Sayfa 4 / 12 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 178 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bak yine srularıma cevap yazmamışsın ibo efendi papanın elini niye öptü neyse ya boş ver senin okudğun kitaplar sana kalsın senin risalerlerine falan ihtiyacım yokk be kardeşim sizin gibiler kuran okumayıp birilerini yazdğı kitapları okuyarak iman kurataracaklarını zannederler ben risalerri falan elime almya layık bile görmem bak bu konu uzadıkça uzuyor iyisimi kapatalım gitsin kişi sevdiğiyle beraberdir bu işin ahireti var

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

walera bediüzzamanı 2 a.hamit tımarhaneye göndermedi. zamanın genel sekreterliği anlamında ki mabeyn kurulu onun tekrar padişahın huzuruna çıkmasına engel olur ve onu toptaşı akıl hastahanesine gönderirler onun amacı ırkçılığa karşı doğuda kurulacak büyük bir medrese kurulsun istedi ama o mdrese kurmak senin gibi partaval edebiyatı yapıp böyle insanlara kara çalmanın ne kadar büyük günah olduğunu göstermek için ilim dedi. ayrıca orada bulunan bir ermeni bir hiristiyan ve bir de müslüman doktor bediüzzamanın sorulara cevabını görünce ''eğer sait deli ise bu alemde akıllı yoktur '' diye rapor alır. bu iş olmayınca nezarete alınır nezarette iken zaptiye nazırı şefik paşa kendisiyle bir görüşme yapar ve sultanın ona 1000 kuruş maaş bağladığını şarka dönerse 20-30 altın olacağını söyler ayrıca da padişahın gönderdiği 80 altın olduğunu söyler. o:

''ben buraya dilenmek için gelmedim.. şarkın ahvalini belirtmek için geldim demiş ve ikramları kabul etmemeiştir sonraki yıllarda amacının padişahla tkrar karşılaşıp ondan doğunun makus kaderini değiştirmek için uğraşmıştır. tarihçe i hayatı oku orada tam bilgiler var yarım yamalak bililerle kimsei yaftalama ayrıca fethulla gülenin papanın elini bizzat öptüğünü gösteren fotoğraf veya lin ver.. merasimle el öpmeyi aşure yapma.

iddianı ispatla yoksa müftrisin.
    ''toprak ve kürtçe okul istediğini ''belge göster inceliyelim.
    şimdi piyasada olan kitaplarından. her şey ayan beyan.. ayrıca fethulla gülen papanın elini öpmemiş papanın el öptürme merasiminde yanında bulunmuş..walera senin hangi sözünü düzelteyim..

bu fıkra seni çok iyi anlatıyor..

Adamın biri, bir şeyler bildiğini ima ederek, biraz da huzurda bulunanlara hava olsun diye:
    ”Hocam!” demiş. Hani bir peygamber vardı ya! Onu, amcaları kaçırıp, havuza atmışlardı. Sonra onu, oradan, eşkıyalar alıp götürmüştü… O, Musa Peygamber miydi?

Hoca şöyle bir düşünmüş… “Yahu (demiş), ben bunun neresini düzelteyim! Bir kere o, Musa değil, Yusuf Peygamberdi. Ona, amcaları değil; kardeşleri tuzak kurmuştu. Sonra onu havuza değil kuyuya atmışlardı. Onu, eşkıyalar değil; oradan geçen bir kervan bulmuş ve alıp götürmüştü…

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

25. Lem'a

YEDİNCİ DEVÂ

Ey sıhhatinin lezzetini kaybeden hasta! Senin hastalığın sıhhatteki nimet-i İlâhiyenin lezzetini kaçırmıyor, bilâkis tattırıyor, ziyadeleştiriyor. Çünkü birşey devam etse tesirini kaybeder. Hattâ ehl-i hakikat (hakikat ehli) müttefikan (ittifakla) diyorlar ki:

Yani, "Herşey zıddıyla bilinir." Meselâ, karanlık olmazsa ışık bilinmez, lezzetsiz kalır. Soğuk olmazsa hararet anlaşılmaz, zevksiz kalır. Açlık olmazsa yemek lezzet vermez. Mide harareti olmazsa, su içmesi zevk vermez. İllet olmazsa âfiyet zevksizdir. Maraz olmazsa sıhhat lezzetsizdir.

Madem Fâtır-ı Hakîm (hikmet sahibi Yaratıcı) insana her çeşit ihsanını ihsas etmek (hissettirmek) ve herbir nevi nimetini tattırmak ve insanı daima şükre sevk etmek istediğini, şu kâinatta çeşit çeşit, hadsiz envâ-ı nimeti (çeşitli nimetleri) tadacak, tanıyacak derecede, gayet çok cihazatla insanı teçhiz etmesi gösteriyor ki, elbette sıhhat ve âfiyeti verdiği gibi, hastalıkları, illetleri, dertleri de verecektir. Senden soruyorum: "Bu hastalık senin başında veya elinde veya midende olmasaydı, sen başın, elin, midenin sıhhatindeki lezzetli, zevkli nimet-i İlâhiyeyi hissedip şükreder miydin?" Elbette şükür değil, belki düşünmeyecektin; şuursuz, o sıhhati gaflete, belki sefahete sarf ederdin.

Bediüzzaman Said Nursi

Not: Klavye başında ırkçılık, dedikodu, iftira, yalan, gıybet, kul hakkını çiğnemek gibi fiilleri işlemekten başka meziyeti olmayanların, Ruslarla cihad yaparken esir düşmüş, yazdığı eserlerle milyonlarca kişinin yetişmesine vesile olmuş, hayatı imanına şahit, Allah ın davası uğrunda çekmediği cefa kalmamış ve hiçbirine aldırmayarak son nefesine kadar yolundan bir adım geri atmamış büyük bir alim hakkında yazdıklarına aldanacak kadar kapasitesiz olanlar varsa hiç bu başlığa tıklayarak, yorum yazarak salça olma gayretine girişmesinler.

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

19 hüseyin al bu linki izlede gör aslında ben yemin ederim güleninde papasının pis elini öptüğünü tvde bizzat gördüm inanmıyorsan kanald ve star tvye sor al bulinkte izle müfrittsiz narcılarsınız Fethullah Gülen-Papa Eli Öpme Merasimi - YouTube

FETHULLAH GÜLEN
    NURCULUK” DİNİNİ İLÂN ETTİ
    Bu mevzu Mart-1995 tarihli Hakikat Aylık İslâm Dergisi'nin 18. Sayısında yayınlanmıştır.Fethullah Gülen, basın yayın organlarıyla yaptığı röportajlar ve verdiği beyanlarla (Fetullah Gülen İslâm dini'ne aykırı bu beyanatları 23-28 Ocak 1995 tarihleri arasında Hürriyet Gazetesi'nde ve 23-30 Ocak 1995 tarihleri arasında Sabah Gazetesi'nde yayınlanan röportajlarında vermiştir.), kendi dinini ilân etmiş, İslâm dininin hükümlerine karşı gelmiştir
    Şöyle ki;
    Tesettür:Kadınların başlarını örtmesi iman meselesi ölçüsünde önem arzetmez. Allah’a karşı kulluk, umumi manada kulluk ölçüsünde önem arzetmez bunlar. Teferruata ait meseledir. Nitekim, Allah’a iman meselesi Mekke’de Efendimize tebliğ edilmiş, namaz meselesi orada bize farz kılınmış, daha sonra da zekât bize farz kılınmış. Ama tesettür meselesine gelince biraz farklı. Zannediyorum Peygamberliğin 16. ve 17. senesinde müslüman kadınların başları açıktır. Temel meseleler varken, teferruatla uğraşılmamalı Bu sözleri ve beyanları nurculuk dinine göredir İslâm dininde tesettür kesinlikle farzdır .Allah-u Teâlâ Nûr sûresi 31. ve Ahzâb sûresi 59. Âyet-i kerime’lerinde tesettürün farz olduğunu beyan buyuruyor Resulüm! Mümin kadınlara da söyle. Gözlerini harama bakmaktan sakınsınlar, ırzlarını namuslarını korusunlar. Ziynet yerlerini açıp göstermesinler. Ancak bunlardan görünmesi zaruri olan (yüz ve eller) müstesnâdır. Başörtülerini (göğüs ve boyunları görünmeyecek şekilde) yakalarının üstüne koyup örtsünler.” (Nûr: 31)Resulüm! Zevcelerine, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle. Zaruri bir ihtiyaçları olup dışarı çıkmak istedikleri zaman, dış elbiselerini üzerlerine giysinler. Bu onların ahlâksız kadınlardan olmadıklarının bilinmesi ve incitilmemesi için daha elverişlidir.” (Ahzâb: 59) Bu, İslâm dinine göredir. Nurculuk dinine göre değil! Tesettür kesin olarak uyulması gereken bir emirdir ve iman meselesidir Allah-u Teâlâ emir ve hükümlerini koymuş onu yasaklarıyla sınırlamıştır Bu hükümler Allah’ın hudutlarıdır. Kim Allah’ın hudutlarını aşarsa kendisine yazık etmiş olur.” (Talâk: 1) Allah-u Teâlâ, “Kim bu hudutları aşarsa kendisine yazık etmiş olur.” buyuruyorken, “Tesettür teferruattır!” ya da “İman meselesi değildir.” demek açıkca bu hudutları aşmak demektir. Bu Âyet-i kerime’leri inkâr etmek demektir O, kendi kurduğu dinine kendi zan kitabına göre böyle söylüyor Doğrusu bir çokları bilmeden heva ve heveslerine uyarak halkı şaşırtıyorlar.” (En’am: 119)
    Âyet-i kerime’lere ve Allah-u Teâlâ’nın hükümlerine ters konuştuğu için nefis arzusunu ilâh edinmiş şirke düşmüştür.Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’sinde Resulüm! Gördün mü o nefis arzusunu ilâh edineni? Artık ona sen mi vekil olacaksın? Onu şirkten sen mi koruyacaksın.” buyuruyor. (Furkan: 43) Tesettür meselesine gelince biraz farklı. Zannediyorum peygamberliğin 16 ve 17. senesinde müslüman kadınların başları açıktır. Temel meseleler varken teferruatla uğraşılmamalı.” diyor.
    Yani Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz’e tesettür Âyetleri ilk yıllarda gelmediğini bunun için önem arzetmediğini; teferruat olduğunu söylemek istiyor.
    Bütün insanlar ve cinler Hazret-i Kur’an’ın bir hükmünü, bir harfini dahi inkâr etseler, hafife alsalar, hepsi kâfir olur. İsterse emir ya da hüküm Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz’in son nefesinde inmiş olsun. Artık o kesin hükümdür, emirdir. Biz iman ederiz. İslâm dininin hükümleri zamanla ilgili değildir. Hüküm geldikten sonra ona imandan başkası düşünülemez. “16. senede gelmiş, 17. senede gelmiş, 18. senede gelmiş” diye hüküm basite alınamaz, bu açık bir küfürdür. Âyet-i kerime’de İşte böyle, çünkü onlar Allah’ın indirdiğinden tiksinip hoşlanmamışlardır.” buyuruluyor. (Muhammed: 9)
    Oysa inananlar için tesettür kesinlikle uyulması gerekli bir farzdır.
    Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz zamanında savaş sebebi dahi sayılmıştır.
    Asr-ı saâdet yıllarında Beni Kaynuka yahudilerinden bir kuyumcunun mümin bir kadının tesettürüne, başörtüsüne el uzatması savaş sebebi sayılmış ve savaşılarak yahudi erkekleri öldürülmüştür. (Hişam: c. 3, sh: 66)
    Allah’ın hükmü bu kadar önemli bir meseledir.
    Kadın İdareci:
    Başka bir beyanında ise:Kadınlardan idareci olmasının hiçbir sakıncası yoktur.” demiş. Bu beyanları ile Allah ve Resulü’nün hükümlerine karşı gelmiştir
    Zira Âyet-i kerime’de Peygamber size neyi verdiyse onu alın, neden nehyettiyse ondan sakının.” buyuruluyor. (Haşr: 7) Eğer Allah’ı seviyorsanız bana tâbi olun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın.” buyuruluyor. (Âl-i imran: 31)
    Hadis-i şerif’te
    Sizden hiç birinizin arzuları benim tebliğ ettiğim esasa uymadıkça gerçek mânâda iman etmiş olmaz.”
    (En-nevevi, Erbâin: 41) buyuruluyorken ve kadın idareci hakkında, Mukadderatını bir kadının eline veren millet felah bulmaz.” buyuruluyor. (Buhari 1660, Megazi 82, Fiten 18, Tirmizi fiten 75, Nesai Kada: 8, Ahmed bin Hanbel 5743, 51, 38, 47) Bu İslâm dinine göre böyledir. Eğer Allah’a iman ediyorsak, Resul’üne tâbi isek, onların beyanı Âyet-i kerimeler ve Hadis-i şerif’lerde böyle buyurulmaktadır. Bunun tersini söylemek ve savunmak Allah ve Resul’üne karşı gelmek demektir. Bu da açık bir küfürdür. O kendi kurduğu nurculuk dinine göre kendi nefis putuna dayanarak zanla konuşuyor, Allah ve Resul’ünün hükümlerine karşı geliyor

“Kadınlardan idareci olur.” demek, bunca Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’i inkâr etmektir. O yalnız zannını konuşturuyor heva ve hevesine uyuyor. Eğer doğru sözlü ise bir Âyet-i kerime ya da Hadis-i şerif getirebilir mi?
    Âlimim diye geçinen müfsidler, halkı ifsad ediyor
    Âyet-i kerime’de: Doğrusu bir çokları bilmeden heva ve heveslerine uyarak halkı şaşırtıyor.” buyuruluyor. (En’am: 119)

Allah-u Teâlâ ve Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- onları bize şöyle bildiriyor ve tanıtıyor;
    Onları ateşe çağıran imamlar kıldık. Kıyamet günü onlar yardım görmeyeceklerdir.” (Kasas: 41) daha anlatılacak bir sürü isaynı varda anlatmıyayım susayım diyorum 19 tane hüseyin yarayı kaşıyorsun evet ben gözümle gördüm papasının pis cünubet elini öperken ama o linkte sade sağ kolu aladin papasının elini öperken gösteriyor

fetullah gülen ve papası el elepapa fetullah - Bediüzzamandan güzel anlamlı sözler

