Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Şu anda 60.900 TL + trafik sigortası diyor sitesinde. 1.37'ye bölünce, yaklaşık 45000 TL'ye geliyor.

Ben çok bayiye sormuştum fiyatı. En iyi rakamı Zenginli otomotiv'den almıştım: Zenginli Otomotiv Renault - Dacia Yetkili Bayi, Yetkili Satcs, Yetkili Servisi
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Sakin_Reis Avatarı

Gerçek Adı
    harun
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    22:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende ötv indirimli plaka işlemleri sigortası tertibatı anahtar teslim hiç masrafsız full+full yani cam tavan sanrouff yol bilgisayarı navigasyon 44.500 aldık zeytinburnu behçet otomotivden sadece yol belgesi masrafım oldu memlekete getirirken tertibatı sol direksiyon altına yaptırmıştım dizim dokunuyo rahatsız ediyo inip binerken ona dikkat edin sağa veye baya bi direksiyona yakın yaptırın sola yaptıracaksanızda. topuz şeklinde düşünmedim kolum yorulur die sağ yere sabit olanıda

Üye
    Ateşağaoğlu Avatarı

Son Giriş
    12.06-2012
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Mayıs 23 de 2012 model Megane Sport Tourer 1.5 dci 110 beygir EDC aldım. Beyaz renk. Cam tavan ve privillage modeli. 60.500 TL ye aldım. Sanırım şu an 61.000 TL civarındaymış.
    Araç çok konforlu, sessiz, atak ve gerçekten keyifli yolculuklar için ideal. Renault bu sektörde kendini gerçekten çok iyi geliştiren ve teknolojiye en üst seviyede ayak uyduran bir otomotiv devi. Ben aldım memnunum . düşünen arkadaşlara da tavsiye ederim.

Üye
    mahir1960 Avatarı

Gerçek Adı
    mahir
    Son Giriş
    03.10-2012
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar merhaba,

megane sport tourer EDC 2012 model 0 kilometre aldıgım aracımda 1500 kmde iken tespit ettiğim ve su an devam eden (5000 km civarında) aracın ozellikle 6dan 5e gecerken yaptıgı (bazen diger viteslerde de yapıyor. ama cok nadir) yuksek surtunme sesi problemi mevcut.bayagı ugrastım genel merkez ve servislerle. malesef bir sonuc cıkmadı. sonuc, genel merkezin cevabı "efendim bu konuya son 1 aydır yogunlastık. sorunun cozumunu biliyoruz. yazılım uzerinde calısılıyor. bitince davet edileceksiniz" oldu.

you tube'a, cektigim videoları da yukledim. linkleri asagıda.

isteyen arkadaslar, izleyip kendi sorunlarının hangi mertebede oldugunu gorebilir. cunku ses bazılarında yuksek bazılarında dusuk mertebede.degerlendirirken videodaki yol sesini de referans olarak almakta fayda var diye dusunuyorum.

aracı almak isteyen arkadaslar da bu durumu mutlaka goz onunde bulundurmalılar. cunku bu sorun internetteki diğer forumlarda karsılastıgım en az 8-10 kiside mevcut.

saglıcakla.

RENAULT EDC GEARBOX PROBLEM DURING SHIFT DOWN - YouTube

RENAULT EDC GEARBOX PROBLEM - YouTube

RENAULT EDC problemi - YouTube

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    32

Aynı sorun VW DSG lerde de var.

Bunlar kuru tip, yani az yağlı oldugu için ısınma ve sesli, sert geçişler olabiliyor.
    Bu tip şanzımanları kullanırken , firmanın belirttiği kullanıma uygun hareket edilmesi sorunları en aza indiricektir.
    Bu tip sorunları yaşayan tek sen değilsin yani.
    İnş sorunun en kısa zamanda çözülür.

Üye
    gidengelmez Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşım onu bunu bilmem tiptronic,tuetronic, mcp,edc, dsg ,multitronic nedir bunlar otomatikleştirilmiş vites bu ne demek ya anlamadım. bir araba ya tam otomatik olur ya da manuel olur ikisi bir arada olmazzzzzzzz.

tam otomatik araçta ; hyundai- kia-honda-toyota- mitsubishi- subaru vs... başka tanımam

otomatikleştirilmiş araçta : renault- peugeot-citroen-fiat- skoda -opel vs... bunlardan epey uzak dur çünkü servislere bir sor devamlı arıza çıkartıyorlar.....

TAM OTOMATİK OLSUN ÇAMURDAN OLSUN.......

Üye
    europea Avatarı

Son Giriş
    24.09-2013
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

78515414 - Renault megane spor tourer edc'yi kullananlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

2013kiaceedswphoto2 - Renault megane spor tourer edc'yi kullananlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

687213589414d6e701b4o - Renault megane spor tourer edc'yi kullananlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    32

Hepsi arızalı diye bi şey yok.

Bu sadece hem konfor hemde yakıt tüketimini aynı anda sağlamak için yapılan bi şey.

Tabi bu teknolojiler yüksek maliyetli, bu yüzden bazı firmalar bu işi ucuza getirmek istiyolar.

Tam otomatikler konforludur ancak yakıt tüketimleri fazladır, ileride de bunların tamamen kalktıgını görücez zaten.

Bu tip şanzımanlar bmw, mercedes te de var ama onlarda böyle şeyler çok az olur çünkü onlar masraftan çekinmezler.

Aslında bu yapılanların hepsi bizim için, düşük yakıt tüketimi , yüksek performans ve konfor.

Bununla ilgili ilerde çok gelişmeler olucak, 10 ileri vites gibi (Şu an 8 ileri otomatik vites var, bu benim bildiğim.)

Üye
    gidengelmez Avatarı

Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

haklısın ama burada tecrübe konuşuyor. otomatikleştirilmiş manuel vitesin dezavantajları : yokuşta titremeve kayma yapıyor. performans düşüyor, vites geçişleri rahat olmuyor. yol tutuşu sorunlu... vs....
    bir kere konfor olayı yoktur. çünkü bu tip araçlar yakıtı düşük olduğu için performans arabası değildir. tasarruf arabasıdır.

ben yine tekrar ediyorum.....

DİZEL OLSUN DA TAM OTOMATİK ŞANZIMAN OLSUN.....

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    32

Senin dediğin titreme, konforsuzluk sadece tek kavramalı mmt, easytronic, auto64, mcp vs. şanzımanlarda var.
    Bunların tek avantajı manuel mantıgıyla çalışıp az yakıt tüketmesi.
    DSG, EDC, Powershift bunlardan bi kademe önde.

Tam otomatik güzel hoş ama çok yakıyor ve performans malasef çok iyi değil.

Tabi altında 3000 cc bi araç yoksa

Üye
    akın16 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    3

Herkese selam.
    Oturan boğa aracı nekadara aldınız lütfen söylermisiniz.bende aynısndan alıcam kısmetse..

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende Kasım ayı son haftası Yeni Megane Sport Tourer Privilege 1.5 dCi EDC 110 bg Euro 5 aldım 61 000 tl idi 42 000 tl gibi bana geldi takipçi 50 tl gibi bir ücret karşılığında engelli park kartı dahil çıkarttı işimi çok kolaylaştırdı.
    tertibat kredi faizi gibi masrafları eklersem benden 46,500 çıktı.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12