Sayfa 9 / 12 İlkİlk ... 56789101112 SonSon
Toplam 178 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    geç sene bunları sizin amentüde ittifakınız olduğunu feto bizzat söyledi kaç dır yazıyorum aytunç altındal diyorki yahudi ve hiristolar hakkında kitap yazdığımda fetocular bana küfrediyor diyor amentüde ittifağı olan bi dinin diğer dinden hiç bir farkı yok bana göre narcılıkta bit din olduğu için tapınak şovalyelerinden hristiyanlardan ne farkı var narcıların ya adamlara kendileri söylüyor amentüde ittifakımız var diye hiç bir müslimanın bu günkü yahudi ve hıritiyanla amentüde ittifakı olamaz benim kelimei tevhidim lailahe illah muhammeden resulullah ama narcıların kelimei tevhidi sadece laihe illah hadi buna da yalan diyin

Gülen'e esti gürledi! - YouTube bak burda kanıtı var ben söylemiyorum sizin kelimei tevhidinizi adam ne güzel anlatmış hadi bunlara yalan diyin bi şikayetinizde varsa o linklerde konuşan adamlar hakkında iftira davası açın açamazsınız çünkü hepsi gerçek sizin narcılık dininizin yahudilikten hıritiyanlıktan hiç bi farkı yok ya bak en başta kelime tevhidde bile yalan söylüyorsunuz

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Nihat Genç_ten Fethullah Gülen Fıkrası -).mp4 - YouTube şu fıkrayıda bi dinle hüseyin sen fıkraları seversin bunlar yalansa o adamlar hakkında dava açarsınız bunları ben anlatmıyorum

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

walera

sana ne söylense boş..sen ciddi ciddi vebal alıyorsun.tövbe et ve Allah dostlarıyla uğraşmayı bırak. bildiğin bir kaç kelimeyi pişirip pişirip önümüze getirme bayatladı bunlar. daha aytunç altındal ın kim olduğunu, ne gibi haltlar karıştırdığını bile bilmiyorsun. diyorum ki alıntıladığın şeyleri iyice araştırmadan söyleme her zamanki gibi boş çıkıyor..

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

hiç biride boş değil aslı siz tövbe edip dine dönün kim allah dostu fetomu saidmi gükerim hiçbiride bayatlamış değil aytunç altındal meselesine ve diğer linklerde konuşan adamlardan yalansa davacı olsanıza göreyim sizin cürmünüzü anca burdan ahkam kesersiniz tımarhanelik bir adamın(said) dini hangi dinden belli olmayan adamın hoşgörü dinimi narcılık dinimi(feto) onların kutsal kitaplarının pasajlarını yazarsınız bu milletin kafasını çelmeye hakkınız yok

Nihat Genç_ten Fethullah Gülen Fıkrası -).mp4 - YouTube izle bunu hüseyin ben söylemiyorum o kadar davanızda samimiyseniz gidin dava açında göreyim sizi

sana göre boş çıkyor hüseyin efendi bak mahkeme orda hadi göreyim cürmünüzü nihat genç alay ediyor fetoyla gidip şikayetçi olsanıza size göre boş tr biliyor boşmu dolumu olduğunu merak etme sen

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

Yalnızca ALLAH'a dayanıp güvenmek

Ey insan! Eğer yalnız Ona abd olsan, bütün mahlukat üstünde bir mevki kazanırsın. Eğer ubudiyetten istinkaf etsen, aciz mahlukata zelil bir abd olursun.

Her kim kendisini ALLAH'a malederse, bütün eşya onun lehinde olur. Ve kim ALLAH'a mal olmasa, bütün eşya onun aleyhinde olur. ALLAH'a mal olmak ise, bütün eşyayı terk ve her şeyin Ondan olduğunu ve Ona rücu edeceğini bilmekle olur.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bırak bu tasavufi uydurmalarıda yukarda yazdıklarıma cevap ver hani diyordunuz ya yalan yalansa o konuşanlar hakkında iftira davası açsanıza yemiyormu maçanız nihat gençin dediği gibi ancak ekrandan bağlandığınız kadar saltanatınız birileri çıkıp bişeyler söyledimi mum gibi olursunuz nak üste nihat genç kork adamlar diyor fetoya hakaret ediyor hadi gidin şikayet edin burdan martaval atmak kolay adam feto hakkında neler öylüyor siz yarabbi şükür diyorsunuz

