Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dostoyevski, çocukluğunu Ayyaş bir baba ve hasta bir anne arasında geçirmiş olmasaydı 16 yaşında annesini veremden kaybetmeseydi, babasına karşı ölüm haberi aldığında mutlu olabilecek derecede büyük bir kin duymasaydı, 28 yaşında 6 ay hapiste yattıktan sonra tam idam edilecekken bir Rus çarı
    tarafından son anda affedilmesiydi, tıpkı annesi gibi veremli bir kadınla evlenip âkebinde onuda erken kaybetmeseydi, kumar borçlarını ödeye bilme uğruna normal bir insanın bir haftada okuyacağı kitabı 3 günde yazmak zorunda kalmasaydı , ne o yazdığı şeyleri yaza bilecekti , ne de biz yazdığı seyleri okuya bilecektik. Belki de sayısız insan şu an olduğu gibi biri olmayacaktı onun yokluğunda. Acı bazı insanları güçlendiriyor ben buna inanıyorum. (Alıntı )[DROP][/DROP]

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    306

kesinlikle katılıyorum,zor şartlarda yaşayan insanlar daha güçlü oluyorlar,yaşadıgı her sıkıntı insana dayanma gücü veriyor,aslında insan çok güçlü bir varlık,en çözümsüz gibi gözüken anlarda bile çözüm üretme kapasitesine sahip olabiliyor,zaten bir çok ünlü insanın yada eserin meydana gelme aşamasına bakarsanız genelde zor şartlarda yaşayan yada acı çeken insanlardan oluşmuştur..

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@hakancan06 ,Beni öldürmeyen şey güçlendirir. Beni öldürmeyen acı güçlendirir. demis.Friedrich Nietzsche bende kendim icin duşündüğümde,engelimden dolayı bu kadar acı cekmesem mücadele etmek zorunda kalmasam bu kadar güclü olmazdım belki diyorum.aslında bir engelli olarak karşıkaştıgımız sorunlar bizi güçlü olmaya mecbur kılıyor....

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@By'Bars bu kişiye genetiğe kişinin çevresine, inanç değerlerine ve karakterine göre değişir bence. Bir heykel, ilk yontma da bir şey e benzemez. Defalarca yontulunca şekil alır. Eğer sağlam bir taştan değilse, ilk yontmada tuz buz olur

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

en küçük acı da yıkılan insanlar da var, acıyı gözümüzde fazla büyütmemeliyiz. adam yakınını kaybediyor dünyadan el etek çekiyor, pasifleşiyor güçlenmiyor yani... bir diğeri ise sabredip mücadele ediyor. burada da acı değil, yaşayan kişi ön plana çıkıyor.

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Aslında acı yaşadıkça normallesen bir şey gibi. Mesela toplum olarak şehit haberine alışıp , tepkisizlestigimiz gibi....

Üye
    Tayanç Avatarı

Gerçek Adı
    Ensar
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    18:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

Çekilen acılar kimileyin bir başkasını yaşama iyice bağlayabilirken, bir başkasını da yaşamdan soğutabilir.
    Yaşama sevinçlerini çektiği acılar nedeniyle yitirip yaşamına kendi eliyle son verenler bile olabilir.
    Bir de başkasının çektiği ve kendisinin çektiği ya da çekmediği acıları modifiye ederek kullanılabilir duruma getirip; bundan nemalananlar da olabilir.

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

@Tayanç, kiminin acısı , kimine fırsat olur, yağ olur , bal olur. Acı yemek bağışıklık sistemini güçlendirir. Yaşamda da böyle bence. Ya daha güçlü olursun, ya da daha umursamaz.

Üye
    Tayanç Avatarı

Gerçek Adı
    Ensar
    Son Giriş
    07.10-2017
    Saat
    18:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    28
    Blog Mesajları
    1

Acılar ah acılar!
    Aşk'a inanmayan birisine aşk acısı çekmiş başka birisi genelde şu meşhur soruyu sorar:
    ''Madem aşk yok, öyle ise neden acısı var?''

Üye
    PURHAPS Avatarı

Gerçek Adı
    PINAR
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    VENÜS
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir şarkıda geçiyordu. Aşk eski bir yalan, Ademle havadan kalan, aşk eski bir yalan hayatıma dolan, bir ses bir bakış bir çiçek hatirlanan yılların ardından