Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Değerli engelli arkadaşlar,
    Sizlere sormak istediğim ve tavsiyede bulunmak istediğim bir konu var.
    Bu konu benim de başımdan geçtiği için sizlerede söyleme gereğini duyuyorum.
    Bu engelli araç alımlarında neden öncelikle elinizin altında hazır bulunan araçlara bakıp alma girişiminde bulunmuyorsunuz? Bu tür araçlar öncelikle beğeninize açık olan araçlar.
    En azında servislere götürüp gösterebilirsiniz.
    Diyelim beğenmediniz veya fiyatta anlaşamadınız veya fiyatı sizin ödeme gücünüzü aşıyor.
    O zaman eğer yurt dışından araç getirirp bu işin ticaretini yapanlara baş vurup sipariş vermek istiyorsanız bu aşamada bence bu işi en eski yıllardan beri yapan birilerine ulaşmaya çalışın ve referans alın. Çünkü bence bu kişiler bu işin uzmanı olmuşlardır. Hem kalite açısından, hem fiyatlar açısından, hemde prosedürler açısından tecrübe sahibidirler. En önemlisi daha sonra bir sıkıntı veya ihtiyaç duyduğunuzda bu kişileri yanınızda bulabilmelisiniz.
    Bu işi yapanlara ayrıca bakın her önünüze gelene para verip araç ısmarlamayın. Kişinin buradaki alt yapısına bakın, işyerine, iş ciddiyetine bakın, referans almaya çalışın.
    Bunudamı yapamadınız veya birisine güvenemediniz,
    O zamanda Türkiye'mizin bayileri var.
    O zamanda buradan yapacağınız lüks modelleri almak değil de bütçenizin el verdiği araçlara bakmaktır.
    Bu benim tavisyem.
    Çünkü arkadaşlar hiç birimiz paramızı havadan kazanmıyoruz. Binbir güçlüklerle biriktiriyoruz ve belki de bir kısmını borçlanarak derlediğimiz paralardır. Kimselere kaptırıpta belkide çoluk çocuğumuzun rızkı olan bu birikimleri kendi elimizle başkalarına ben yiyemedim alın siz yiyin demeyelim veya dedirtmeyelim ve sonradan geri dönüşü olmayan yola girip pişman olmayalım.
    Bu siteyi takip ediyorum çok kişinin başı bu işlerden ağrıyor ve uzun sürtüşmelere ve münakaşalara giriyorlar.
    Bu işler benimde başımdan geçtiği için sizede bahsetmek istedim sadece.
    Hoşçakalın.

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    10:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

talat kardeşim tavsiyen için sağol. ama yurt içi bi aracı yurt dışındaki fiyata alabilirmisin alamazsın ve sonuçta yurt dışındaki araçlar daha bakımlı ve daha iyi çünkü türkiyedeki yollar bile fark ettiriyor ha yokmu yurt içi temiz araç çok bulunur ama fiyatıda fazla. bir diğer konuda getiren engelli arkadaşlar yurt dışından inanın yurt içi fiyatından çok istiyor mesela opel astra getirmiş 15,000 ytl istiyor yada bmw getirmiş 17,000 istiyor ilanlarda belli bunlar ama zaten yurt dışından daha ucuza getiriliyor bu araçlar buda bi anlamadığım konu. İşin bide senelerce yapanından bahsetmişiniz ya sözüm dürüst adam 1 kerede yapsa dürüstdür sahtekar adam yıllarcada yapsa sahtekardır.
    Selam ile..

Üye
    sabeyad Avatarı

Son Giriş
    17.07-2009
    Saat
    10:19
    Yaşadığı Yer
    ANK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben birkaç aydır plakası takılmış lpgli sorunu olmayan aracımı sadece hatcback tarzı yani daha küçük bir araç almak için satıyorum fiyat bile makul ( araç maliyeti +lpg ve diğer masraflar) ama halen satamadım. araç alırken gayem binmek olduğu için hergün işime gidip geliyorum bu nedenle acil bir durumum sözkonusu değil. bu kadar zaman geçti bakmaya gelen bile olmadı kendi yorumum 1- esnaflığı bilmiyorum 2- zihniyet değişmemiş

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    10:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya sadabey 13500 istiyorsun arabana tamam senin istersin ama 200,000 km gelmiş o fiyata daha az kullanılmış ve daha modelli araçlar var bence tercihini o yönden kullanıyorlardır. Bi Lpg de şimdi her yer 12 ay taksitle takıyor kardeş sırf lpg li diyede o kadar para verilmez ki ama inşallah satılır..

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    0

Ülkemizde çok fazla seçenek var. Ben 1995 yılından beri sadece ötv siz sıfır km araç satın aldım. İthal edip 10 yıl bağlanmak pek mantıklı değil. 1.6 motor otomatik dizel ve benzinli o kadar çok seçenek varki. 5 yıl binmek zorundayız garantisi 5 yıla hatta 6 yıla kadar uzatılabilen araçlar var. Hiç bir sıkıntı yaşamadan 5 yıl rahatca kullanırız garanti uzatarak. Evet yurt dışı kataloglarına bakıyorum araçlar çok uygun ama ülkemizde bu araçların maliyeti bizlere gelene kadar çok artıyor. Bu işin ticaretini yapan arkadaşlarda araç ithal ederken 300-500 eorunun hesabını yapmamalı km si az hatasız bakımlı boyasız kazasız dolu araçları getirmelilerki kullanacak arkadaşlar mağdur olmasınlar. Malum dile kolay... 10 yıl bu...

Üye
    ali_baba55 Avatarı

Son Giriş
    29.03-2009
    Saat
    09:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm talat kardeş ben ali_baba55 siteden yazılarınızı okudum detaylarınız için tşkkrler

Üye
    selçuk38 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    09.07-2015
    Saat
    04:16
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm serkan bu aracların katologuna nasıl bakarız internet adresi varmı sende varsa yazarsan site adını bızde bakalım

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Auto Scout24 Used car & new car classifieds

Almanyadaki araç piyasası, sanırım 3 yaşından büyük ve 16oo c.c. motoru geçmeyecek.En cok mercedes c 180 e gözüm takıldı.Fiyatlar uygun fakatprosüdür cok bazı galericiler araba fiyatı kadar komisyon alıyor.Ankarada oturan arkadaşlar şanslı ,işlemler oradan hallediliyor.

http://www.autoscout24.eu/Details.as...76417160000000

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    50
    Verilen Beğeniler
    31

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yurtdışından araç getirmenin bir esprisi yok artık.
    Boşuna uğreşmayın bile.