Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 55 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    suat06 Avatarı

Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    02:53
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Duanın İyileştirici Etkisine Birkaç Örnek daha...

ABD'de yayınlanan ünlü haber dergisi Newsweek, 10 Kasım 2003 sayısında "Allah ve Sağlık: Din İyi Bir İlaç mı? Bilim Neden İnanmaya Başlıyor?" (God & Health: Is Religion Good Medicine? Why Science is Starting to Believe?) başlığı altında dinin iyileştirici etkisini kapak konusu yaptı. Allah inancının insanın moralini yükseltip hastalıktan daha kolay kurtulmasını sağladığına değinilen makalede, bilimin de inançlı insanların hastalıkları daha kolay ve çabuk atlattığına inanmaya başladığını bildirdi. Newsweek'in anketine göre, insanların %72'si dua ederek hastalıktan daha çabuk kurtulduklarına, duanın iyileşmeyi kolaylaştırdığına inanmaktadırlar. ABD ve İngiltere'de yapılan araştırmalarda da, hastalar için dua etmenin, hastaların rahatsızlık belirtilerini azalttığı ve iyileşme sürecini hızlandırdığı sonucu elde edilmiştir.

Michigan Üniversitesi'nin araştırmasına göre, dindarlarda depresyon ve stres daha az görülürken, Chicago'daki Rush Üniversitesi'nin araştırmasına göre, düzenli olarak ibadet ve dua edenlerin erken ölüm oranı, dine bağlı olmayanlara göre yüzde 25 daha az olarak tespit edilmiştir.
    Bu konuda The New York Times gazetesinde yer alan bir habere göre ise bugüne kadar dua ve hastalıkların iyileşmesi arasındaki bağlantıyla ilgili olarak yapılan bazı önemli araştırmaları ve sonuçlarını şöyle özetleyebiliriz:
    Duke Üniversitesi'nin anjiyo operasyonu geçiren 750 hasta üzerinde yaptığı bir başka araştırmada da, "duanın iyileştirici gücü" bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Dua okuyan kalp hastalarının, ameliyattan sonraki birkaç yıl içinde ölüm oranlarının yüzde 30 daha az olduğu tespit edilmiştir.
    St Luke's Hastanesinde tedavi gören kalp hastalarından, 466 tanesine din adamları dua okumuş, sonuç olarak kendileri için dua okunan hastaların %11 oranında daha çabuk iyileştiği ve rahatsızlık belirtilerinin azaldığı görülmüştür.

Columbia Üniversitesi'nin yaptığı araştırmada üreme sorunları yaşayan kişiler için düzenli olarak dua okunmuştur. Bu kişilerde döllenmenin başarı oranı %8'den %16'ya çıkmıştır. Embriyonun sağlıklı bir şekilde büyüme ihtimali ise %25'ten %50'ye yükselmiştir.
    Bu konuda yapılan araştırmalar bu örneklerle sınırlı değildir. San Francisco Hastanesi'nde 393 kalp hastası üzerinde yapılan başka araştırmada, 150 hasta için düzenli olarak dua edilmiş, tanımadıkları kişilerin kendilerine dua ettiği bu hastaların, ilaç tedavisine daha çabuk cevap verdikleri ortaya çıkmıştır.

1998'de yayınladığı bir araştırmayla Dr. Elizabeth Targ Afrika'daki bazı AIDS hastalarının toplu yapılan dualarla iyileşme gösterdiklerini kaydetmiştir.
    Bütün bu örnekler dua ile çeşitli hastalıkların iyileşmesi arasındaki bağlantının delillerindendir.

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

Allahım..sen biliyorsun..yardımına muhtacım.beni yardımsız bırakma..

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

ilk önce Rabbim sizlerin dilediginiz dualari kabul eylesin sonra benim ettigim dualari kendim icin ne diliyorsam sizler icinde ayni dualari dilyiorum Rabbim dualarimizi kabul eyleyenlerin arasina da bizleri koysun ins.

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

amin..sizin de duanız kabul olur inşallah..Allah svdiği kullarını zorda bırakmaz..

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

Tirmizi'nin Enes b.Malik'ten rivayet ettiğine göre, Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu:

Bir yerin ağrıdığı zaman elini, ağrının olduğu yere koy ve şunu tekrarla:

"Bismillahi e'uzu bi'izzetillahi ve kudratihi min şerri mâ ecidü min veca'i hâzâ

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

ÇARSİZ VE KARAMSARSAN BU YAZI SENİN İÇİN...

Belki şu anda çok dertlisin...Belki "artık yeter" diyorsun...Belki de kendinden geçmişsindir..Belki de ağlıyorsun...Belki bütün bu musibetlerin sonunda eline bir şey geçip geçmeyeceğini düşünmektesin...O zaman Duy ! Rabbin sana söylüyor;Sabredenlere, felaketlere karşı dişlerini sıkıp, göğüs gerenlere, mükafatları hesapsız ödenecektir !Belki de onca insanın içinden neden senin seçildiğini soruyorsun...Oysa Rabbinin seçtikleri kıymetlilerdir!İçinizden mücahitlerle sabredenleri ortaya çıkarıncaya kadar elbette sizi deneyeceğiz!Hayat bir imtihan değil mi?Her sorun ebedi hayatında yer alan bir tuğla...Nefes alıp verdiğin her an yeni bir soruna gebe...Onlar olmasaydı sonsuzluk yurdunda sana ait hiç bir şey de olmayacaktı!Derdin yoksa üzül asıl!Dertliysen bil ki; O seni seviyor!Bak, Sevdiğin ne diyor?ALLAH (cc), hayrını dilediği kişiyi sıkıntıya sokar!Belki sen Ashab-ı Uhud kadar acı çekmedin... Hani kralları onları iman ettikleri için, ateş dolu hendeklere attırmıştı ya!Belki sen Ebu Zerr (r.a) kadar acı çekmedin... Amcası inandığı için onu ha
    sıra sarıp yakmıştı ya!Belki sen Vahşi kadar acı çekmedin... Sevgilisi ona "Bana görünme" demişti ya!Belki sen Yakup (a.s) kadar acı çekmedin... Yusuf'u (a.s.) elinden alınmıştı ya!Belki sen Hatice (r.anha) kadar acı çekmedin... Hz. MUHAMMED (s.a.v) yurdundankovulmuştu ya!UNUTMA;Rabbin kimseye dayanabileceğinden fazlasını yüklemez!Belki kalbindir acıyan,Belki bedenin,Belki de ruhundur kıvranan,Belki de yokluktur seni saranBelki de bin bir türlü muamma...Her ne durumda olursan ol, diline yakışır bu dua;"LA ILAHE ILLA ENTE SUBHANEKE INNI KÜNTÜ MINEZZALIMIN...""Senden başka ilah yoktur... Sen bütün noksanlıklardan münezzehsin.Şüphesiz ben nefsine zulmedenlerden oldum..."

167326 192939684054942 152099861472258 841012 7936999 n - Dua sonsuz yardım

Üye
    RAVZA54 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rabbim el açıp yalvarandan etsin inş bizleri

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Allah kötü insanların şerrinden korusun,hep iyi insanlarla karşılaşmamınızı nasip etsin...
    Aminnnnnnnn

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

dua yaratana sunulmuş dilekçedir gün doğmadan yapılırsa bizi o gün ve sonra hep korur.. erken davranmak gerekir sgurkan

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hüseyin19 Mesajı Gör
    dua yaratana sunulmuş dilekçedir gün doğmadan yapılırsa bizi o gün ve sonra hep korur.. erken davranmak gerekir sgurkan
    ben her zaman dua ediyorum Hüseyin bey,sabahleyin de yaptım

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

evet dua etmek icin en hayirli si herkes uyurken husu icinde etmek ....

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

valla böyle şuurlu arkadaşlara sahip olmak çok güzel... grbetli sgurkan veli ravza bizi de duanızda unutmayın..

