Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    goztepelisemih Avatarı

Son Giriş
    11.02-2013
    Saat
    14:08
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben Yaklaşık 1 Yıldır nefrotik sendrom tedavisi görüyordum Sandimmun , Desal , Kapril gibi ilaçları kullandım ve doktorum şuan Gözlemde olduğumu söyledi ve sadece kapril kullanıyorum Geçtiğimiz ağustos ayında ben İzmir de muayeneye gittim şubeme orası İzmir gata askeri hastanesine sevketti daha sonra oradan İstanbul Gataya sevkettiler nefroloji uzmanları bulunmadığı için orasıda Ankara gataya sevketti ve heyet kararından 1 Yıl erteleme çıktı ilerleyen aşamalarda ne gibi sonuçlar alırım sizce ?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    195
    Verilen Beğeniler
    85

ilgili yönetmelik şu durumda askerlikten muaf olunacağını söylüyor:

B) 1. Nefritis ya da nefrotik sendrom belirtileri ile birlikte olmayan evvelce geçirilmiş nefritis ya da nefrozların sekeli olarak görülen (sistemik arteriyel hipertansiyon, ödem, hiposerinemi ve böbrek fonksiyon testlerinde bozukluk bulunmayan, göz dibi normal olan) proteinüriler.

yani muaf olursunuz..

Üye
    goztepelisemih Avatarı

Son Giriş
    11.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün elime askeriyeden şöyle bir kağıt geldi 3 sayfa Konu son yoklama İlgi : (a) Ankara Gata K.lığının 23 Ağustos 2012 tarihli ve 7454 sayılı raporu
    (b) Kayseri Asal Blg. Bşk.lığının 10 Ekim 2012 Tarihli ve ASAL:1130-3343-12/ASAL İşl.Ks.sayılı ''sağlık sebebiyle erteleme işlemleri'' konulu emri.
    1. İlgi rapor ile hakkınıza '' 44/C ERTESİ YILA BIRAKMA '' kararı verilmiştir .
    2. Bu nedenle ilgi (b) emirle yapılan değişiklik nedeniyle 02 Ocak 2013-24Şubat 2013 tarihleri arasında Ek'te gönderilen son yoklama çağrı pusulası , Askerlik durum belgesi ve Rapor ile beraber şubemise veya ikamet ettiğiniz yerdeki en yakın askerlik şubesine müracat işlemlerinizi yaptırmanızı rica ederim .

3.Sayfada Şunlar yer almaktadır
    1 Aşağıda yazılı yükümlünün 31.10.2013 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur
    2 Bu belge yükümlünün isteği üzerine verilmiştir

Erteleme gatadan 31.10.2013 Tarihine ertelenmişti bu 3. sayfada üstü çizilerek yanına Erteleme bitim tarihi : 31.12.2012 Olarak değiştirilmiş

Bu konu ile ilgili açıklama yaparmısınız ne anlama gelmektedir bu yazanlar ?

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende nefrotik sendrom ve fsgs tanısı ile tedavi görürken ilk yoklamaya gittim ve muaf oldum.
    eskişehir asker hastanesine sevk edildim ve tüm işlemlerim orada dahiliye de nefroloji uzmani olmadan halledildi kan degerlerim vs... ile heyete girdim ardindan da elime bir rapor tutusturup gönderdiler. 2-3 ay sonra genel kurmaydan da asil rapor geldiydi...
    keske giderken özürlü raporu vs... gibi sivil hastanelerden aldigin raporlarini da yanında götürseydin.

Üye
    goztepelisemih Avatarı

Son Giriş
    11.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özürlü raporum yok , ayrıca karar nedir yazdığım metindeki

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar askere cağiriyolar seni işin özeti bu
    ilk karari iptal etmişler ankara dan bu yuzden 2013 e kadar gelip muayene işlemlerini vs.. yaptır diyo işte
    bana sorarsan özelde seni takip eden yere gidip hemen bir özürlü raporu almaya bak en kolayı bu olucaktır. sonra muayeneye gittiginde avantaj saglar sana

Üye
    goztepelisemih Avatarı

Son Giriş
    11.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devlet hastanesinde tedavi görüyorum fakat şuan sandimnunu falan bıraktım gözlemdeyim ilaç tedavisi bitti sadece Kapril kullanıyorum özürlü raporu alabilirmiyimki ?

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en iyisi devlet hastanesinde seni takip eden doktorun ile görüş bence. rapor vs.. verilip verilmiycegine o karar veriyo zaten.

Üye
    goztepelisemih Avatarı

Son Giriş
    11.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün devlet hastanesine gittim ve sağlık raporu aldım Klinik tanı olarak memranöz Gm tanısı yazan rapor verildi bu bir işime yararmı ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Aslında muaf olursunuz derim ama, kontrolü erkene almalarına bir anlam veremediğim için, yorum yapamıyorum. Sanırım tek yol gidip öğrenmek...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    goztepelisemih Avatarı

Son Giriş
    11.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün Tekrar Gittim askeri hastaneye ve Beni İzmir'den İstanbul Haydarpaşa Askeri Hastanesine sevk ettiler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Erteleme tarihinin değiştirilmesinin sebebi şu: Ankara GATA'dan aldığınız "Ertesi Yıla Bırakma" kararlı raporunuzun geçerlilik süresi rapor tarihini takip eden 31 Aralık tarihine kadardır.
    Sevk edildiğiniz istanbul haydarpaşa askeri hastanesinde tekrar muayene edileceksiniz ve hakkınızda buna göre işlem yapılacaktır.
    Buyuk ihtimalle muaf tutulursunuz.

Bakınız:http://www.asal.msb.gov.tr/
    "Sağlık sebebiyle “Ertesi Yıla Bırakma” kararlı raporların geçerlilik süresi; rapor tarihini takip eden 31 Aralık tarihine kadardır. Bu durumdakiler, rapor bitimini müteakip işleme tabi oldukları doğumların silahaltına alınacağı ilk genel celp ve sevk tarihinin bitiminden önce askerlik şubelerine müracaat ederek askerlik şubesi geçici sağlık kurulları veya asker hastanelerinde yeniden muayene edilir ve hakkında verilecek karara göre işlem yapılır."

Üye
    goztepelisemih Avatarı

Son Giriş
    11.02-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

25 Ocakta İstanbul Gata askeri hastanesinde tekrar sağlık kuruluna girdim ve karar 44/C Ertesi yıla bırakma olarak verildi .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Güncel bilgi için teşekkürler
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...