Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    amonsa Avatarı

Gerçek Adı
    s
    Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    k
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben senelerdir psikiytrik tedavi oluorum en son bana gecen ay sizofreniden %47 rapor verdiler tecilim bittti ama askerlik subesine gitmeye bile korkuyorum beni askere alırlarsa ben iice kafayı yerim die dusunuyorum 2 kez bu durum yuzunden universite bırakmak zorunda da kaldım suan kayıtlı oldugum bi uni var fakat insan icine cıkmaktan korkuyorum yine gitmıyorum sizce nasıl bi yol izlemeliyim askerlikten muaf olurmuyum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Muaf tutulma olasılığı çok çok yüksek kardeşim. Sakin kalıp işlemlere başlamak en doğru yol. Bu konuda doktorunla da yardım iste... Ayrıca giderken durumunla ilgili olarak elinde ne kadar rapor vs. varsa, yanında olsun.

Askeri hastanede bir süre kontrole tabi tutarlar, sonra tümden kurtulursun bu stresten. Sabır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    destkop Avatarı

Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım bende paranoid şizofreni tanısıyla tedavi görüyorum. 3 yıldırda ilaç kullanıyurum. Yüzde 50 özürlü raporumda var. Geçen yıl askeri hastaneye sevk ettiler. doktora bütün belgelerimi verdim seni heyete çıkarcağım dedi. Heyete çıktım. Bir yıl erteleme verdiler. Temmuzda tekrar muayene olcağım. Şizofreni olsanda hemen ilk defa çürük vermiyorlar bilgin olsun. Saygılar.

Üye
    emperor007 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    1

kardeş aynı durum bende de vardı ama benimki 80 di 1 sene sonra da almadılar askere
    umarunm senide almazlar

Üye
    amonsa Avatarı

Gerçek Adı
    s
    Son Giriş
    30.08-2016
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    k
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben yuzde 47 sizofreni hastasıyım gecen sene askerlik icin gittigimde bir sene tecik verdiler bundan sonraki surec ne olur ocak 1 de tecil suresi bitiyor da

Üye
    falatbar Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    03:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar merhaba

benim engelli raporum yok. Sadece normalde gittigim beni iyi taniyan bir doktordan durumumla ilgili rapor istedim. Durumum organik olmayan tanimlanmamis kronik psikozdu.

2013 agustosta gitmistim 1 yil ertelediler rapora bakip heyete sokup.
    Ama bu bir yil aralik 31de bitiyormus. Yine gittim ve bu sefer curuge cikardilar.

Ilk gittigimde gataya gittim orasi biraz sikintili 600 soruluk bir test ustune 120 soruluk baska bir test yapiyorlar. Ama kalabalik ve gelen hastalar cok problemli rahatsiz bir ortam.
    Gata erteleyip teshisimi onayladigi icin ocagin 2sinde kendi sehrimde girdim burasi rahatti. Gata cok buyuk ordan oraya kosturmaniz gerekiyor benim 1 hafta surdu.

Bu arada ben 2006dan beri hastayim sure onemli anladigim kadariyla.

Sorcaginiz sorulari yanitlamaya calisirim. Askerden alacaginiz muaf belgesinde hastaliginiz da yazmiyor.

Üye
    aladar Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mrb geçtiğimiz ay aralık ayında askere elverişli değildir raporu aldım ankara askerı hastanesınden (GATA) DAN nöroloji kliğinden