Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    plynn Avatarı

Son Giriş
    06.03-2013
    Saat
    04:49
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çocuklukta 5-10 yaş arası yoğun şekilde lösemi kan kanseri tedavisi gördüm, kemoterapi aldım bunun yanında radyoterapi ve ışın tedavisi gördüm.. iyileştikten sonra 10-13 yaş arasında düzenli doktor kontrollerine gittim. şu anda çok şükür kanser ile ilgili bir sıkıntım yok ama bu sürecin psikolojik yan etkileri muhakkak bilinç altında var.. çocuklukta bunları yaşamış ve 28 yaşına gelmiş birini askere alırlar mı yoksa muaflık mı verirler??

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Muaf olmak için kriterler şu şekilde belirtilmiş: "Tam remisyonda akut ve kronik lösemiler ve tam remisyonda lenfomalar, kemik iliği transplantasyonlular, diğer remisyonda hematolojik maligniteler, remisyonda myelodisplastik sendromlar, diğer remisyonda myeloproliferatif hastalıklar"
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yiğido_fatih Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

Valla kardeş bende lösemi hastasıyım atlattım çok şükür ama ben hemotolojik açıdan muaf olmadım gerek görmediler ortopediden muaf oldum.Gerçi yeni yasalara göre Hemotoloji ve onkoloji hastaları direkt muaf olabilir diye biliyorum doktorlarımın bana vermiş olduğu bilgiye dayanarak.Ama yinede herşey şubede ve Askeri hastanede belli oluyor.

Üye
    plynn Avatarı

Son Giriş
    06.03-2013
    Saat
    04:49
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın OturanBoğa
    bu maddeyi yönetmelikte bende gördüm ama açıkcası ne demek istediğini anlamadım. Benim durumum hangisine giriyor çözemedim bu işi.. İnternet araştırması yaptım kimi yorumda çocuklukta lösemi geçirenler askerlikten muaf diyorlar, kimi de çocuklukta lösemi geçirenleri şimdi iyi olduğu için askere alıyorlar diyor..Durumu çözemedim..

Sayın yiğido_fatih allah hepimize hayırlar versin. Yeni yasaya göre hastalara muaf veriliyor demişsin ama biz hasta değil hastaydık. Bu durumda olanlara nasıl bir işlem yapılıyor acaba. İnternette bu konu hakkında çok soru var ama cevaplar kesin değil, kimisi muaftır demiş kimisi muaf değilsin demiş..Bu işi askeri hastane çözecek sanırım

Üye
    saksı08 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.02-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 2004 senesinde all akut leonfoblastik lösemi teşhisi konuldu 4 yıla yakın tedavim sürdü kemoterapi vs. şimdi 28 yaşındayım forumda 4 yaşında yakalanıp 2012 senesinde rapor alan arkadaş muaf olmuş benim durumum nedir şuan askerlik için durumum hakkında bilgisi olan var mı yardımcı olursanız çok sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Bu konuda güncel deneyimi ya da bilgisi olan var mı?

Üye
    saksı08 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.02-2017
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar muafiyet verildi bir hafta gibi kısa bir sürede bitirdim tabi rapor için istanbuldan erzuruma gitmeseydim daha kısa sürede alırdım bu konuda muzdarip olan arkadaş varsa yardımcı olmaya yol göstermeye çalışırım teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Hayırlı olsun Murat. Güncel bilgi paylaştığın için teşekkür ederim kardeşim.

Üye
    GVN07 Avatarı

Gerçek Adı
    GÜVEN
    Son Giriş
    11.12-2016
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Murat Bey bahsettiğiniz kişi benim evet 4-5 yaşlarında akut lenfoblastik lösemi(ALL) tedavisi gördüm.6 ay hastahenede yatarak tedavi aldım. 1.5 yıl ayakta tedavi aldım ve halen de yılda bir sefer kontrole gidiyorum ve kan veriyorum kan değerlerine bakıyolar.
    Bu durumu askeriye bildirince(tabi hastaneden rapor alarak) ist.gata da heyete çıktım ve 2012 yılında askerden muaf raporu aldım.

Benim merak ettiğim bir konu var. Geçmişte Lösemi tedavisi görenlerin devlet kademesinde işe yerleştirilmesinde öncelik tanınıyor mu bu konuda bilgisi olan var mı???

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Bilgi için teşekkürler @GVN07

sakatlık oranı cetveli'ne göre % 40 ve üzeri rapor verilirse sakat statüsünde işe girilebiliyor.

Üye
    gs190 Avatarı

Gerçek Adı
    ozan
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş bende senle aynı durumdayım yardımcı olurmusun

Üye
    GVN07 Avatarı

Gerçek Adı
    GÜVEN
    Son Giriş
    11.12-2016
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gs190 öncelikle geçmiş olsun.Hem tedavi olan için hem yakınları için zor bi dönem.Doktorunla konuş askerlik durumunu sekreterlikten tedavi gördüğüne dair dr ve bashekim imzalı yazı alıyosun.Aldığın yazı ile askeriye basvuruyosun seni askeri hastaneye gönderiyolar orada kan tahilleri yapılıyo bikaç gün sonra heyete çıkıyosun muafiyet veriyolar.