Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 58 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar forumda zaman zaman araçlarını satmak isteyen arkadaslarımız var ne yazıkki biraz düşüncesiz ve vicdansızca hareket ediyolar mesela ŞU: bakınız dikkat!!!adam aracı yurtdışından atıyorum zamanında 3000-5000 euroya getiriyor ve buna senelerce biniyor ve satarkende engelliden engelliye 10000TL ye mal ettiği aracı hemde yanısıra bayada aracı kullanıyor 15000TL ye kakalamak istiyor şimdi gelde sinirlenme !!!kızma neden engelli arkadasların kanına giriyosunuz yazık değilmi ya yazık yaa hani yine aldığı fiyata verse tamam oda guzel adam resmen kar ediyor satarsada kendine bi şekilde model yukseltıyor veya ötv siz arac alıyor fılan işte arkadaslar akıllı olun kafayı kullanın mesela forumda adam golf 3 satıyor 14500 yazmış 1997 model hahaha biri BMW 1995 model 15000TL : cok komık bende 15000 TL verceksem neden senin çürüğünü çarığnı 15 yıllık aracını alıyım ya neden 15000 TL ya kendim 2010 model arac yuerdışından getiririm veya ötv den faydalanabiliyosam sıfır arac alırım dimi???yani! yaa ne biliyim arkdaslar kızıyorum gercekten ayıp ayıp biraz elinizi vicadına koysunlar bu tip insanlar forumdaki engelli arkadaslarımızın kanına girmeyin binevi kandırmayın lütfen ayıp vicdanlı olun biraz .... bukadar diyorum Arkadaslar!!!

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    31

haklısın.....

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelliden engelliye, ama hiçbir fiyat avantajı olmayan,normal piyasa fiyatına araç!!!!!

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:47
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

mehmetselcuk;
    bak kardeşim kısmen haklısın ama o alan arkadaş nasıl almış hiç bilgin varmı ne zahmetler çekiyor ne zulumlere maruz kalıyor bunlarıda göz öüne getir ltf bakkaldan sigara almıyosun yurt dısından araç getiriyosun ayrıca diyelim 5 sene önce 5000dolar veya avroyu almış bu para nasıl yanyana geitiroyr bundan haberin varmı
    bu site bile hem hizmet hemde maddi kazanç için kurulmuş bundan doğal bir şey olamaz işine gelirse alırsın işine gelmezse almazsın kimseyi yaralamaya incidmeye hakkın yok ltf düünüp konuşursak daha mantıklı olacaktır ayrıca araştırma şansın var pazarlık denen birşey var
    kendimden örnek vereyim ben türkiyeden 2 el mersedes vito aldım 26500tl pazarlık oldu ben buna 10000tl para harcadım şuan sahibindende satışda bana maliyeti 40000tl buldu ve satış fiyatım 32000tl ama aynı araç sitede 15000tlyede var bende 15000tl yemi vereyim sence ne kadar etik

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

mehmetselçuk çok haklısın ama haklılar suçlu çıkarılır dikkat et sonra yıpratılmaya çalışılırsın çünkü bir takım kişilerin işine gelmiyorsun el insaf yani bindiğin yıl karın zaten bide üstüne aldığın fiyattan yüksek satmaya çalışmak ne kadar etik?aldığın fiyata satarsınız en kötü ihtimal kullandığın yılıda karın sayarsın ama yok hem yıllarca kullancak hemde rayiş bir fiyata satacak geçen biri bmv satıyordu 52bin sanki sıfır satıyor sıfırını alsak ancak o kadar eder imkanı olan fiyatı yüksek bulanlar sıfır araçlara yönelsin en azından ilk sahibi aracı alan kişi olur...

Üye
    FIRAT ÜNAL Avatarı

Gerçek Adı
    FIRAT
    Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fırsat buldukça satılık araç ilanlarını gerek engelli sitelerinden gerekse araç satılan sitelerden takibediyorum gerçekten çok fazla fiyat istiyorlar en insaf yani alıyorlar arabaları 5 yıl veya 10 yıl biniyorlar aldıkları paranın çok üzerinde fiyat istiyorlar bizler bir birimize böyle yaparsak sağlıklı insanların yapması gayet normal yanii engelli arkadaşlar biraz daha vicdanlı merhametli olun diyorum

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

En komiği araç ne marka ise bayisinden sıfır alacağınız fiyatın fazlasına satılmaya çalışılması..
    ama süresi doldumu engelliye değil normal plakaya 2. el piyasasına satılmasına lafım yok..

