Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kıymetli arkadaşlar yeni alacağım vw polo arabada hız sabitleyici ve park sensörü yok. eğer bunları opsiyon olarak ekletirsem araç en az üç ay sonra elime geçecek. hız sabitleyici ile park sensörü ne kadar önemlidir? bu konuda deneyimli arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bana göre gereksiz lüks bir aksesuar. Park Sensörü acemiler için önemli: Çarptığınızda, bozuluyor ve yenisi ekletmek gerekiyor ki dolayısıyla dikkatlı kullanmak gerek. Bir kere park sensörü kullandım inanılmaz kolaylık sağlıyor ama arkadan biri çarptığında alet işe yaramıyor yeniden yaptırmak işin bir çapası. Hız sabirleyici uzun yolda trafiği sıkışık olmayan uzun yollarda işimize yarıyor. Gaz pedalından ayak çekiyorsunuz sadece direksiyon kontrollüğü kalıyor size. Şehir içinde ve trafiği yoğun olan yerde hiç işe yaramıyor. Sonuç olarak: her ikisi de hem lüks hem de rahatlık sağlayan bir düzenek: Ancak maddi durumunuz ve rahatlığınıza kalmış birşey.

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arabada standart donanım olsa hoş ekipmanlar ama opsiyonel oldumu kafalar karışıyor.daha önce araba kullanmış biri iseniz bu soruyu kendinize sormanız ve cevabı kendiniz vermeniz daha iyi olur bence şimdiden hayırlı ugurlu olsun güzel günlerde kullanın...

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

slm önce engel durumun nedir onu bilmek lazım eğer yürüme engelli olup elinle kumanda edeceksen hız sabitleyici çok mükemmel bir olay benim aracımda var aracım otamatik bir elim tertibatta bir elim direksiyonda sabitleyiciyi devreye alırsam elimin biri boşa çıkıyor ben yürüme engelli olduğumdan çok işime yarıyor park sensörüde yine araca inip binme şansın yok veya zorsa oda ideal bir araç arkadaş demişki gereksiz neye göre söylemiş anlamadım bir park sensörü 40-50tl arası bir şey anma lüks bir araca toslarsan en azından 500-1000tl arası gerisini sen düşün ve karar ver

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Murat bey engelim trafik kazası sonucu omurilik felçlisi oldum. ayaklarım tutmuyo. eğer opsiyon olarak da hız sabitleyici ve park sensörünü istesem aracı aralık ayında teslim edecekler.

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

PARAPLEJİ 27;

başka bayiye sor veya yakın bi il den al olmadı genel müdürlüğe mail at acil lazımsa araç..

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş araç piyasada yok. adamlar yok satıyo.. vw markasını biliyosunuz. alacağım araç 2012 model her tarafı aradım 2011 model yok.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    542
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Park sensörü piyasada çok miktarda satılıyor. Fiyatları 30-40TL'den 100-150TL'ye kadar değişiyor. Sonradan da takılabilir ve çok kullanışlı bir şeydir. Özellikle arkayı görme, kontrol etmesi zor kişiler için hayatı kolaylaştırır. Taktırmanızı öneririm. Ancak Vw kendi takarsa sanıyorum 400-500'den aşağı olmaz.

Hız sabitleyici büyük bir kolaylık ama çok elzem değil. Şehir içinde ve trafiği yoğun yollarda kullanamazsınız. Ancak şehirdışı ve otoyol gibi kısımlarda işe yarar.

Gerçekten işe yarar hız sabitleyici arıyorsanız Volvo'nun teknolojisi olan ACC yani Adaptif Hız Sabitleyici büyük kolaylıktır. Volvo'nun, Ford'un, VW, mercedesin bazı modellerinde mevcut. Ancak Volvo bu işin en üst noktasıdır.

ACC, şehir güvenliği, yaya algılama sistemi ile siz sadece direksiyonu çevirirsiniz. Kalan tüm kalkma, yavaşlama, hızlanma işlerini araç kendi yapar. Önüne yaya veya engel çıkarsa kendi fren yapar.

Vw'ye uçuk paralar vermektense Volvo'ya bakmanızı öneririm.

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hız sabitleyiciye gerek yok zaten pek bir işede yaramıyor yakıt sarfiyatınıda arttırır.Park sensörüne gelince bence çok gerekli binlerce tl vardiğin aracına park esnasında zarar verebilirsin çok beklemek istemiyosan ve garantisi bozulmazsa dışardan kalıteli ve kameralı park sensörü taktırabilirsin ben kullanıyorum ve çok memnunum geçen sene 200 tl ye taktırmıştım.

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hız sabitleyici şehiriçinde değil ama şehirlerarası yolda sizi çok rahatlatır yakıt tüketimini etkiler bence sizin için çok luzumlu hız sabitleyici ve sensör olsun derim

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    zevk ve renkler tartışılmaz derler ama maddi imkanlar dogrultusunda engelli bir bireyin alacagı aracta olabilecek her teknoloji engelli bireyin rahatı ve güvenliğini icin olmalı nede olsa 5 yılda bir alabiliyoruz aracı ve ikinci aracı almak nasip olmayabilir.