Gülen'e esti gürledi! - YouTube bak burda yalan ya yoksa nihat gençin dedikleri doğrumu yoksa sizlerde bunları biliyormusunuz korkuptamı susuyorsunuz burda ahkam kesmesi kolay dimi

hatta tüm fetoculara terbiyesiz adamlar diyip hakaret ediyor hadi göreyim sizi şikayet edin

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

DAR KAPI 18.11.2011
    Kurtuluş Tayiz
    ‘Inception’, Gülen Cemaati ve PKK
    Bir süredir Kürt medyasındaki Gülen karşıtı yayınları izliyorum. PKK’ya yakınlığıyla bilinen televizyon, gazete ve internet siteleri, neredeyse kesintisiz bir şekilde Gülen düşmanlığı pompalıyor izleyicilerine. Bu yayınlar eleştiri sınırları (sertliği ve dozu ne kadar fazla olursa olsun) içinde kalsa sanırım anlamak pek zor olmazdı. Ama örgüt Kürt sorununu da bir tarafa bırakarak neredeyse Cemaat’le savaşıyor. Örgüt yöneticileri, Gülen Cemaati’ni “Kürt halkının en büyük düşmanı” ilan etmiş durumda. Cemaat’e yakın olduğu öne sürülen kişi ve kurumlar, PKK’nın hedef listesine alınıyor. PKK yöneticisi Murat Karayılan’ın Gülen Cemaati ile ilgili 5 kasımda Fırat Haber Ajansı’na verdiği röportaj, olayın boyutunu göstermesi bakımından ilginç. Karayılan, Fethullah Gülen ile ilgili elinde bir dosya bulunduğunu ve bu belgeleri Türkiye’deki televizyon ve gazetelerle paylaşmak istediğini açıklıyor. Dosyanın adı da “Yeşil Ergenekon”. PKK asıl Ergenekon (1990’lı yıllarda işlenen binlerce faili meçhul cinayetin, gözaltındaki kayıpların, zorla boşaltılan köylerin sorumlusu olan Ergenekon) hakkında ise bugüne kadar herhangi bir dosya oluşturmadığı gibi basınla da böyle bir dosyayı paylaşma gereği duymadı. Hatta Ergenekon soruşturmasına Kandil “soğuk” yaklaştığı için Kürt siyaseti bu davayla arasına “mesafe” koymak zorunda kaldı.

Kürt medyasındaki Gülen düşmanlığı, 1990’lar Türkiye’sini ve 28 Şubat medyasını hatırlatıyor bana. İstihbaratın aşırdığı Gülen videoları her akşam haber kanallarının birinci gündemiydi.

Bu yazıyı iyi oku gülen cemattiyle pkk aynı kefeye koyan ahmak

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ahmak sensin dallama

Gülen'e esti gürledi! - YouTube bak burda yalan ya yoksa nihat gençin dedikleri doğrumu yoksa sizlerde bunları biliyormusunuz korkuptamı susuyorsunuz burda ahkam kesmesi kolay dimi

hatta tüm fetoculara terbiyesiz adamlar diyip hakaret ediyor hadi göreyim sizi şikayet edin sende bu yazıyı iyi oku dallama

size terbiyesiz adamlar diyor bana değil ahmak çıkıp karşına itiraz etsenize

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence iyi oku iyi araştır tek taraflı yazıları değil diğer taraflarıda oku öyle yorum yaz

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

art niyetli insanla ne konuşulur adama ne analatsak bizim ki falan sanki adam peygamber her söylediği doğru bi tutturmuş narcılık dini var die onlarca yazı yazdık adam onu okumuyor narcılık dininindensiniz peygamberiniz fetullah gülen hoca efendi deyip duruyor anlamıyor ısrarla o kadar insanı dinsiz yaprı cıktı o kadar müslüman insanı islamiyetten attı sanki islamiyeti kendi getirmiş gibi