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MUR37 kardesim kusura bakma sana hiç katılmıyorum herkes az çok işini biliyor boşver!!!herkes ne hallerle para kazanıyor biliyoruz bunları tamammı!!!yukarda Allah var!!!...ben aldım mesela astra piyasası 13-14000lira 6500 e aldım tertemiz fıstık gibi araç hatda tüpde yoktu üstünde!!!yıpranmamış yani.... kısacası şunu diyorum arkadaslar!!!10000-15000 liraya çürüş çarık çok kullanılmış araca para vereceğinize gidin ÖTV hakkınız varsa onu kullanın belki 3-5 lira fazla olur ama sıfır acanta olur veya yurtdısından getir mantıklı hareket edin içinize sinsin rahat huzurlu olsun içiniz!!!elin çürüğüne çarığına para vermeyin millet işin cinliğine kaçıyor siz boşverin onları haaa ne olur 15 yıllık BMW ye binmemde fiesta mitsubishi vs vs ye binerim haa bi fikir daha vereyim size mesela çok az kaporta hatası yani çok minik bir kazalı aracı yurtdışından baya uygun alınır aklınızda bulunsun inanın bunları size tüm samimiyetimle söylüyorum yani kendim nasıl istiyor düşünüyosam aynı şeyleri içimdekini sizlere yansıtmak ısterim!!!sağolun varolun herseyi yüce Allah gönlünüze göre versin...

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:42
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Forumda bu konu için çok mücadale ettim uyarmaya çaliştim yillarca arkadaşlari baktim ki duvara konuşuyorum herkes kafasina ve çikarina göre devam etmeye israr ediyor içimden geçeni saydim bu konuda yazmayi birakma karari aldim.Daha geçenlerde biri bmw ilani vermiş o ilana bakarak ilan sahibini kulaklarin çinlattim yahu kardeşim gir bak incele sonra fiyat ver ayni marka ve model x arac ayni fiyata hatta zorlarsan daha uygun fiyata varken neden yurtdişi sorunlu araci alayim ki bir alici olarak bunu enpati yaparak düşünmeleri lazim ama işlerine gelmiyor belki bir enayi araştirmadan alir misali ilan birakiyor.Getirdiğin Tarihte ki euronun kurunu bulup ve her sene için %5 değer kaybini hesaplayip öyle fiyat vermeleri lazim

Tek araba ile galerici iseniz bunu ilanlarda beliirtin

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Eğer aracını piyasadan ve ederinden fazla satan birileri varsa onu bundan vazgeçirmek mümkün olmayabilir. Sonuçta "mal benim istediğim fiyata satarım" diyebilir. Çözüm gayet açık; öyle bir araçla ilgilenmeyeceksiniz. Zaten insan araç alacaksa herhalde ilk gördüğü aracı almayacak piyasayı araştıracak, sorup soruşturacaktır. Aracını fahiş fiyata satmak isteyen de artık bulursa para sorunu olmayan bir engelli ona satmaya çalışacaktır.

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben boşuna demiyorum Engelinin Engelliye attığı kazığı kimse kimseye atmıyor. Hiç şaşırmadım bu başlığa. Bu arada bu tür başlıkların açılması taraftarıyım. Sen ben akıllı olabiliriz. Araştırmadan almayabiliriz ama sonuçta o insanları haksız kazanç tuzağına masum bir insan düşebilir değil mi? Haddini bilsinler. Böle çakal, kendini akıllı sanan insanlara gerçekten uyuz oluyorum.

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen öle Yaprak...sağol!

Kederli şu sözününde doğruluk payı var bravo!!!yani olabilir!!!(Aracını fahiş fiyata satmak isteyen de artık bulursa para sorunu olmayan bir engelli ona satmaya çalışacaktır.)

Üye
    reis Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:16
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadaşlar kimse kızmasın ama bir gerçek var, alışmışız her şeyin beleşine istiyoruz ki arabalarıda bedavaya alalım. Neymiş 5 sene önce kaç paraya aldıysa o fiyata satacakmış, yok yaaaa, herhalde siz araçlarla elektronik cihazları birbirine karıştırıyorsunuz. Milletin 2. el aracı prim yapacak engelli aldığı fiyata satacak BÖYLE BİR ŞEY YOK. Fiyatı uçurmamak kaydıyla piyasadan 3-5 aşağıya normaldir. Kimse aracını aldığı fiyata satmaz piyasaya bakar ona göre satar.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

reis ikinci eli prim yapan araba hangisiyse söylede alım satım işine gireyim arabayı al 5 yıl bin kar et sat nerde o dünya.... yinede serbest piyasa isteyen malına istediği değeri biçer işine gelen alır kimsede karışamaz ha erdemden bahsedeceksekte şöyle düşünelim 10 liralık aracı 7 liraya satan birine arkadaş senin malının kıymeti 10 lira sen 7 istemişsin ben hakkını vereyim dermiyiz yoksa ucuza kapattık diye sevinirmiyiz erdem satışta olduğu kadar alıştada olmalı

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Reis siz beleş mi aldınız ki pahalıya satıyorsunuz. Bugün varsın yarın yoksun. Yok olduğunda götüreceğin araba, mal, mülk değil sadece kul hakkı...
    Bu kadar bencil yaklaşıldığı için, hep bana hep bana mantığı var olduğu için bu dünya çekilmez oldu. Tabi ki kimse satarken zarar etsin demiyor ama arkadaş başlıkta piyasanın çok üstünde fiyat biçiyorlar demiş. Haksız kazanca her zaman karşıyım. Bu arada engelli olarak sen de beleşten yararlanmışsın arabayı alırken. Yani topyekun bu geminin yolcusuyuz üzgünüm.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon