Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ygunbt Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende %96 engelliyim ve Citroen C4 Grand Picasso aldım. Araç çok iyi, her şey otomatik, el freni bile. geniş bagajlı diye tercih etmiştim. ama şimdiki aklım olsa VW tranporter alırdım. Çünkü araca binmesi zor oluyor. rampa ile araca binebiliyorsan VW al derim.
    Ama uzun yolda sandalye ile rahat olmaz sanırım. araç koltuğu daha rahat olur. birde bu açıdan düşünmekte lazım.
    Fuarda Fiat Doblo yu gördüm. Engellilere göre düzenliyorlar (tavanı falan yükseltiyorlar vede binek sınıfında). Fiatla görüş bir istersen.

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler arkadasım benim ellerim tutmadıgı için doblo türü araçlar daha karlı görüşeyim fiat konusunda

arkadaslar %90 bedensel engelliyim ticari araclarda ötv % 18 az o yüzden hususi araç almak istiyorum tekerlekli sandalyemle girebilecegim hangi araçlar var önerebileceginiz arac varsa sizleri dinlemek isterim

Üye
    basays Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

tekerlekli sandalyenle direk içine girebileceğin bir arabamı aradığın. nasıl kullanacaksın o zaman anlayamadım. tekerlekli sandalye kullanan birisi için arabanın yüksek olması çok rahatlık ve inip bindirme sırasında da konfor sağlıyor.
    Sandalyeden koltuğa rahat geçiş yapmanı sağlıyor.
    şayet birisi kucaklayıp seni koyuyorsa da arabanın yüksekliği bele daha az yük bindiriyor
    gökhan ve uzaklar arkadaşın yazdıkları bu açıdan işe yarardır.
    Bende ford c max var . Bu açıdan çok kullanşlı , koltuklar çok rahat ve konforlu. az yakıyor
    otomotik değil malesef.
    ama araban böyle yüksek olsun , sonradan rahat edemeyip pişman olur 5 yılın dolmasını beklersin.
    tekerlekli sandalyede katlamadan içerdeki arkada üst kapağı çıkarırsın , sığıyor
    Münübüs türü araçlar rampa sistemiyle direk taşınma amaçlı , vito gibi araçlar kullanımda. şehir içi kullanışı nasıl olur bilmem ki , düşünüyorum bende.
    Eşim kullanabilir mi diye.
    Kullananlar yazarsa , fikir açısından iyi olur

Üye
    ağa Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    13:17
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Necip Fazıl hocasına atfen derki "manasız soruya anlamsız cevap vermezlerdi". Güzel kardeşim, nasıl araba düşündüğüne bağlı. Senin ne kadarlık araç alacağına bağlı. Binek otomobillerde ötv oranı % 40, ticari ve hafif ticarilerde (doblo tipi) %10, Buna göre binek otomobil alacaksın (yani 1600 motor otomobil) ne kadar pahalı araç alırsan o kadar fazla yararlanmış olursun. tekerlekli sandalye, akülü sandalye vb. koymak için en iyi otomobil türü, pejo 5008 ve citroen grand picasso dur. Diğerlerine akülü sığmıyor. Ben 5008 kullanıyorum çokta memnunum. Bu işler için de maliye ile alakan yok. Bayiye raporunu vereceksin. O kadar. Arabayı aldıktan sonra istediğin zaman plakanın ait olduğu ilin maliyesine gider taşıt pulu ödememek için bilgi verirsin ki, dosya açıp işlesinler. Hepsi bu kadar. Karar senin hayırlısı olsun

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Sitede tanıdığım bir bayan arkadaşımız almıştı Hususi Doblo ve sandalyesi ile rahat biniyordu. Büyük bagajı olduğu halde kendi kullandığım 3008 i tavsiye etmem çünkü iniş biniş için yüksek zor olur.

Üye
    hasan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    29

ÖTV'den çok daha fazla faydalanmak için 1.6'ların içinde en yüksek fiyatlı arabalara bakarsın ki bunlar binek tarzda 3.16 -c180 - volvo s40 - s60 - suv yeni kuga - x1 - hyundai ix35. kıyaslama yap hangisi işine gelirse onu alırsın. ama bu araçların satış fiyatı 65.000 - 115.000 arası değişiyor.

Üye
    ağa Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hususi doblo vb. elbetteki tekerlekli sandalye sığar ama onların bildiğim kadarıyla ötv. oranı %10 yada %15 onu iyi öğrenmek lazım.

Üye
    safakyıldızı Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar pekı ben aracı kullanamam ellerim tam tutmadıgı için babam kullansa binek türü araç alabilirmiyim

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şafakyıldızı
    kardeş önce rapor almalısın. araç kullanabilirmisin bunu bir kesinleştir. sonra aracı sen kullanacaksan senin engeline göre dizayn edilir ve sadece sen kullanırsın. yok aracı sen kullanamaz isen normal araç alınır ve tekerlekli sandalye ile araca binmek istersen ona göre dizayn edilir. senin için önemli olan aracı senmi kullanacaksın yoksa yakınlarınmı bunu kesinleşltirmelisin.

ve sen kullanırsan senden baskası aracı kullanamaz eğer yakınların kullanacaksa da 3. dereceye kadar yakınların aravcı kullanabilirler..

Üye
    ağa Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten %90 engelli olduğunu söylüyorsun. Bu demektir ki aracı bir yakının kullanacak. Senin kullanman için H sınıfı ehliyet alman lazım. H sınıfı ehliyet alabilir sağlık raporu vereceklerini zannetmiyorum. Dolayısıyla arabayı alacaksın ve ruhsata "3. dereceye kadar yakınları kullanabilir" ibaresi yazılacak. Buna göre kimin kullanacağı size kalmış. Araç konusuna gelince zevkine ve parana göre binek otomobil, yani ÖTV indirim oranı % 40 olanlardan seçmeni öneririm. Selamlar

Üye
    selçuk_23 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hocam bizde Hyundai ix35 var 2012 model 9150 km de arac oldukca rahat ve bagajıda geniş suv tarzı olduğu için altıda yüksek aracın. Aracımızıda çoğunlukla babam kullanıyor. Forumda belirtmiştim aracı satışa çıkardığımızı Eğer ciddi düşünüyorsanız size indirim yapabilirim ve fotoğraflarınıda atabilirm mail adresinize.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12