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

önce ibo efendi hakaret etmeki hakaret görmeyesin bak yukarda linklerde bir sürü bu toplumun önünde olupta feto ve narcılık dini hakkında konuşanlar var ve gerçekleri anlatıyorlar gücünüz yetiyorsa aytunç altındala nihat gençe diyanet işleri danışmanı olan adamların söyledikleri hakkında dava açın bana bişey ispatlamaya uğraşmayın nihat genç televizyondan terbiyesiz herifler diye haykırıyor tüm narcılara ben değil. bir 2. konu şunuda anlamıyorum burası engelliler sitesimi yoksa sonradan uydurulmuş dinlerin propagandasının yapılacığı yermi ozaman herkes kendi hocasıyla alakaı konular açılsın insanların sorunları unutulsun kürt said feto narcılık daha diğer akımlar tartışılsın sen narcılık dinin peygabamberi olan kürsaide tabi olabilirsin onun halifesi olan fetoyada tabi olabilirsin ama burda kutsal kitaplarınızın pasajlarını yazmayın kimsenin aklını çelmeye çalışmayın dediğin gibi islam dini benim değilki kim kelimei şehadet getiriyorsa onun dinidir ama narcılık dini gibi sonunda nihat gençinde dediği gibi muhammedun resulullah olmayanların dini değil islam dini benim size hakaretim olmadı ama sen kaçtır ahmak diyorsun hakaret etme hakaret görme önce eğer müslimansnız öyle olduğnuzu idda ediyorsanız kelime şhedaiti ve kilemi tevhidi heryerde tr de avrupada amerikada aslına uygun söyleyin yoksa said ve feto gibi yahudi ve hıristiyanlarda amentüde ittifağınız olduğu içinmi bu 2 kelimenin aslını söyliyemiyorsunuz şunuda unutma kimi insan birisini sever över kimide onun sevdiğini sevmez onunyanlışlarını bu topluma anlatır iyisimi burda kutsal kitaplarınızın pasajlarını yazmayın bizde onlara karşı cevab yazmak zorunda kalmayalım bilmem kaçıncı lema kaçıncı sema kaçıncı şua bunlar sadece uydurulmuş ve onu yazanın kendi ağzıyla dediği bunlar allah tarafından yazdırılıyor dediği masalı bu topluma empoze etmeyin lemalar bilmemneler kuranmıki allah tarafından yazdırılsın eğer kürsaid kitabında dediği gibi bunlar ilahi olarak yazdırılıyor ozaman onun peygamber olması lazım zate tüm narcıların peybamberi olmuş bu sözleri söyleyerek

bunuda ben kafamdan uydurmuyorum İkbal-i millet Dergisi
    Ebnâ-i cinsime burada birkaç söz söylemezsem, bence bahs nâtamam kalır. Ey Asurîler ve Keyânîlerin cihangirlik zamanından pişdar, kahraman askerleri olan arslan Kürtler!... Beşyüz sene yattınız. Yeter artık. Uyanınız. Sabahtır. Yoksa sahrâ-i vahşette vahşet ve gaflet sizi vahşet sahrasında yağma edecektir. Hikmet-i ilâhî denilen makine-î alemin nizamı ve telgraf hattı gibi umum âleme mümted ve müteşa'ib kanun-i nûrân-î ilâhînin müessisi olan hikmet-i ilâhî ufk-i ezelden engüşt-i kaderi kaldırmış, size emrediyor ki, tefrika ile katre katre müteferrik su gibi zayi olan hamiyet ve kuvvetinizi fikr-i milliyetle tevhit ve mezcederek zerrâtın câzibe-i cüz'iyyeleri gibi gibi bir câzibe-i umum-î millî teşkili ile Kürt gibi bir kütle-i azîmi küre gibi tedvir ederek şems-i şevket-i islâmiyye Osmâniyyenîn mevkibinde bir kevgeb-i münevver gibi câzibesini ittiba ile muvazene ve âheng-i umumiyyeyi muhafaza ediniz.
    Divan-i Harb-i Örfî, İkbal-i Millet
    Günümüz Türkçesi :
    İnsan için çalışmaktan başka yol yoktur" sözünün öteki ifadesi, şahsî teşebbüstür. Her kemâlin kurucu ve koruyucusu olan cesaret ve millî namus emrediyor ki, şimdiye kadar nasıl maddi şecaatte terakki ettinizse, şimdi de akıl ve medeniyet meydanında millî namusu çiğnetmeyiniz. Millî duyguların mâkesi olan, kıymetinizin ölçüsü olduğu halde ihmalinizle gayet çapraşık bununan diliniz, tûbâ ağacı gibi bir ağacın tecellisine müstatken, böyle kurumuş, perişan ve edebiyatsız kalmış olduğundan, diliniz sizden millî hamiyete şikâyette bulunuyor. İnsanda kaderin sikkesi sikkesi lisandır. Anadil tabiî olduğundan, kelimeler zihne kendiliğinden gelir. Zihin çatallaşmaz, O zihne giren bilgiler taş üzerinde oyulmuş gibi bâki kalır. Millî dille görünen herşey hoş gelir. Millî hamiyetin bir misalini size takdim ediyorum. O da Mutkili Halil Hayâlî Efendi'dir. Millî hamiyetin her şubesinde olduğu gibi, dil alanında da dilimizin esası olan elifbe, sarf (gramer) ve nahvini (sintaksını) vücuda getirmiştir. Hakikaten Kürdistan madeninde böyle bir hamiyet cevherine ratgeldiğinden, istikbalimizi onun gibi birçok cevherler ışıklandıracaktır

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol ve atesit dergi basın yayın kuruluşları var onlrdan bi sürü önek cok zaman gazetesinden sızıntı dergisiden bi örnek yazda bi görelim yada samanyolu tv bi örnek ver görelim

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    10
    Blog Mesajları
    123

Zaman gazetesi,Sızıntı dergisi ve Samanyolu TV bunun üçüde Fethulah hocanın değil mi? Bunların Fethullah Gülen yada Nur cemaati ile ilgili herhangi bir olumsuz haber yazması mümkün değil.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ya dönüyoruz dolaşıyoruz aynı konulara geliyoruz yukardada yazmıştım al sana zamanın haberi
    huseyingulerce - Bediüzzamandan güzel anlamlı sözler Hüseyin Gülerce kucuk a - Bediüzzamandan güzel anlamlı sözler buyuk a - Bediüzzamandan güzel anlamlı sözler
    Öcalan'ın avukatlarıyla görüşme...

Geçtiğimiz pazar günü Abdullah Öcalan'ın avukatları ile Yalova'da bir görüşmemiz oldu. Daha önce Ali Bulaç'tan duymuştum. İki yıldan beri Öcalan'ın avukatları pek çok yazarla görüşüyorlarmış. Bulaç'la da iki defa görüşmüşler. Benimle görüşme taleplerini iletince, Yalova'da oturduğumu söyledim, randevulaştık. Bir alışveriş merkezinde kahvaltı eden yüzden fazla insanın arasında konuştuk.

Televizyon programlarında, gazete röportajlarında da en başta, "Gülen cemaati" olarak adlandırılan Gönüllüler Hareketi'nin bir sözcüsü olmadığımın altını çiziyorum. Çünkü bu hareket, bir cemaat, organizasyon değil. Bir sözcüsü, temsilcisi yok. Muhterem Gülen'in de, kimsenin sözcülüğüne ihtiyacı yok. Fikirlerini, görüşlerini internet sitesinden, Mehtap TV ve Samanyolu televizyonlarındaki sohbetleriyle açıklıyor, anlatıyor. Dolayısıyla Öcalan'ın avukatlarıyla Zaman Gazetesi yazarı olarak görüştüm.
    Salı akşamı, Mehtap TV'deki Düşünce Günlüğü programımızda, bu görüşme ile ilgili geniş bir açıklamada bulundum. Dün de PKK'ya yakınlığı ile bilinen Fırat Haber Ajansı'nda bu görüşme yer aldı. Haberde bizim görüşmemizin aktarılmasından sonra, Öcalan'ın değerlendirmesi, "Gülen Hareketi'ne önemli roller düşüyor" başlığı ile verilmiş. Dolayısıyla sanki kendisine bir mesaj iletilmiş, o da bu mesaja cevap vermiş gibi yanlış anlamalara neden olabilecek bir algı doğabilir. Belirtmek istediğim şudur: Görüşmemizde, ben Sayın Cumhurbaşkanımızın, aylardır, Türkiye'nin en önemli meselesinin "Kürt sorunu" olduğunun altını çizdiğini hatırlatarak, bu meselenin ülkemiz ve geleceğimiz için çözülmesinin şart olduğunu belirttim. İki hususu da çok önemli bulduğumu ifade ettim: Samimiyet ve üslup... Açıkladım:
    PKK'nın İmralı'da, Avrupa'da, dağda temsilcileri, sözcüleri var. Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen ülkeler var. İçeride silah, insan, uyuşturucu ticaretinden rant elde edenler var. Karmakarışık bir durum söz konusu. Samimiyet onun için çok önemli. Türklerin ve Kürtlerin vicdanı devreye girmezse, çözüm giderek zorlaşır.
    Üslup konusu da çok hayati. Efelenme, dayatma gibi tavırların rahatsız edici psikolojik bir engel teşkil ettiği bilinmelidir. Çözüm için makul insanların devreye girdiği sırada, bir BDP sözcüsü, bir çuval inciri berbat edecek laflar ediveriyor.
    Sonra ilave ettim: Aslolan milletimizin kardeşliğidir. Bin yıldan beri bir arada yaşıyoruz. Kavga etmemizi gerektiren hiçbir sebep yok. Fakat yine de meselenin hissi tarafını bir tarafa koyup akıl ve mantık planında bir çözüm bulmalıyız. Bu çözüm de belli. Demokratik zemin. Yapılacak da belli; demokratikleşme... Hukukun üstünlüğü, eşit vatandaşlık, fikir ve ifade hürriyeti, din ve ibadet özgürlüğü temelinde, birbirimize saygılı olma... Çözümü parlamentoda arama... Bunun için de ilk yapılacak işin şiddete ve teröre son vermek gerektiği...
    Somut olarak atılacak adımlar konusunda da şahsi fikirlerimi şöyle sıraladım: AK Parti iktidarı samimi gayretler gösteriyor. Bölgeye, şimdiye kadar yapılmamış hizmetler götürülüyor. Ama bu mesele, sadece siyasilere bırakılamaz. Onların gayretleri yanında, kardeşliğimizi artıracak jestler üzerinde de durmalıyız. Çünkü hazırlanan, oynanan bütün oyunları ancak bizim kardeşliğimiz bozabilir. Ben böyle deyince, avukatlardan biri, "Mesela BDP heyeti, Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etse..." dedi. Ben de "Jestten kastettiğim, işte böyle bir şey." dedim.
    Sonra BDP'nin Türkiye'nin partisi olması gerektiğini söyledim. Hemen söze girdiler ve "Müvekkilimiz bu konuda kendilerini çok ikaz ediyor; 'Türkiye'nin sorunları ile ilgilenmiyorsunuz' diyor." diye eklediler.
    Ben ayrıca Doğu ve Güneydoğu'da hayırsever işadamlarının özellikle fakir Kürt çocukları için açtıkları okuma salonlarının, etüt merkezlerinin iç barış adına gönül köprüleri kurduklarını, bunun da kardeşliğimiz için en büyük jest olduğunu söyledim. Bu minval üzerindeki şahsî bir görüşmenin başka taraflara çekilmemesi, yanlış anlamalara fırsat verilmemesi gerekiyor...

pkk ve nar cemaatı birlik içinde olmasa caninin avukatıyla niye görüşür hüseyin gülerce niye çıkarlarınızın çatıştığını pkknın yurtlarınızı bastığını ondan sonra bu görüşmenin yapıldığını niye anlatmıyorsunuz çünkü amaç aynı narcılar ve pkk federal bir kürdistan için emek harcalar pkk silahla narcılar islam dininden aldıkları bazı ayetleri kendi dinlerinin kutsal kitaplarındaki pasajlarıyla harmanlama yaparak narcılarda din adıyla aynı amaca hizmet eder sen ibo efendi yukarda pkknın cemata düşmalığını yazan bi belge göstermişsin ama şu görüşmeyide hüseyin gülerce ve caninin görüşmesinide açıklayın çıkar larınıza nasıl ters düştüklerinizi pkk ile aynı amaca hizmet ederken onlarmı sizin tavuğunuza kışt dedi siz mi onların tavuğuna kışt dediniz bilmiyorum ama trde bu kadar cemaat varken kimse o caninin avukatıyla görüşmezken narcıların bu görüşmesi manidar

yukardada yazdım 1-7 temmuz 1995 tarihli aksiyon dergisinin kapağına bi bak kimin resmi var önce araştır sonra yaz Aynı Aksiyon dergisinin 13-19 Nisan 1996 tarihli 71. sayısında kapak başlığı “Diyaloğa Doğru”. Konu Fethullah Gülen’le Patrik’in görüşmesi. Orada ise şöyle yazıyorlar:
    “... Fethullah Gülen ile Fener Rum Patriği Bartholomeos görüşmesinin Türkiye’nin menfaatleri için oldukça yararlı bir görüşme olarak nitelendirdiler. Görüşmenin son derece yapıcı geçtiğini belirten diplomatik kaynaklar, bu tip yakınlaşmaların Türkiye’nin dünyadaki prestijini de artıracağını savundular. Aynı kaynaklar Bartholomeos’un dünya çapında ve Hıristiyan dünyasında oldukça tanınan ve sevilen bir dini lider olduğu hatırlatılarak, Rum Patriği’nin kendisi ile azılı Türk düşmanı Yakovas arasına ciddi bir mesafe koyduğunu ve hatta Yunanistan hükümeti ile de ilişkilerinin iyi olmadığını iddia ettiler. 2004 İstanbul Olimpiyatları için çabalayan Türkiye’nin daha rasyonel davranıp Bartholomeos’un popülaritesinden faydalanarak Olimpiyatlar için daha tutarlı kulis yapabileceğini savundular...” 2 Ekim 1996 tarihli Zaman gazetesinin başlığı ise şöyle Medeniyetlerarası diyalog için ilk adım.
    Konferansta alkışlarla karşılanan bir konuşma yapan Fener Rum Patriği Bartholomeos’un Fethullah Gülen hakkındaki sözleri bir takım acı olaylar yaşanmadan da uzlaşılabileceğinin somut bir göstergesi olarak kabul edildi...”
    Vatikan İstanbul Temsilcisi Georges Morovitch, Katolik Cemaati Ruhani Lideri Kati Pelatre, Türkiye Protestan Prespiteryan Cemaati Sözcüsü İsa Karataş ve Yunanistan Başkonsolosu Fotis Ksidas’ın da katıldığı konferans çok renkli bir mozayik meydana getirirken konuşmacıların hoşgörü yüklü sözleri büyük takdir topladı. Üzeyir Garih’in “Şu anda burada insanların birbirlerini sevmeleri ve birbirleriyle ilişki kurmaları için adeta eğitim yapılıyor.”, Patrik Bartholomeos’un “Fethullah Gülen Hoca’mızla birbirimizi çok seviyoruz. O hepimiz için barışın, hoşgörünün ve insanlık için muteber olan değerlerin bir timsalidir.” ve Fethullah Gülen Hocaefendi’nin “Birbirimizi kendi içimizde kabul edemedik o yüzden de kendi cennetimizi kaybettik.” sözleri buluşma noktasını işaret ediyordu.”
    “Eğer onlar Allah’a, Peygamber’e ve ona indirilen Kur’an’a inanmış olsalardı, onları dost edinmezlerdi. Fakat onların çoğu yoldan çıkmışlardır.” (Mâide: 81)

daha yazayımmı al sana zaman gaztesi haberleri narcılık dinin haberleri daha istersen bende çok var

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Walera sayesinde daha çok bedüzzamanı ve fethullah hocayı sevmeye başladım. waleayı tanımak isteyenler de ona verdiğim cevapları okusun. sorduğum sorulara verdiği cevap mı saldırı mı onu da analiz etsin. daha ayetle hadisi birbirirneden ayıramayan karıştıran biriyle tartışmak beyhudedir. seviyeli konuş ve kimseye iftira etmeden fikirlerini ifade et. yoksa ı.p numaran belliidir her an kapında birilerini görebilirsin.

Sayfa 9 / 12 İlkİlk ... 56789101112 SonSon