsanız diğer hastalıklarınızı karıştırmayın. ben kardiyoloji testlerine girmedim bu raporu gönderdim kardiyolojinin askerliğe elverişli değildir raporu vermesi ihtimaline karşı raporumu almadılar kardiyolojiden de raporu alıp hepsini beraber teslim edecekmişim.

Üye
    Mehmet22 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Temmuz ayında lisans diplomamı aldım ve iki gün önce Halıcıoğlundan başvurumu yaptım. Aynı gün içerisinde de Aile Hekimine muayene için gittim.
    Fakat askeri hastaneye sevk yazdı aile hekimi. Boy: 171 cm Kilo: 108 kg

Herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle hayatımda bir kez hastaneye gitmedim. Ciddi bir rahatsızlık geçirmedim.

Ben kesinlikle askere gitmek istiyorum. Aile hekimine çok dil döktüm ama nafile

Öğrenmek istediğim tek şey şu;

Askeri Hastanede bu boy ve kiloyla askere alınma olasılığım nedir ? Kendi tercihim ne derece önemlidir?

Yorum ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler....

Üye
    moonlife Avatarı

Son Giriş
    20.02-2016
    Saat
    19:52
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Boyum : 1,94
    Kilom : 125
    Ben cok askere gitmek istiyorum 1 yil ertelerler mi yoksa yalvarsam gönderrilermi ona gore tecil bozdurcamda veya spora başlayipta mi bozdursam ?

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim aynı kiloda benim arkadaş var askere gitti. Heyete söyle 1 yıl tecil ettirir zayıfladınmı gidersin askere...

Üye
    moonlife Avatarı

Son Giriş
    20.02-2016
    Saat
    19:52
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sedatgedik;

Kardesim ben hemen gitmek istiyorum ertelemek filan istemiyorum alirlar mi beni böyle

Üye
    zomas34 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar arkadaşlar.

benim boyum şu anda 170 ve kilom 44 aslında askerliği yapmak isterdim ama maddi olarak çok büyük sıkıntıdayım. kredi borçlarımı ödeyemedim ve avukatlık oldum zamanında daha sonra adliye den icra memurlarına taahhüt verdim ve imza attım. eğer şu anda askere gidersem borçlarım kalacak ve gecikme durumunda 3 ay hapis cezası var. beni gelip askerlikten alıp hapise götürürler mi? bu birinci sorum. ikinci sorum ise şu anda allaha şükür iyi bir iş buldum ve çalışıyorum en azından borçlarımı ödeyebiliyorum. ve bu boy kilo oranıyla askerlikten muaf olabiliyor muyum en azından iki yıl kadar erteleme alabilir miyim. bu arada yememe rağmen kilo alamıyorum ve doktora gitmeye korkuyorum açıkçası. durum hiç iç açıcı değil. ama beni askere alırlar mı alırlarsa beni askerlik borçtan dolayı ben hapis cezasına çarptırıldığımda beni teslim edermi ?

Üye
    Vasif Avatarı

Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    23:25
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, subat celbinde askere gitmek icin yarin gerekli evraklarla beraber askeri subeye gidecegim boyum benim ölçtugum kadariyla 1.90 kilom ise 118.5 yani boy kilo oranindan 1.5 kilo fazla boyumu 1-2 cm fazla ölçtüğümü varsayarsak 2-3 kilo kadar fazlam var yarin muayne olacakmisim sikinti cikarir mi yoksa subat ayinda teslim olurken mi bu kilo onemlidir?

Üye
    yorgi Avatarı

Son Giriş
    28.02-2015
    Saat
    14:20
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, arkadaşlar boy 174 kilo 118 ve hidrosefali ( beynim su topluyor ) viteligo ve obsesyon hastalığım var askerlik durumum ne olur sizce bilgi verirseniz cok sevinirim .

Üye
    Zenitby33 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet üstündağ
    Son Giriş
    22.10-2014
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

S.a Yaşım 20 Boy 1.70 Kilom 50 ile 53 arasında gdp geliyor askerlik sonucu ne olur benim acaba ?

Forum Moderatörü
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Yorgi ;

174 boy ve 118 kilo ile muaf olursunuz.

174 boy için, tabloda kilo üst sınır 102 olmalı..

Bülent Bey zaten açıklamış:

Dahiliyecinin görmesi için hastaneye sevk ediliyor ve genel sağlık kontrolü ile birlikte bazen efor testi de yapılarak sağlık kuruluna aktarılıyor.
    Kurul 1 yıl sonraya erteler. Bir yıl sonra bir daha aynı kontrolü yapar ve bir yıl daha erteler.
    3. kontrolde eğer kilo/boy oranı yine öngörülenin üzerindeyse, muafiyet kesinleşir...

Zenitby33 ;
    170 boy için üst sınır 99 Alt sınır 45

Siz 50 kilo olduğunuz için bir problem yok.

Zomas34;

Alt sınır 45 siz 44sünüz yukarıda da yazdığım gibi kurul 1 yıl sonraya erteler.

Üye
    unforgiven33 Avatarı

Son Giriş
    26.12-2014
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkdaslar.

benimde sorunum kilo ile ilgili .2008 de ilk muayenemde kilo nedeniyle askeri hastaneye sevk oldum boy:165 kilo:98 ile bi yıl erteleme aldım.
    sonraki muyenelere katılmadım ve dolayısıyla bakaya durumuna düştüm.
    ama 5 yılı geçtigi için mutlak bi karara bağlanması gerekiyormuş.bi hafta once şubeye gittim ve yine boy:165 kilo:97 nedeniyle askeri hastaneye sevk verdiler. ordaki ölçümde boy 163 kilo:97 çıktı ve doktorun karşısına çıktım.
    doktor çizelgeye baktıktan sonra direkt olarak seni askere yolluyorum dedi ve hemşireye yolladı
    mevzuata göre 3 kilo fazlalıgım var.
    akbinde hemşire bana heyete gidecegime dahil bi kağıt verdi perşembe günü girecegim heyete.

bu konuda bilgili olan kişilerle yaptıgım görüşmelerde ise kesinlikle bunun mümkün olmayacagı kararı heyetin verecegini ve mevzuta uymak zorunda olduklarını söylediler.

bu konuda bilgisi olan arkdaşların yorumlarını bekliyorum.saygılar..

Üye
    TEMPO90 Avatarı

Gerçek Adı
    Serhat
    Son Giriş
    27.03-2017
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayirli isler. Ben 1.70 boyla 110 kiloda gittim askere 13 sene evvel. Simdi 85 kiloyum. Sende gidersin hayrili isler sana

Üye
    unforgiven33 Avatarı

Son Giriş
    26.12-2014
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    asker hastanesinden bir doktor ve şubeden birisiyle yaptıgım görüşmede 5 yılı doldurdugum için ve sınırın üstünde oldugum için muaf olacagımı söylediler.mevzuat ne ise onun olcagını olabilecek aksiliklerde raporu veren heyetin zor durumda kalacagını söyledi askeri doktor.

Sayfa 4 / 9 İlkİlk 12345678 ... SonSon

LinkBacks (?)