Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    neptune Avatarı

Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Osteoblastoma selim tümör olarak geçiyor. Ameliyatla temizleniyor ve boşalan yere bir tür kemik çimentosu konuyor. Tamamen temizlenebilirse tekrarlama olasılığı pek yok. Eklemi içeren bir operasyon yapılmayacaksa, sadece kemikle sınırlıysa iyileşme süresinin sonunda arıza kalacağını sanmam. Yine de kesin bilgiyi bir ortopedisitin muayene ettikten sonra vermesi doğru olur. Geçmiş olsun.

Üye
    ObsesifKompülsif Avatarı

Son Giriş
    01.02-2009
    Saat
    03:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Saolun ama fıtık ameliyatı dahi olanlar askerlik yapamıyor bildigim kadarıyla

Benim tümörüm diz kapagımın neredeyse 1.5 katı yani kemikten ve etten o denli parça alınınca çok olumsuz bir tablo ile karşı karşıya kalıyoruz. Ve osteblastoma genelde tekrarlayan bir tumor olarak bahsi geçiyor bilginize

Üye
    ObsesifKompülsif Avatarı

Son Giriş
    01.02-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya şimdi bu arkadaş kafamı karıştırdı askerlikten muaf mıyım değil mi? Benim sağ kaval kemiğimde ve çevre dokuda 7 cm'den büyük tümör var ve kemik zayıfladıgı için yataktan dönerken bile kırılma riski var + kemik tumoru cıkarıldıgında yerine protez, çivi, yapay doku, kemik uzatma işlemleri, vucudun başka yerinden alınan kemigin takılması ve hatta ölü insanlardan alınan parçalar takılabilirmiş 7 cm boşlugu kapatması için

Böyle bir kişi askerlik yapailir mi? Lütfen doğru bilgisi olan biri aydınlatsın şimdi kafam karıştı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bunu bilemeyiz... Gidip şansını denemen gerek. Eğer ameliyat sonrasında hareketlerini kısıtlaman gerekirse, o zaman askerlikten muaf olman kaçınılmaz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ObsesifKompülsif Avatarı

Son Giriş
    01.02-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saolun

Üye
    ObsesifKompülsif Avatarı

Son Giriş
    01.02-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

b) beden hareket ve vazifelerini bozan:
    1. boyu 170 santimetreden kısa olanlarda üst tarafta 3 cm. (3 cm. hariç)'den 5 cm. (5 cm. dahil)'ye kadar, 170 santimetre ve daha uzun olanlarda 4 cm. (4 cm. hariç)'den 6 cm. (6 cm. dahil)'ye kadar uzama veya kısalmalar.
    2. boyu 170 santimetreden kısa olanlarda üst tarafta 3 cm. (3 cm. hariç)'den 4 cm. (4 cm. dahil)'ye kadar, 170 santimetre ve daha uzun olanlarda 4 cm. (4 cm. hariç)'den 5 cm. (5 cm. dahil)'ye kadar uzama veya kısalmalar.
    3. aktivitesi durmuş, hafif sekel bırakmış spesifik, nonspesifik ve romatizmal iltihap sekelleri.
    4. fena tedavi edilmiş kemik kırıkları sonucu meydana gelen sekeller, şekil bozuklukları, eklem yüzü harabiyetleri.
    5. patolojik kırık riski taşıyan, büyük kemiklerin yük taşıyan bölgelerinde yer alan agresif benign kemik tümörleri.

Tsk hastalık arıza listesinde B dilimine giren, yani ( b ve d'ye girenler askelige elverişsiz oluyor! ) Rahatsızlığımı buldum...

Askerlige elverişsizlik için: Tümörün Büyük bir kemigin Yük taşıyan bölgesinde olması gerekiyormuş ( bende ki bu tanıma uyan sag bacak kaval kemiginde )

+ Patolojik kırık ( darbe olmadan kırılma riiski taşıması ) gerekiyormuş: Hemen her kemik tümöründe bu risk varken benim bacagımdaki dev kemik Tümöründe bu risk daha fazla!

+ agresif bening bir tümör olması gerekiyormuş: Bende beningn kemik tümörü olan Osteoid Osteoma'nın büyügü olarak bilinen agresif-bening bir tümör olan Dev osteoid osteom bulunuyor. ( osteid osteom 2 cm'den küçük, dev osteit osteom ise 2cm'den büyük olan tümöre deniliyor, bendeki tam 7cm! )

Bu durumda sn. Oturanboga nın söyledigi gibi askerlikten muafım. Fakat benim sorum şu olacak? tümörü aldırırsam tekrar askerlige elverişli mi olurum?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