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

ilk önce dua karsindakine etmek gerekir sonra kendimiz icin yoksa kabul olmaz ben öyle ögrendim ..

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    15.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

aminn ins.

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    126

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yakar%C4%B1%C5%9F - Dua sonsuz yardım

EY GÖKLERİN,YERİN VE HERŞEYİN RABBİ VE MALİKİ ALLAHIM!

EVVEL SENSİN, SENDEN ÖNCE HİÇ BİR ŞEY YOKTUR. AHİR SENSİN SENDEN SONRA DA HİÇ BİR ŞEY YOKTUR. ZAHİR SENSİN SENDEN AÇIK HİÇ BİR ŞEY YOKTUR. BATIN SENSİN SENDEN SAKLI DA HİÇ BİR ŞEY YOKTUR

ALLAHIM! SENİ HER TÜRLÜ NOKSANLIKTAN TENZİH EDERİM, SENİ HAKKIYLA SENA ETMEKTEN ACİZİM, SANA HER HALİMDE HAMD EDERİM.
    EY MERHAMETLİLERİN EN MERHAMETLİSİ, GAZABINDAN AFFINA VE RIZANA, UKUBETİNDEN AFİYETİNE SIĞINIRIM, SIĞINILACAK ANCAK SENSİN

ALLAHIM! BİZİM İÇİN SEN NE DİLEMİŞSEN ODUR. HÜKM SENİNDİR.
    YARABBİ! HAKKIMIZDAKİ HÜKMÜNLE; BİZİM YÜZÜMÜZDEN HUYSUZ VE YÜZSÜZ DÜŞMANLARIMIZI
    SEVİNDİRME, BİZİM YÜZÜMÜZDEN BİZİ ACIMASIZLARIN ELİNE BIRAKMA, BİZİM YÜZÜMÜZDEN BİZİ SEVENLERİ MAHÇUP ETME, BİZİM YÜZÜMÜZDEN BİZLERİ KÜFRE VE ŞİRK'E DÜŞÜRME

ALLAHIM!

BİLİYORUM VE SANA İNANIYORUM Kİ; BİZLERİ HEP BU HALİMİZ ÜZERE BIRAKMAZSIN,
    ÇÜNKÜ SEN RÂHMAN VE RAHİMSİN. GECEYİ GÜNDÜZE DÖNDÜRÜR, ÖLDÜRÜR VE DİRİLTİRSİN, RIZIK VERİRSİN. BİZLERİ BİZİM YÜZÜMÜZDEN CEZALANDIRMA, BİZİ BAĞIŞLA, BİZE MERHAMET ET. ÜZERİMİZDEKİ KARANLIĞINI GÜNDÜZÜNE ÇEVİR, BİZLERİ DİRİLT YÂ HAYY U YÂ KAYY UM!
    ALLAHIM! BİZLER ACİZ VE GÜÇSÜZ KALDIK, SEVK-İ İDAREMİZİ SANA HAVELE ETTİK. SEN MERHAMETLİLERİN EN MERHAMETLİSİSİN. BÜTÜN İYİLİKLER SENİN KABZA-İ KUDRETİNDEDİR.

ÜZERİMİZDEKİ İYİLİKLERİNİ NİMETİNLE TAMAMLA, KÖTÜLÜKLERİ ÜZERİMİZDEN KALDIR.

ALLAHIM!

HERŞEYE KAADİR OLAN KUDRET VE KUVVET ANCAK SENİNDİR. YARDIM ANCAK SENDENDİR.
    ZATININ HAKKI İÇİN, İNDİNDEKİ YÜCE İSMİNİN İŞARET ETTİĞİ MANA HAKKI İÇİN, KENDİNE SEÇTİKLERİNİN İNDİNDEKİ SEVGİSİNİN HAKKI İÇİN RAHMETİNLE BİZE YARDIM ET. ÂMİN ÂMİN ÂMİN

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon