Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 178 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    E ozaman o linkteki adamın söyledikleri doğrudur.
    zaman gazetesi banka reklamı alıyormuş!
    asya banka sı sizinmiş...
    Buda din e zıt olan şeyler.
    Türkiye darul harb değilse faizli bir banka açamaz bir müslüman!!!

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

bu narcılar sadece narcılık dininden uydurdukları tımarhaneye yollanan bi adamdan örnekleri tesettüre teferruattır diye fetva verenleri narcılık dini peygamberinin halifesinin pkk ile görüşmeleri sadece kendi nefislerinden yazdıkları şeyler kaç defa burdaki narcı iboya sordum feto (yani fetullah )tesettüre teferruat dedimi ben yemin ediyorum fetonun ağzından duydum narcı kardeş yemin edemiyor feto söylemedi diye darul harp darul islam meselesine gelince imamı azama göre türkiye resmen darul harptır en büyük delili maide suresinin 44. ayetine göredir, allahın indirdikleriyle hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir bir beldede yaşayanlar ister fazla ister az müsliman olsa o beldede allahın şeriatine göre hüküm verilmiyorsa o belde darul harptır fakat burdaki darul harpi hemen savaş anlamında anlamak değil anlatmak gerçek islamı öğrenmek ve öğretmek savaş en son imam şafiye göre ise bir beldede müslimanlar allahın kelamıyla hükmettiler ise o belde asla darul harp olmaz niye diye sorulduğunda büyük imama o beldede yaşayanlar kanlarıyla canlarıyla obeldeyi tekrar darul islma yaparlar diyor yani buradanda şu anlaşılıyorki insan önce kendi hanesinden komşusundan sokağından ilinden tüm vatanından sorumlu ama bazı yeni çıkan akımların bu gibi konulara hiç meyli yoktur örnek narcılar adamların tek derdi onlara göre olan ama yüce allahın bugünkü hıristo ve yahudileri semavi din saymadığı dinleri bir araya getirerek narcılık dinindende çıkıp adına hoş görü dini diyecekleri bir din kurmak benim peygamberim rahmeten lil alemin olarak yollandı ama o peygamber nerde bulunursa bulunsun öldürülecektir diye 4 kişi hakkında idam fermanı çıkardı hoş görücüler islamın hoş gördüğünden fazla hoş gören yeni bir din mensupları israilde ölen yahudi çocukları için ağlayan cia ajanı ki bizzat ağzından duydum ama o cia ajanı mavi marmara iiçin israil hükümetinden izin alınmalıydı dedi daha nediyim akıl hastanesine yollanmış bir delinin çıkardığı bir yolda bu günkü talebeleri onun delilklerinide solladılar narcılık dinin kuralında yahudi ve hıristolarla onların amentüsünde ittifakları varmış bunu da bizzat cia ajanı amerikada 40 dönüm yerde yaşayan din adamı kılğındaki papasına bağlı olan papa hazretleri diyen insan söylüyor hiç bir müslimanın bu günkü yahudi ve hırıstiyanlarla amentüde ittifağı yoktur bun hırıstiyan isa allahın oğludur diyor şirk koşuyor ama narcılarla hangi amentüleriyse onda ittifakları varmış

Saidi Nursi kimdir ?? - YouTube bak burda eski diyanet işleri başkanı saidi kürdiyi anlatıyor bilmem kaçıncı levdan bilmem kaçıncı bilmem neden adam saidin kitabından sayfaları vererek anlatıyor saidin kitabından sayfa numarasını vererek

Fethullah'cılar iftira küfür ediyorlar (-4) - YouTube bak bunuda izle ey narcılar

Fetullah gülen daha haca bile gitmemis! - YouTube şunuda seyred ey narcı kardeşim

Gülen'e esti gürledi! - YouTube bak bunları ben söylemiyorum ey narcı kardeşim

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

walera,
    Türkiye darül harb değilmiş.
    Ehli sünnet alimi böyle diyor.
    O videolarda bişey göremedim. O adamların tv programlarıyla bir insan hakkında hüküm veremeyiz.
    Kaldıki gizli çekim videolar delil olamaz islamda!
    Böyle bir şey müslüman ahlakı değildir.

-----------------------------------------------------------------------------

Hazret-i Ömer'de (RadıyALLAHu Anh) Emirul Müminin iken geceleri gezip dolaşır, insanlara bekçilik yaparak halkın emniyetini sağlardı. Bir gece gene Ibn-i Mes'ud (RadıyALLAHu Anh) ile beraber böyle gezerken bir evden şarkı sesi geldiğini duydu. Kapının arasından bakınca yaşlı bir adamın içki içtiğini, bir cariyenin de ona şarkı söylediğini gördü.