EY İNANLAR MÜMİNLERİ BIRAKIPDA KAFİRLERİ DOST EDİNMEYİN NİSA :44
    EY İNANLAR YAHUDİ VE HIRİSTİYANLARDAN DOST EDİNMEYİNONLAR BİRBİRİNİN DOSTUDUR SZDEN HERKİM ONLARI DOST EDİNİRSE O ONLARDANDIR MAİDE:51 1-7 temmuz 1995de kendi dergileri olan aksiyon dergisini alın inceleyinn papasından sonra patriklere bile benim dostum diyor resimleride var

ben size hakaret etmedim ama bana müfrit dedin asıl müfrit olan narcılar ve siz siniz geçen ay nar cematının iler gelenleri pkknın iler gelenleri ile niye görüşme yaptılar açıp sizin kendi yani trdeki narcılığın tv olan samayolu tve sorun oldumu

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiye eşi benzeri olmayan gariplikler ülkesi olmaya devam etmekte; bu garipliklerden birisi de toplumcul yapıyı tehdit eden, bir milletin bireylerini bağlandıkları cemaatler doğrultusunda birbirinden uzaklaştıran hatta koparan ve sosyal ahengi bozan cemaatler furyasıdır. Dünya'nın hiçbir Müslüman ülkesinde bu kadar tarikat, bu kadar cemaat ve hiçbir Arap ülkesinde Türkiye'deki kadar seyit yoktur. Bu ilginçlikler dizini; sadece halkımızın saf duygularını sömürmekle kalmayıp; yurt içinde ve dışında teşkilatlanarak Cumhuriyet için bir tehlike halini almıştır. Bu cemaatlerin, milletimizin tarihi düşmanı Haçlı Zihniyetini taşıyan devletlerce gözbebeği olmuş olmasındaki çelişki nedense bizim kör cahil hocalara biad etmiş safkan koyun sürüsünce anlaşılmamaktadır.Bunlardan "Kaplancılar" ve "Süleymancılar" Almanya; "Hak Yol" İngiltere ile Avustralya ve gündem süsü "Nur Cemaati" Amerika tarafından açıkça desteklenmektedir. Benzer oyunlar 18 yüzyıldan itibaren 1. Dünya Savaşı'na kadar Amerika tarafından Avrupa devletlerindeki bağımsız cemaatlere destekler verilerek ve onların Amerika'da bağımsız kilise açmasına izin verilerek, resmi kiliseye muhalefet çıkarmış ve halkı kutuplara ayırmakta başarılı olmuştur. Bu cemaatlerin, halkımızı THK'dan tutalım da diyanetin açmış olduğu camilere karşı kışkırtması da zamanında Avrupa yapılan oyunla eşdeğer benzerliktedir Peki nedir bu Nurculuk furyası, nasıl oldu da bu kadar büyüdü? Zamanın cehalet harikası; Atatürk'ün hapise attığı Said-i Kürdi'nin müritlerinin elebaşı Fethullah Gülen'in gazetesi Zaman'ın reklamı bizzat zamanın Cumhurbaşkan'ı Özalca yapılmış ve tarikatbaşları resmi şekilde ağırlamıştır. Yaklaşık aynı zamanlarda, Fetullah'ın cemaati eşi benzeri görülmemiş bir şekilde Türkiye'nin dört yanında mantar gibi okullar,dershaneler, öğrenci yurtları ve şirketler açmıştır. Kaynağı belli olmayan bu gücün, Rusya'nın soğuk savaş dönemindeki uydularına ve Amerika için stratejik önemi olan ülkelere birer birer okullar açmasını ve bu okullarda İngiliz misyonerliği yapılması kimin neye ne kadar hizmet ettiğine kanıttır. Türk Dünyası'nda kurulmuş olan okullarda ki öğrencilere Türklük adına birşey verilmezken, Türkiye içindeki okullarında taze beyinlere Atatürk'ün deccal ya da bir put olduğu, gözünün koyun gözü olduğu, Said-i Kürdi'nin çağının harikası olduğu, Türkçe'nin yetersiz bir dil olduğu yalan ve iftiraları öğretilmektedir. Son çıkan haberlerde ise bunların askeriyeye ve polise sızma çabalarında olduklarını öğreniyoruz.Bu yobazların yayın kuruluşları da büyük bir sermaye halini almış, sorunsuz bir şekilde yayınlarına devam etmektedir. Dünyada büyük devletlerin sömürüsü en vahşi şekilde devam ederken, bunlar işini gücünü bırakıp Atatürkçülere aydınlara saldırmalarında ki sebep "YARDIM ALAN BUYRUK ALIR" atasözümüzde gizlidir. Fetullahçı Zaman gazetesi, yurtseverliği çağdışı ilkellik olarak ilan etmiş; aynı fikrin çıkar mücadelesinden dolayı ayrılmış, başka bir kolu olan Yeniasya gazetesi ise bir Rum yanlısı gazetecinin öldürülmesini Türkçü terör olarak niteleyerek Dünya'ya duyurmuştur. Be hey kör cahiller! Türk tarihinde kim düşmana sığınmıştır ? Dünya'da Müslüman ülkeleri birer birer haraca bağlayan Amerika'da kendi tabiri ile acizane emekli maaşı ile tedavi gören Fetullah'ın arkasına düşen koyun sürüsü! Bir toplumu yıkmanın en büyük yolu o toplumda değişik akımlar ortaya çıkarıp, bölmektir. Hissen bölünmüş ve kutuplara ayrılmış bir millette, ortak hareket etme ülküsü ortadan kalkar.
    . Nurculuğun, dolayısıyla Kürt Said-i Nursî'nin ardına takılanlar, aslında kürt milliyetçiliğine hizmet ettiklerini bilmeden tatmin olmaya çalışmaktadırlar. Ümmetçiliğin ve kürtçülüğün iç içe geçtiği en geniş kapsamlı ve eTürkiye tarihine göz gezdirenler, ümmetçi – kürtçü dayanışması ile ilgili birçok örnek bulabilirler. 13 Şubat 1925 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Türk milletine karşı isyan eden ve Musul'u kaybetmemize yol açan Şeyh Sait buna bir örnektir. Aslında, vatan haini olduğu için idam edilen Şeyh Sait'le aynı yoldan fakat farklı yöntemlerle ilerleyen bir başka hareket de kendisini "zamanın harikası (=bediüzzaman)" olarak nitelendiren Said-i Kürdî'nin "nurculuk" hareketidir. Cahil ve yarı deli bir kürt olan Said-i Kürdî (yahut başka bir adıyla Said-i Nursî) hareketi, ümmetçilik ile kürtçülüğün nasıl yanyana geldiğini göstermesi bakımından bir şaheserdir. Kürtlere övgüler düzen Kürt Sait, bir kürt milliyetçisi olduğu hâlde İslâmcılıktan dem vurarak ümmetçileri etrafında toplamış, Türk milletine maddî-manevî darbeler vurmuştur. Türklerin millî duygularını köreltmekten başka hiçbir işe yaramayan nurculuk, ne acıdır ki bünyesine kürtlerle birlikte tertemiz Türk çocuklarını da katmakta, yarın Türk ordusunun yiğit bir askeri yahut Türk devletinin şerefli bir çalışanı olması muhtemel Türk gençlerinin geleceğini ümmetçilik ve gericilik zehiri ile karartmaktadırn tehlikeli hareket, işte bu "nurculuk" hareketidir.
    .

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

birde şunu izleyin sayın narcılar Fethullah Gülenin Belini Kıran Video (gerçek yüzü) - YouTube fetullahın yaptıklarını görün

şunuda bi seyredin olurmu Saidi Nursi kimdir ?? - YouTube tavsiye ederim

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

walera

bşka yerlrden kes yapıştırla bilgi hazmedilmez. islamdan bahsediyorsun ümmet olma şuurunu bilmiyorsun kopyal yapıştır yaparken biraz dikkat et..

enekoncularla aynı lisanı kullanıyorsun..

''Türk gençlerinin geleceğini ümmetçilik ve gericilik zehiri ile karartmaktadır''

bunu nasıl açıklıyorsun??

verdiğin hiç bir linkte fethulla hocanın el öptüğü yok...nerede ispatın?

bu sana günah olarak yeter.haa şunu da unutma ben fethullahçı da değilim ama onun yaptığı hiç bir güzelliği ,çalışmayı da inkar etmem. o da her insan gibi hata eder peygamberler gibi ismet sıfatı yoktur.

bugün bir ahtapot gibi ülkeni n altından girmiş üstünden çıkmış bir egenekon yapılanmasını deşifre etmesi bile süper bir şey.artık kimse yemiyor böyle kara çalmaları. bu ülkede bir çavuş bile yargılanamazdı şimdi..yalnış yapan herkes yargı önüne çıkarılıyor. şeyh sait de saidi nursi de hep senin gericilik yobazlık dediğin din mücadelesi yapmışlardır dil ırk mücadelesi değil. ama her şey öyle tersyüz edilmiş ki 70-80 yıl insanlar doğru muhakaeeme kyapamıyorlar. ingilizler şey said e eğer sınırdan gidersen sana hatay a kadar destek veririz diyor şeyh sait:

- vallahi benim davam şeriat -ı garradır ben devlet peşinde değilim'' diyor bunu üzerine ingilizler işin içinde islam olunca hiç destek vermiyorlar ve bir provakatörlükl başlayan hareket diyabakır'da bitiyor. her dönem kürtler için din olmazsa olmazdır. onun için pkk bu topraklarda hiçbir zaman taban bulamıyor. şimdi bak eğer senin söylediğin ırçı sait olsaydı pkk onu baş tacı yapardı oysa örgüt ondan islami kimliğinden dolayı nefre etmektedir tıpkı şeyh saitten nefret ettiği gibi. biz bu bolgedeyiz herşeyi, yerinde biliyoruz. senin gibi sırça köşkten sallama yapmıyoruz. gel sıkıysa bu bölgede dik bir şekilde islama sarıl.

bu ülkede ergenekon pkk mafya mhp,dtp chp birilerini sevmiyorsa bil ki o iyi bir insandır. bunların hiç biri ne fethullahı nede bediüüzamanı sevmez. sevmiyorsan allah dostlarının alaeyhinde bulunma.. Allah dostlarına savaş açan allah a savaş açar. her insan gibi hataları yok mu var peygamberler bile yanlışa düşecekken Allah korumuştur.
    ABESE SURESİNİN GELİŞ SEBEBİNE BAK..yine yusuf peygamberin zindanda uzun kalmasının hikmetine bak züleyha ile ilgili Allah ın koruculuğuna bak..birçok örnek var.bu ülkese tarkanın ,nihat doğanın hülya avşarın bile hayranları var hatta nuri alçonun bile hayranları var..herkes istediğini sever sen sevmiyorsun diye fethulla gülenin bediüzzamanın şeyh sait in düş yakasından eğer müslümansan bu islami bir tavır değil.

''Onların birçoğu zandan başka bir şeye uymaz. Zan ise haktan hiç bir şeyin yerini tutmaz. Şüphesiz ki, Allah onların ne yaptıklarını bilir.''

yunus suresi 66.ayet

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

linkleri izledinmi

ümmetçiliği biz sizden iyi biliriz merak etme orda anlatılan ümmetçilik taraikat adı altında yapılan ümmetçilik gerçek şeriat adına yapılan ümmetçilik değil

ya 50 defa sorduğum soruya cevap vermekten acizsinz geçen ay nnarcematinin ileri gelenleri imralıdakiyle ne görüşmesi yaptı türkiyede hangi karanlık oyunların peşindeler şu görüşmeyi açıklayın sizin allah dostu dediğiniz size göre bize göre değil tımarhaneye yollanmış bi insan benim için allah dostu olamaz

papasını nın elini öpmemişde hazret demiş o adamlar hz peygamberede hz diyor pis cunubet papayada hazret diyor dinler arası diyolokta böyle şeyler sevapmı

ya konuyu kapatılım yada siz bana yazdıkça bende diyalokçuların rezillikerini islama göre rezillikleriini daha çok anlatırım kardeşim

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

wALERA BİRBİRİMİZİ ANLADIK.. KİMİN NEYE HİZMET ETTİĞİNİ..

BAK BENİM BAŞLATIĞIM KONULARA..orada hadis ve kurandan da ayetler var biz bu yola sevdalıyız ama onu bunu karalamdan. bir insana kafir diyen eğer kiş hak etmemişse kendisi kafir olur. bunu iyi bil. eğer sen haklıysan Allah seni muvaffak etsin bizi yalnıştan döndersin eğer sen yalnışsan seni doğruya döndersin.

biz bu yolda taş taş üstüne koyan herkesi severiz. kendimize bakarız. ilim farzdır herkes bilmek araştırmak zorundadır .bizim derdimiz bize yeter.biz bu yolun her yolcusunu samimi oldukça severiz. bediüzzamanın bazı özelliklerini herkesin bilmesinde fayda vardır. dünya klasikleri diye bir sürü zırvanın bile tavsiye edildiği ülkemde hala güzel insanların kıymatini bilmiyoruz..

.

işte senin kürt sait, bizim de
    Bediüzzaman Said Nursi'nin bilinmeyenleri...

Küçüklüğünden beri haksızlığa tahammül edemediğini, kendisinin başarısını çekemeyen medrese arkadaşlarının Ona saldırmaları karşısında cesaretle karşı koyduğunu…

- O zaman ki medreseler arasında cesaretli,yiğit,gözünü budaktan sakınmayan olarak nam saldığını…

- Babası Sofi Mirzanın yabancı tarlalardan geçerken hayvanların ağzını o tarlaların mahsulünü yememeleri için bağladığını…

- Annesi Nuriye Hanımın Onu abdestsiz emzirmediğini…

- Çok küçük yaşlardan itibaren zekat,sadaka almadığını ve minnet altına girmediğini…
    -Medrese kurallarına göre 20 senede ancak bitebilen kitapları 3 ayda bitirebildiğini…

- Abisinin Molla Abdullah, onu 80 kitaptan imtihan ettiğini ve aldığı cevaplar karşısında kardeşi Molla Said’e talebe olduğunu…

- Medrese hocasının kendisi için “Zeka ile hafızanın bir insanda bu kadar aşırı bir şekilde toplanması çok nadirdir” dediğini…

- Siirt alimleriyle yaptığı münazarada onların hepsini mağlup ettiğini ve sonra “Said-i Meşhur” yani Meşhur Said dendiğini…

- Yediği yemeğin taneciklerini yardımlaşmayı sevdikleri ve Cumhuriyetçi oldukları için karıncalara verdiğini…

- Mardin’den kendisini götüren askerlere namaz vakti geldiğinde kelepçelerin çözülmesini istediğinde bu isteği kabul edilmeyince “Bismillah” deyip kelepçeleri çözdüğünü… Bunu nasıl yaptığını soranlara da “Bu namazın kerametidir” dediğini…

- 23 yaşındayken Bitlis valisi Ömer Paşanın konağında 2 sene kalan Bediüzzamanın Valinin 6 kızına bakmayacak kadar kuvvetli bir imana sahip olduğunu…

- Matematiğe dair bir kitap yazdığını ve 27. dereceden denklem çözümleri yapabildiğini…Bu sıralarda üstün dehasından dolayı “Bediüzzaman” yani Zamanın eşsizi lakabını aldığını…

- Bediüzzamanın ezberlediği 80-90 kitabı 3 ayda bir defa ezberden tekrar ettiğini…

- Devrin Padişahı Abdülhamit’e Doğuda üniversite açılması için teklif verdiğini…

- İngiliz Avam Kamarasında onların elindeki Kuran-ı alarak yenebiliriz denmesi üzerine “Kur’anın sönmez ve söndürülemez bir nur olduğunu ben Dünyaya göstereceğim ve isbat edeceğim” dediği bu sırada 18 yaşında olduğunu…

- 1907’de İstanbul’da kaldığı otelin kapısına “Burada her suale cevap verilir ama sual sorulmaz” yazdırdığını…

- Kendisini çekemeyenlerin Ona deli damgası vurmak için gönderdikleri doktorun “Eğer Bediüzzamanda zerre kadar delilik varsa, Dünyada akıllı insan yoktur” dediğini…

- Yahudilerin İstanbul temsilcisi Karosso ile görüştüğünü ve Karosso’nun konuşmayı yarıda keserek “Eğer yanında biraz daha kalırsam beni de müslüman edecekti” dediğini…

- Tiflis’te karşılaştığı Rus polisine o anda çok kötü durumda olan Müslümanların Dünyaya hakim olacağını söylediğini…

- 1915’li yıllarda Doğuda Ruslara karşı talebeleriyle savaştığını,Rusların Bediüzzaman ve talebelerini görünce “Keçe külahlılar geliyor” diye kaçıştıklarını…

- İstanbul Kağıthane semtinde 2 arkadaşıyla yaptığı kayık gezintisinde çevrede yüzlerce bayan olmasına rağmen bir kez olsun bakmadığını ve sebebini soranlara “Lüzumsuz, geçici zevklerin akıbeti elemler, teessüfler olmasından,istemiyorum” dediğini…

- 1922 yılında Ankara’ya geldiğini ve Millet Meclisinin kendisini resmi tören ile karşıladığını…

- Ankara’da Mustafa Kemal ile görüştüğünü…

- Mecliste yaptığı konuşmadan sonra 60 milletvekilinin Namaza başladığını…

- Gençliğinde 10 sene kaldığı İstanbul’da bir defa olsun kadına bakmadığını…

- Talebelerinin anlattığına göre her gece mutlaka Teheccüde kalktığını ve her gece 4-5 saat dua ettiğini…

- 1926 yılında başlayan ve 25 sene süren çileli hayatın Risale-i Nuru telif etmesi ile bereketlendiğini…

- Barla’da kaldığı 8.5 sene zarfında Risale-i Nurun dörtte üçünü telif ettiğini…

- Üstadımızın 19 defa din düşmanları tarafından zehirlendiğini ve bir defasında çok şiddetli bir zehir etkisi ile 1 hafta aç ve susuz ve halsiz bir şekilde hastalandığını fakat bu durumda iken bile bir defa dahi bile namazını terk etmediğini…

- Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin “Hayatın zevkini ve lezzetini isterseniz,hayatınızı iman ile hayatlandırınız ve feraizle zinetlendiriniz ve günahlardan çekinmekle muhafaza ediniz” dediğini…

- Üstadımıza leke sürmek isteyenler bir sarhoşa Said’in hizmetçisi buradan bir rakı aldı diye yazıp imzalatmak istediklerini fakat sarhoş adamın “Tövbeler olsun bu yalanı kim imza eder” dediğini…

- Üstadımızın hapishanede kaldığı zaman beraberinde en azılı katillerin ve canilerin bile namaza başladıklarını…

- Kendisini defalarca hapseden ve defalarca zehirleyip eza ve cefa veren insanlara hakkını helal edecek kadar alicenap olduğunu…

- Üstadımızın Mektubat’da “Rıza-i küfür,küfür olduğu gibi,zulme rıza da zulümdür” dediğini…

- Günde 1.5 – 2 saat uyuduğunu ve gece ibadet ettiğini…

- Üstad hazretlerinin “Tembellik, hastalık, yorgunluk ve havalecilik nefsin desisesidir” dediğini ve bu huyları hiç sevmediğini…

- Üstad Hazretleri “Evlatlarım, Risale-i Nur dinsizlerin, komünistlerin, masonların belini kırmıştır. Risale-i Nur daima galiptir. Katiyyen merak etmeyiniz. Yeterki siz Risale-i Nur’a sadık kalın” dediğini…

- Nur üstadımızın “Biz Risale-i Nur okuyarak iman tazeliyoruz” dediğini…

- Üstad Hazretlerinin Emir dağına 3 km kalsa bile namaz vakti gelince arabayı durdurup hemen evvel vaktinde namazı eda ettiğini….

- 23 Mart 1960 Çarşamba günü, İslam Dünyasında bin ayda daha hayırlı olan Kadir gecesinin idrak edildiği gece, Bediüzzamanın Urfa’da İpek Palas Oteli’nin 27 numaralı odasında Rahmeti Rahmana kavuştuğunu…

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hüseyin19 Mesajı Gör

- 23 Mart 1960 Çarşamba günü, İslam Dünyasında bin ayda daha hayırlı olan Kadir gecesinin idrak edildiği gece, Bediüzzamanın Urfa’da İpek Palas Oteli’nin 27 numaralı odasında Rahmeti Rahmana kavuştuğunu…

Kadir gecesi olduğunu nerden biliyorsun?
    Kadir gecesi gizlidir.

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

olmadığını nerden biliyorsun saw?

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

eğer sen haklıysan Allah seni muvaffak etsin bizi yalnıştan döndersin eğer sen yalnışsan seni doğruya döndersin.

allah duanı kabul etsin ve bu konuyu katalım hüseyin kardeşim bu işin ahireti var sana göre alah dostu olan bana göre değildir senin için mubarekse kürt sait sana mubarek olsun

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hüseyin19 Mesajı Gör
    olmadığını nerden biliyorsun saw?
    Olduğunu idda eden sensin!
    Kanıtlamak sana düşer.

Bu sene ölmez sağ kalırsak banada haber verirsen sevinirim kadir gecesini
    Hem sanada dua ederim...

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

videolar tam bi yahudi medyası ve ateislerin hazırladığı bi video bu ben başka bişey demiyorum sadece kesik kesik resimler başkası konuşuyor fetullah gülen papanın elini öpmüyor sanırım yazan arkadaşların gözü bozuk iyi baksın cok güzel montaj videolar bunlar

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ibo kardeş biz konuyuy kapatalım diyoruz ama sen hala hakaret içindesin o vidyoların aynısı narcıların tv i olan stvde var doğru ben yalış hatırlamış olabilirim fetullah papasının elini öpmüyor ama fetullahın 1 numaralı adamı olan alladin öpüyor sen onu bırakda 50 sefer sorduğum soruya cevap ver geçen aylarda narcıların ileri gelenleri imralıdaki canniyle ne görüştü türkiye hakkında hangi gizli planlar oyunlar yapılıyor onu bi araştırda buraya yaz herkes öğrensin o videoların hepsinimi ateistler hazırlamış gülerim buna googleye yaz fetullahın papası diye bak bakalım kaçtane video çıkacak bunların hepsidemi yalan yalnsa o zaman narcıların tv si olan stv ve gazeteside ateist ve yahudi medyası öylemi bu videoları haberleri bak yukarıda tarih vererek hangi gaztelerde ne söylediğini delilleriyle yazdık zaman gaztesi ayrıca yayınladı ozaman ozaman zaman ve stvde ateiist medya senin yazına göre böyle anlıyorum biz diyoruz konuyu kapayalım hemen atlıyorsun bak bana kürt saidin ve fetullahın yaptığı diğer olaylarıda burda yazdırma nar cematinin yaptıklarını anlattırma hüseyinede söyledim orada bi duas var ben ona amin dedim sende kapt gitsin daha beni kışkırtıcı yazı yazmada bende yazmayayım

işinize gelmeyen herşey montaj yada foto montoj bırakın bu martavalları kapatalım gitsin allah seni sen gibi olanları saidlerle fetullahlarla haşretsin ahirette

Sayfa 4 / 12 İlkİlk 12345678 ... SonSon