Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    şanssız 35li Avatarı

Gerçek Adı
    sezer bezgin
    Son Giriş
    30.04-2012
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm arkadaşlar hyundaı accent era dizel otomatik vites, yada benzinli lpgli otomatik vites,veya renault fluence dizel otomatik vites,yada benzinli lpgli otomatik vites araçları kullandınız mı veya bu araçlar hakkında bilgisi olan var mı.
    konfor,çekiş,bagaj hacmi tekerlekli sandalye sığacak şekilde,yakıt ekonomisi,iç dizayn,dış görüntü,sağlamlık,piyasa bakımından nasıl araçlar. Ben bu 2 marka arasında bi tercih yapacağım ve önümüzdeki aylarda kendi arabamı satıp bu 2 arabadan birini alacağım siz hangisini önerirsiniz,bu arabalar hakkında bildiğiniz bütün bilgileri paylaşırmısınız...ve sıfır almakmı iyi (indirimli ama bisürü resmi yerlerde uğraşarak bekleyerek)yoksa 1 2 yaşında yada yaşını doldurmamış 2.el almakmı iyi şimdiden teşekkürler...

Üye
    ecel Avatarı

Son Giriş
    04.09-2015
    Saat
    14:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sadece bu ikisi olmak zorunda mı? anladığım kadarıyla yerli otomatik vites ucuz ve bol yedek parçası olan az yiyen bir araç almaya çalışıyorsunuz. tamam isteklerinize bu iki model -bir de arada fiat ın yeni modelleri var ama size uzak demekki- cevap verebilecek gibi duruyorsa da dayanıklılık sorunları bitmek bilmeyen modeller insanı canından bezdirir servisdekilerle akraba olursun üstelik arıza çözümlenmez. bmw mercedes audi diyorum bizler için başka da bir şey demiyorum. alınan olabilir bunlara bir kaç tanede yabancı marka eklenebilir-reno hariç- hepsi o kadar. gerisi abesle iştigal arabaya değil arabaya çok benzeyen ama asla araba olmayan arabacıklar hakkında fazla kafanı da kendini de bizleri de yorma

Üye
    hulur Avatarı

Son Giriş
    14.03-2011
    Saat
    21:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Araç alırken dikkat edilecek hususlar bana göre şöyle

Orta gelirli ailelerin almak istedikleri araçları memleketimizde şu şekilde seçiyorlar.

en yakın taksi duragında hangi markanın hangi modeli kullanılıyor ona bakılır ençok hangi araçtan varsa o araç uzun vadede en az masraf kaza sonrası en bol ve ucuz yedek parça
    ve az yakıt anlamına geliyor.

kriterin bu olsun
    ama benim tavsiyem etrafındaki taksi duraklarına baktığındada anlayacagın üzere hyunda era olacaktır
    tavsiye de ederim saygılarımla

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

arkadaşlar h ehliyeti alınca sıradan normal bir araba alamıyormuyuz acaba 2.el araba alabiliyormuyuz bu raporla bilen varmı

Üye
    desparado Avatarı

Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    adana/çukurova
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Renault Fluence 1.5 dci edc derim.Yani dizel otomatiktan şaşma.Hem az yakıyor hemde atik araba.Bende aynı motora sahip megane hb var, araba yola yapışıyor))110 hp(beygir güç) her yerde hakkını veriyor.Arabayla 1200 km. yol yaptım, şehir içi şehir dışı karışık.Motorun açılması içnde biraz fazla gaza yüklendim, buna rağmen 100 km'de 5.5lt gösteriyor.6 ileri otomatik vites varEDC sistem hem çok az yaktırıyor hemde kalkışlarda çok hızlıvites geçişlerinide hissetmezsin.Normal sürüşlerde 4.5-5 litre yakar.Bağajına çadır bile kurarsın.Bende t.sandelyedeyim incelemiştim bayisinde....

Üye
    TuruncuAkşamüstü Avatarı

Gerçek Adı
    Hasibe Kızıltaş
    Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Renault'un özellikle servis ve yedek parça aynı zamanda yeni EDC teknolojisi ile şuanda sadece Megan HB, Grand Clio ve Fluance modelleri EDC otomatik dizel yeni nesil şanzumanlı. Bu arabalar şehir için yaklaşık 5,5 şehirlerarası 4.4 lt. yakıt tüketiyor. Yaklaşık 6 yıldır Renault Scenic kullanıyorum ve hem servisinden hem hizmetlerinden ve arabadan oldukça memnun olduğum için eğer takvimde terslik olmazsa Mayıs sonu Haziranda Grand Scenic'lerin EDC'leri TR'ye gelecek. Bu arabada konfor maksimum ve tekerlekli sandalyesi olan arkadaşlarım için artısı bagajı oldukça geniş. Bu bilgiler ışığında değerlendirmeyi bütçenize göre yapabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Renault

www.yasadikca.com Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

NOT: Bertan adlı arkadaşımızın sorusuna cevap: H sınıfı ehliyetinizle 2. el araba istediğinizi alabilirsiniz. Araca istediğiniz tertibatı takabilirsiniz. Burdaki önemli husus sıfır araçta devletin %37 ÖTV ve bandrol muafiyeti uygulaması avantajı olması. İkinci elde olmaması. Engelli olarak 2. el aldığınızda engelli aracı olarak kaydettiriseniz engelli plakası ile eğer yanlış bilmiyorsam bandrol vermiyorsunuz. Stış konusunda 5 yıl gibi benzer bir uygulama sınırlama yok.

Üye
    DOĞAN 74 Avatarı

Gerçek Adı
    DOĞAN
    Son Giriş
    30.04-2012
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    ŞIRNAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dostum alacaksan vosvagenden başka marka alma bide sıfır almaya çalış

Üye
    şanssız 35li Avatarı

Gerçek Adı
    sezer bezgin
    Son Giriş
    30.04-2012
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim.kimi arkadaşlar reno için iyi değil yorumu yapmışlarda ben 2 yıldır 2000 model megane 1 sedan otomatik vites lpgli araç kullanıyorum şimdiye kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım tek deyimle süper arabalar bide ben arabamı 2.el aldım 2. El olmasına karşı gayet memnunum.araba alınca ilk etapta reno yu tercih ederim.tabiki wolksvagen,mercedes,audi,bmw,kullanmak isterim ama benim o arabaları almayada servise götürmeyede gücüm yetmez.hepinize iyi ve sağlıklı günler dilerim...

Üye
    Master Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    IZMIR
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    31

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben accent era 2011 benzinli kullanıyorum..
    0,40 kuruş yakıyor
    tüp taktırırsan performans düşermi bilemem. fakat benzinle çekiş vs oldukça iyi
    zaten araç 97 beygir..
    fakat dizeller daha seri araçlar.. yalnız 26 kuruş yakıyor ona göre düşün..
    tüp taktırırsan 0,21 kuruş gibi yakacak..
    iyi günler

Edit: Pardon konu eskiymiş, sonradan farkettim.. Mesajımı editledim..