Hazret-i Ömer derhal hiddetlenerek pencereden içeri girdi. Ve o adama "Senin gibi birine bu hâl yakışır mı?" dedi. Adam ayağa kalktı. Ve Hazret- i Ömer'e dönerek: "Ya Emirel mümînin! ALLAH aşkına beni dinlemeden hüküm verme" dedi.

Hazret-i Ömer de: "Söyle" buyurdu. Adam o zaman: "Ben ALLAH'a bir yerde asi olduysam sen üç yerde asi oldun." dedi. Hazret-i Ömer: "Nedir onlar?" diye sorunca:

Birincisi: Mevlâ Tealâ Hazretleri: "Kusurları araştırmayınız" (.وَلَا تَجَسَّسُوا..) buyurdu sen ise benim hâlimi araştırdın.

İkincisi: Cenab-ı Hak:

وَلَيْسَ الْبِرُّ بِأَنْ تَأْتُوْاْ الْبُيُوتَ مِن ظُهُورِهَا وَلَكِنَّ الْبِرَّ مَنِ اتَّقَى وَأْتُواْ الْبُيُوتَ مِنْ أَبْوَابِهَا

"İyilik, evlere arka taraflarından gelmeniz değildir. Lâkin iyilik muttaki olanların (sakınanların) iyiliğidir. Evlere kapılarından giriniz." (Bakara Suresi: 189) buyurdu. Sen ise böyle yapmadın.

Üçüncüsü: Mevlâ Teâla hazretleri:

لَا تَدْخُلُوا بُيُوتًا غَيْرَ بُيُوتِكُمْ حَتَّى تَسْتَأْنِسُوا وَتُسَلِّمُوا عَلَى أَهْلِهَا

"Kendi evlerinizden başka evlere müsaade istemeden ve
    sahiplerine selâm vermeden girmeyiniz" (Nur Suresi:27) buyurdu. Sen ise izinsiz olarak selâm vermeden girdin.

Gazaplandığı zamanda Hazreti Ömer'i dağlar durduramazdı. Ama yukarıdaki ayet-i kerimeler kendine okununca, Hazreti Ömer: "Doğru söyledin. Beni affeder misin?" dedi, Adam da: "Seni ALLAH affetsin" diye cevap verdi.

Hazret-i Ömer ağlayarak dışarı çıktı. Giderken: "ALLAH Ömer'i affetmezse hâli ne olur?" diyordu.

Bireysel müslümanın günahını araştıran görüldüğü üzre yanlış yoldadır. Günah işleyen bile onun yanında masum kalıyor. Örneğe göre!!!

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

valla kardeşim bu güm kim varki ehli sünnet alimi ben sana imamı azamdan imamı şafiden bahsedyorum bu günkü alim dediklerinin çoğu devlet adına konuşan insanlar imam azam ebu hanifeye göre tr resmen darul harptir

sonra o linklerde hiç birinde gizli çekkim yok nihat genç açık ça tvden söylüyor eski diyanet işleri başkanı açıkça tvde söylüyor nesi gizli çekim

aytunç altındal tvden söylüyor hele aytunç altındalın bi sözüene aacaip sinirlendim adam diyoorki ben yahudi ve hırıstolar hakkında kitap yazdığımda bana fetullahçılar kızıyor küfrediyor bunu tvde söylüyor bunun nesi gizli çekim

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

25. Lem'a

SEKİZİNCİ DEVÂ

Ey âhiretini düşünen hasta! Hastalık, sabun gibi, günahların kirlerini yıkar, temizler. Hastalıklar keffâretü'z-zünub (günahların keffareti) olduğu hadis-i sahihle sabittir. Hem hadiste vardır ki, "Ermiş ağacı silkmekle nasıl meyveleri düşer; imanlı bir hastanın titremesi de öyle günahları silker." (Buharî, Merdâ: 1, 2, 13, 16; Müslim, Birr: 45; Dârimî, Rikâk: 57; Müsned, 1:371, 441, 2:303, 335, 3:4, 18, 38, 48, 61, 81.)

Günahlar, hayat-ı ebediyede daimî hastalıklardır; bu hayat-ı dünyeviyede dahi kalb, vicdan, ruh için mânevî hastalıklardır. Sen eğer sabredip şekvâ etmezsen, şu muvakkat bir hastalıkla daimî pek çok hastalıklardan kurtuluyorsun. Eğer günahları düşünmüyorsan, yahut âhireti bilmiyorsan veya Allah'ı tanımıyorsan, sende öyle dehşetli bir hastalık var ki, milyon defa sendeki bu küçük hastalıktan daha büyüktür; ondan feryad et. Çünkü, bütün dünyanın mevcudatıyla kalbin, ruhun ve nefsin alâkadardır. Mütemadiyen firak ve zeval ile o alâkalar kesilip, sende hadsiz (sonsuz) yaralar açılır. Bahusus (özellikle) âhireti bilmediğin için, ölümü idam-ı ebedî tahayyül ettiğinden (hayal ettiğinden) , adeta, güya yara bere içinde, dünya kadar hastalıklı bir vücudun var. İşte en evvel, hadsiz yaralı ve hastalıklı bu büyük mânevî vücudun hadsiz hastalıklarına kat'î ilâç ve kat'î şifa verici bir tiryak (ilaç) olan iman ilâcını aramak ve itikadını (inancını) düzeltmek gerektir ki, o ilâcı bulmakta en kısa yol, bu maddî hastalığın yırttığı gaflet perdesinin altında sana gösterdiği aczin ve zaafın penceresiyle, bir Kadîr-i Zülcelâlin kudretini ve rahmetini tanımaktır.

Evet, Allah'ı tanımayanın, dünya dolusu belâ başında vardır. Allah'ı tanıyanın dünyası nurla ve mânevî sürurla doludur; derecesine göre, iman kuvvetiyle hisseder. Bu imandan gelen mânevî sürur ve şifa ve lezzet altında, cüz'î maddî hastalıkların elemi erir, ezilir.

Bediüzzaman Said Nursi

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

at kafadan 7.deva 8. deva ne güzel bunlar allahın kelamımı? tımarhaneye yollanmış bi adamın sözleri

Saidi Nursi kimdir ?? - YouTube Fethullah'cılar iftira küfür ediyorlar (-4) - YouTube Fetullah gülen daha haca bile gitmemis! - YouTube Gülen'e esti gürledi! - YouTube lemacılar devacılar izleyin bu videoları da bu sözlerin sahiblerini tanıyın

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nush ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdirden anlamayanın hakkı kötektir

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

doğru narcılara lazım hepsine kötek

narcı ibo sana tek bi soru soruyorum feto baş örtüsü için teferruat dedimi demedimi utanıp gerçeği yazamıyorsan yazma ben yemin ediyorum feto baş örtüsü için teferruat dedi sende bi yemin et anlayalım yoksa narcılık dininde kadınların başı açık olması caizmi

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

ON BİRİNCİ DEVÂ

Ey sabırsız hasta kardeş! Hastalık, hazır bir elemi sana vermekle beraber, evvelki hastalığından bugüne kadar, o hastalığın zevâlindeki bir lezzet-i mâneviye ve sevabındaki bir lezzet-i ruhiye veriyor. Bugünden, belki bu saatten sonraki zamanda hastalık yok; elbette yoktan elem yok. Elem olmazsa teessür olamaz. Sen yanlış bir surette tevehhüm ettiğin (kuruntu duyduğun) için sabırsızlık geliyor. Çünkü, bugünden evvel bütün hastalık zamanının maddîsi gitmekle elemi de beraber gitmiş, kendindeki sevabı ve zevâlindeki lezzet kalmış. Sana kâr (kazanç) ve sürur (sevinç) vermek lâzım gelirken, onları düşünüp müteellim olmak (elem duymak) ve sabırsızlık etmek divaneliktir. Gelecek günler daha gelmemişler. Onları şimdiden düşünüp, yok bir günde, yok olan bir hastalıktan, yok olan bir elemden tevehhüm ile düşünüp müteellim olmak, sabırsızlık göstermekle, üç mertebe yok yoğa vücut rengi vermek divanelik değil de nedir?

Madem bu saatten evvelki hastalık zamanları ise sürur veriyor. Ve madem, yine bu saatten sonraki zaman mâdum (yok), hastalık mâdum, elem mâdumdur. Sen, Cenâb-ı Hakkın sana verdiği bütün sabır kuvvetini böyle sağa sola dağıtma, bu saatteki eleme karşı tahşid et (biriktir) , "Yâ Sabûr" de, dayan.

Bediüzzaman Said Nursi

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

at kafadan 20. leva 45. sema 53. deva 75. mela 92.sela said kürdi (tımarhanelik bi adam)

bana göre ha sen yazmışsın ha kürt said benim için hiç bideğeri yok zate bu yazdıklarınızın islamlada bi ilgisi yok narcılık dinin kutsal kitabının pasajları

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

(Suizan etmeyin. Suizan, yanlış karar vermeye sebep olur. İnsanların gizli şeylerini araştırmayın, kusurlarını görmeyin, münakaşa, haset ve düşmanlık etmeyin, birbirinizi kardeş gibi sevin, çekiştirmeyin. Müslüman Müslümanın kardeşidir, ona zulmetmez, yardım eder. Onu, kendinden aşağı görmez.) [Buhari, Müslim]

fırıncı valera..ateşle oynuyorsun..her an tutuşabilirsin..su-i zan seni helaka götürür.sen bediüzzamanın bastığı toprak bile olamazsın..

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

narcı hüseyin ateşle siz oynuyorsunuz allahın kelamı dururken narcılık dinin kutsal kitabından niye pasajlar yazıyorsunuz

ben kürt saidin bastığı yere basmam bile ama siz narcılık dini mensupları bakalım ahirette allah reslu sancağı altındamı toplanacaksınız yoksa kutsal saydığınız narcılık dinin peygamberleri ve onun günümüzdeki halifelerinin tesettüre teferruattır diyen allahın ayetine karşı gelen halifelerinin yanındamı olacaksınız

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nush ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdirden anlamayanın hakkı kötektir

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

doğru size lazım o kötekler narcılar

ya narcılar şu soruma niye cevap veremiyorsunuz sizin kutsal kitabınızın temsilcisi olan peygamberinizin halifesi olan feto baş örtüsü hakkında teferruat dedimi demedi bi onu açıklayın ya yukardada yazdım acaba narcılık dininde kadınların başı açık olması caizmi siz bırakın uydurma ata sözleri yazmayıda soruma cevap verin

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bismillâhirrahmanirrahim
    Mü’min kadınlara da söyle: Gözlerini korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, ziynetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini yakalarının üzerine örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları, ellerinin altında bulunan erkeklerden, kadına ihtiyacı kalmamış hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına ziynetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları ziynetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar.
    Ey mü’minler hep birden Allâh’a tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!..
    (Nur Suresi, 31

Bismillâhirrahmanirrahim
    Evlerinizde vakarınızla oturun. İlk cahiliye devrinin açılıp saçılarak, ziynetlerini göstererek, yürüyüşü gibi yürümeyin.. Namazı kılın, zekatı verin, Allâh’a ve Resülüne itaat edin. Ey ehl-i beyt!. Allâh sizden şek ve şüpheyi gidermek ve sizi tertemiz yapmak istiyor.
    (Ahzab Suresi, 33)

Bismillâhirrahmanirrahim
    Ey peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü’minlerin kadınlarına, örtülerini üstlerine almalarını söyle. Onların tanınmaması ve (incitilmemesi) için en elverişli olan budur. Allâh çok bağışlayan çok esirgeyendir!..
    (Azhab Suresi, 59

Ben cemiyetin îman selâmeti yolunda âhiretimi de feda ettim. Gözümde ne Cennet sevdası var, ne Cehennem korkusu. Cemiyetin, yirmibeş milyon Türk cemiyetinin imanı namına bir Said değil, bin Said feda olsun. Kur'ânımız yeryüzünde cemaatsiz kalırsa Cenneti de istemem; orası da bana zindan olur. Milletimizin îmanını selâmette görürsem, Cehennemin alevleri içinde yanmağa razıyım: Çünki; vücudum yanarken, gönlüm gül-gülistan olur.

Şahsınıza fenalık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza,milletinize ve dininize fenalık edenleri affetmeyiniz.(Hz. Ali)

Dünya bütün şâşâsıyla ahirete nisbeten bir zindan hükmündedir.(Bediüzzaman Saidi Nursi)

İnanmayan bir gönül içinde kuş bulunmayan kafese benzer.(Abdulkadir Geylani)

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünya da bıraktığın eserlere de kıymet verme.(Bediüzzaman Saidi Nursi)

Namazın manası Cenab-ı Hakkı tesbih,tazim ve şükürdür. (Bediüzzaman Saidi Nursi)

Senden soruluncaya kadar susmak,susturuluncaya kadar söylemekten hayırlıdır.(Hz. Ali)

Herşey hakikaten güzeldir. Ya bizzat güzeldir veya neticeleri itibariyle güzeldir.(Bediüzzaman Saidi Nursi)

İman hem nurdur hem kuvvettir. Evet hakiki imanı elde eden adam kainata meydan okuyabilir.(Bediüzzaman Saidi Nursi)

Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon