Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    qunes Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Okul kaydığımı sildirmedim.Fakat istisnai durumlardan ötürü gitmiyorum.Özrüme uygun bir işe başlayıp,A.Ö.F'den okuyacağım. Şuan 19 Yaşındayım..
    Ayrıca Özürlülüğümdeki oran % 55 ve Asıl Rahatsızlığım Kronik Karaciğer Rahatsızlığıdır. (Boy 1.60) Ağır ve yoruucu işlerde çalışamıyorum. Ayrıca Dalak büyüklüğü de var.

Bu Durumda:
    1. Askerlik Şubesine Ne Zaman Çağrılırım. Çağırılırsam Askere Gider miyim? Gidersem Özel bri durum olacak mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Test sonuçlarına göre belirlenir askerlikten muaf olup olmayacağın. AMa % 55'İ bu rahatsızlıktan almışsan, bence muaf olursun.

Ne zaman muayeneye çağırırlar, bilemiyorum. Ama durum netlik kazansın dersen, bence kendin şubeye gidip süreci başlatabilir, askeri hastaneye sevk alabilirsin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Okulda göründüğün için muayene sevki vermeyebilirler bence...

Ama rahatsızlığındna dolayı kesin muaf olursun... İçin rahat olsun...

Üye
    qunes Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

Ancak nasıl bir hastayım bilemiyorum.Allaha şükür şikayetlerim yok. Ama hastayım. Tahlilerim de hastayım ama öyle belirgin yüksek değerler vs. yok.. Genelde ultrason ile ve de özel bir hesaplama ile belirleniyor.. Mesela allah yazdıysa bozsun bir puanı geçmem bekleniyor geçerse nakl olacağım. Ama geçmiyor şükür ki sabit çok ilginç bir rahatsızlığım var yani...
    Ayrıca sadece o rahatsızlıktan almadım. O rahatızlığa bağlı olarak gelişen ve ilaçlara bağlı zamanından kalma rahatsızlarım var. örn. portal hipertansiyon,otoimmun hepatit, nefroliazist(böbrek taşı-ameliyatta oldum) büyüme geriliği,osteoporoz.

Askeri hastaneye gidip tekrar süçgeçten geçmek mi? Pff uzun bir süreç mi..

Üye
    UTOPYA Avatarı

Gerçek Adı
    Zeki
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sanırım sevki aldıktan sonra tahlillerin açıklanma sürelerine göre süreç hesaplanabilir...

Ama yanında hastane raporlarını mutlaka götür... İşin daha çabuk hallolur...

Askeri hastanede sivil raporlara bakılarak işlerin daha çabuk yapıldığını görmüştüm bazı olaylarda...