öncelikle g.olsun
    gerekli tedavileri yaptırdıktan sonra askerlik muayenesini olmak için bulundugun ilin askerlik şb sine git yanında hastalıkla ilgili belgeler raporlar vs ne varsa götür askerlik şb tabip sana gerekli muayeneyi yaptıktan sonra seni gata ya sevk eder . askerlige elverişli olup olmadıgın gata da yapılan muayeneden sonra belli olur bunun için erken konuşmamak lazım
    biz askerlik yaparsın yapamazsın diyemeyiz nedersek boş gidersin aslan gibi muayeneni olursun ondan sonra burayada yazarsın ne oldugunu

Üye
    ObsesifKompülsif Avatarı

Son Giriş
    01.02-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet 2 aylık uzunca süreç ve ameliyatlı biyopsinin ardından '' Osteoblastoma '' tehşisi kondu. Ameliyat olmayacağım, 6 ayda bir mr çektirip kontrol altında tutulacak. Yani kemik tümörüyle ayrılmaz bir ikiliyim askerlik durumu ne olur not: tümör ameliyatla alınmayacak kadar büyük

Üye
    ilknur helvacıoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başkaları sağlamken çürük raporu alıyorlar. sen neden üzülüyorsun ki kardeşim. sağlığının iyi olması herşeyden önemli.muhtemelen askere elverişsiz raporu alırsın.

Üye
    ObsesifKompülsif Avatarı

Son Giriş
    01.02-2009
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saol kardesim

Üye
    lawri Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    18:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OnceLikLe gecmis oLsun. SurekLi bu soruyu sorma tarzinizi, ben askere gitmek istemiyorum oLarak aLgiLadim yanLismiyim? Bu kadar tedirgin oLmaniza gerek yok. Geregi ne ise Gata karar verir. Gata'da bu konunun uzmanLari var. Ben kuLaktan muayene oLurken resmen acemiLigim gecti gibi birsey oLdu orada. Uzun suren bir isLemde oLabiLir bu beLLi oLmaz.

Üye
    arzuizmir Avatarı

Son Giriş
    26.02-2010
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar,benim kolumda dirseğimdede aynı tümör çıktı dev hücreli tümör iyi huylu ,ameliyatım ege üniversitesinde prof dündar sabah yaptı kemik kesildi yerine platin koyuldu.her 6ayda bir kontrollerimi yaptırdım şimdilik bir problem yok fakat benim kolum tam açılmıyor ve bilekten çevirme işlemlerini yapamıyorum .dirseğe bağlı 2kemikten biri yok yerinde platin var tam birleşme yerinde ve kasalrım falanda kesilmiş ben tedavi için baya zaman geçirdim yaklaşık 1yıl sancılarım çok şiddetliydi kolumda ve bir ortapedi doktoru bana tenisçi dirseği hastalğın var deyip alçıya almıştı kolumu film çekmeden ,film çekilseydi çıkacaktı herşey ve benim hastalığımı fizik tedavi için gittiğim özel doktor bulmuştu.ama dedim ya çok geç kalmıştım.kısaca özetlemek gerekirse bana ilk raporum hastaneden hem ortapedi hemde psikiyatriden %48 verdiler Ankaradan %40 olarak geri geldi 3.dereceden fakat değişiklik olabileceğinden 1yıl sonra tekrar rapor düzenlememi istediler bende tekrar hastaneye gittim ve raporu yenilettim hipotiroidi hastalığımıda ekleterek sağolsun iyi bir dahiliye doktoru vardı o yönlendirdi beni .bana ispatla dedi bende kan verdim içtiğim ilacı almıştım yanıma sonuçlarda tsh yüksek çıktı rapora da iekledik bu sonuçalrı ve içtiğim ilacı.umarım sonuç iyi gelir Ankaradan .film istemişti ankara benden .hepsini düzenleyip gönderdik bakalım hayırlısı hakkımda .

Üye
    Asii13 Avatarı

Son Giriş
    13.06-2015
    Saat
    01:57
    Yaşadığı Yer
    maltepe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

-
    Arkadaslar merhaba..!!

Ben Kıkırdak tümörü hastasıyım bu durumdan komple topugum alınarak yerine yapay topuk konuldu ve özel vidalarla sabitlendi. Bu durumdan dolayı 11 yasımda 1 biopsi 1 ameliyat ve 17 yasında 1 ameliyat daha gecirdim iyi huylu fakat ürüyeni suan 19 yasındayım normal yürümemde pek sıkıntı yok velakin kosamıyorum ve spor ayakkabıdan hariç baska bir ayakkabı giydiğimde büyük sıkıntı yaratıyor sizce bu durumda askere gidebilirmiyim ? devamlı ko ntrol altındayım. Lütfen acil cevap verin simdiden tesekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

@Asii13 muaf tutulma olasılığın var bence.

Üye
    shy9192@gmail.com Avatarı

Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mrb bendede kemik tümörü var adı osteokondrom şuan askerdeyim ameliyat olucam ne kadar hava değişimi alırım ve muafiyet durumum olur mu cvp verirseniz sevinirim

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

LinkBacks (?)

1. 21.10-2010, 00:28