Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rakadeniz Avatarı

Son Giriş
    23.02-2017
    Saat
    15:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar iyi kötü benim ayağımı yerden kesen bir arabam var. Ama insan oğlu çiğ süt emmiş derlerya, insan hep daha iyisini istiyor zamanla. Sahibinden engelli plakalı araçların 2. el fiyatlarına bakıyorumda, herkez 5 yıl önce ...atıyorum araba 30 milyar. ÖTV siz fiyatı 23 milyara alıyor diyelim. 5 yıl geçiyor aradan ve 5 yıl sonra arabayı aldıkları fiyata 23. binliraya 21. binliraya satıyorlar. buradan engelli arakadaşlarımıza insaf diyorum. bizde engelliyiz alma gücümüz yok. kredilerle zar zor ödiye bildiğimiz kadar kredi çekebiliyoruz. biraz 2. el satışlarda ellerini vicdanlarına koymalarını rica ediyoruz. saygılar. ÖTV vergisi ile araba alan kişiler bile 30 binliralık arabalarını 2. el oldukalrı için neredeyse yarı yarıya satıyorlar.

Üye
    freee Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    10:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul/kadıköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kişi ister engelli olsun ister olmasın elinde satmak istediği bir ürünü sıfırına yakın bir rakama satıp falza zarar etmek istemez.fakat sunun farkında degildir.o ürünü kullandğı zmanın ve o ürünün yıpranma payını hesap etmez .benim ürünüm sıfır der, kimse malını kötülemez aksine met eder.dediğin gibi arkadaşım öle uçuk rakamlar bile varki ürünü görünce insan cileden cıkıyor.akülü sandalye ve scooterlar için bile geçerli bir ürüne bakıyorsun resmine felan öle uçuk rakam yazılmış ki şaşıp kalmamak elde degil.

Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ötv indirimi ile aldığı aracı 5 yıl sonra piyasa fiyatına satması bence normal

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5 yıl sonra piyasa fiyatına satmak istemesi çok normal bir durum. asıl daha zamanı dolmadığı için başka bir engelliye satmak isteyenlerin normal plakalı araç fiyatı istemeleri anormal.

Üye
    rakadeniz Avatarı

Son Giriş
    23.02-2017
    Saat
    15:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen katılıyorum şifa sana

Üye
    freee Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/kadıköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

beş yıl sonra bile aldıgıfiyata satmaya kalkanlar var ve hatta bu fiyatın üstünüde isteyen var .galiba sahibinden yada başka siteleri takip etmiyorusnuz uçuk fiyat derken önce sitelere bi göz gezdirin sonra konuşun derim.adam gibi tamircilere aracını yaptırdıgın da engelli bir kaza olmaz zati tamirci akıllı biri olsa engelli aracının kullanılmaması gerektigii bilir.adam gibi tamircilere gidilmesi gerek sonra kapı kapı mahkeme gezersin.mahkemede engelli normal ayrımı yoktur .kanunda şu olay yok engelliye bu ceza yasal su olayı yapabilri olmaz. az cok hukuk bilseydin böle maval okuyup bodozlama dalmalara girmezdin ... ikinci el araç satan engellilearakdaşların ilanlarına bakıp o araçların sunada ki sıfır fiyatları ve engelliye ne kadar geldini bi kıyasla sonra yorum yaz ....boş alf olsun diye böle yorum yapanlarda kendini aklı selim sanmasa yada yorum olsun diye yorum yapmasa ...böle vatandaşlarda var şu dünyada töbe töbe....)))

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Araç aldın satıcaksın. Bakarsın bu aracın piyasa değeri nedir.
    Adam ötv siz aldı diye sana ne diye ucuza satsın aracını.
    Gider sağlama satıverir.

Sen olsan 50 tlye hazır müşterisi olan aracı ben almak istesem 40 a verirmisin?
    Aynısı 50 tl olan araca 60 tl mi diyorda halen uçuk dan muçuktan bahsediyorsunuz...

Üye
    gazi3428 Avatarı

Gerçek Adı
    Tahsin
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

saww;

Aynen katılıyorum arkadaşa.. piyasa değeri neyse o fiyattan satılır.. 5 yıl kullandı diye yarı fiyatına satacak değil..

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Saçma bir konu kişi malına istediği fiyatta değer biçer alıcı işine gelir ise alır işine gelmez ise almaz uçuk bir rakam var ise sizde fiyatı uçuk olmayan bir araba alırsınız bu kadar basit...

Üye
    freee Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/kadıköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

satıcı ürününe istedigi fiyatı gayet tabi koyar fakat burda anlaşılmayan bi konu var.5 yıl kullanan biri ürününe aldıgı fiyatı hatta daha fazlasını istemesi bu ahlakimi yoksa adil bir ticaret mi ? bunu tartışmak gerek.yoksa kimse aptal degil bir araç alacagı zman elindeki paraya bakar araştırır ikinci el sıfır arasında fiyat farkı yoksa sıfır almak daha adil .satıcıda adil olmasından bahsediyorum.burdaki yorumlara baktım kimse galiba ikinci el piyasasına bakmıyor .nece ölü araca ne kadar para istiyorlar bunun engelle bir alakası yok .elindekini ne kadar fazlaya satabilirim istegi var.

Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Satılık araç ilanlarında benimde dikkatimi çekmedi değil mesela 2010 model engelli aracı diye satıyor diyelimki 20 bin TL. istiyor bakıyorsun aynı arabayı ötv indirimi ile sıfırını daha ucuza alıyorsun bu engelliyi keriz yerine koymak gibi birşey oluyor.Bunun harıcınde istediği fiyata satsın sorund eğil ama keriz yerine koyup haddizatında kazıklamaya çalışmakta hiçte adil değil

Üye
    BilalTRN Avatarı

Gerçek Adı
    Bilal
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yanılıyorsam düzeltin; engelli olmayan bir kimseye araç satılırken o kişi zaten ötv yi ödemek zorunda diye biliyorum, budurumda ötv yi üzerine koyarak engelli olmayanlara piyasa fiyatları çerçevesinde satması normaldir diye düşünüyorum..Şunu temenni ediyorum Türkiyenin bir aracı olur inşallah o zaman rahat rahat içerisinde gümrük vergisi olmayan, birde ötv siz olan aracımızı alırız güzel güzel kullanırız diye düşünüyorum...
    Saygılar...

Üye
    balengis61 Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamamen duygusal.sen olsan yaparmısın

Üye
    naser34 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Daha ucuza satandan al, parana göre al, diyorsun insan daha iyisini almak istiyor. O engelli arkadaşta daha yükseğe satıp, eğer satabilirse daha iyi bir model araba almak istiyor.

Üye
    freee Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul/kadıköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    engelli bir birey araç alıp bunu beş yıl sonra satarken normalde bir engelli araç alırken indiirmle aynı fiyatı istiyor hatta bazıları daha yukarı satıyor bundan bahsediyordum. ben cok takip ettim böle satılık araçları hep öle ben bunu adil olup olmadıgını tartışmasındayım.bir engellinin başka bir engellinin aracını alırken sıfırı ondan daha düşüge gelirken neden onu tercih etsin aracını satmak isteyen engelli neden fazla para ister bilmiyor mu ? karşısındaki de engelli ve arac almak için denkleştirebildigi ve limitlerini zorladıgı olayda neden başka bir engelliden kazık yesin.
    yoksa aracına kaç para istemiş ne kadar düşünmüş felan filan hiçte umrumda degil fakat bir cok engelli arkadaşımız ne yazık ki böle kandırılabiliyor.hepsi güven meselesi güvenleri bi kere yitirilince kimseye güven duymamaya başlıyorlar benim içimdeki yani engellide bunu bana yaparsa diyor potansiyel engelli adayları neler yapmaz ki diye düşünüyorlar....

Sayfa 1 / 2 12 SonSon