Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 41 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    08:53
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    özürlüler gelişigüzel araç kiralayamaz. ancak kendilerine ait özel donanımlı olup, aracı kullanırlar.

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

al ben ekleyeyim

122.316110058 std - Otomatik vitesli araçları rahatça kullanabilmek için kendi dizaynım olan özel donanım

birde bunun lastik askı ile değil farklı bi aparat ile direksiyonun altına sabitleneni var onunda resmini eklerim..

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: PARAPLEJİ 27 Mesajı Gör
    özürlüler gelişigüzel araç kiralayamaz. ancak kendilerine ait özel donanımlı olup, aracı kullanırlar.
    ozgur01 ,

mesajını lütfen düzeltirmisin

Üye
    ecel Avatarı

Son Giriş
    04.09-2015
    Saat
    14:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

paramız yurt dışına yabancıya gideceğine yurdum insanında kalsın tercihimizdir. tebrikler ozgur01 kardeşim.

Üye
    ozgor01 Avatarı

Son Giriş
    10.09-2016
    Saat
    02:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nova;
    sevgili arkadaşım böylesi zor ve pahalı sistemler bizi bozar amacım her engellinin rahatlıkla taşıya bileceği 1 kilo ağırlığında kendi sırt çantasında taşına bilir hiç bir alet edavatla montajına gerek olmayan 3 dakikada montajı yapıla bilen bir meekanizma yapmaktı allah bana nasip etti ve çok uğraştım sonundada aletimi gönlüme göre tasarladım kendi arabamda kullanmaktayım tanıdığım herkesin otomatikvites aracında gönül rahatlığıyla kullanabiliyorum.arabada hiçbir dizayn bozukluğu yapmıyor yanlız şuanda patent için veya ürünümü koruyabilmek için yeterli kanuni ve hukuki destek aramaktayım ürünümün taklit edilmesinden korkuyorum onun içinde resin ekliyemiyorum fakat en kısa zamanda ürün sizlerle buluşucaktır artık dededen kalma yöntemlere son.

Üye
    completetime Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ozgor01;

Hayırlı ugurlu olsun güle güle kullan

Üye
    ozgor01 Avatarı

Son Giriş
    10.09-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakandogualp;
    sevgili arkadaşım.elbette ülkemizdeki şimdiye kadar yapılan tüm aparatlar arabaya sabit montajlı olduğundan ve kiralama şirketleride arabaya montaja izin vermediginden bu mümkün degildi.yoksa benim ehliyetimde şu plakalı araçtan başkasını kullanamaz yazmıyor.sistemim buna müsait her türlü otomatik aracı kullanabilirim.ve kullanıyorumda.
    lütfen kendimizi kısıtlamayalım.çemberi kıralım.her şeyi yapabiliriz.beynimizdeki yasakları bir kenara bırakalım.kusura bakmayın ilk okulu zar zor bitirdim belki güzel cümleler kuramıyorum.amacım yasak ve yapamam edememleri silmek beynimizden

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ozgor01; bunun resmi yok mu? görmeden nasıl alalım. resim olursa sanırım birçok arkadaş alacaktır.

Üye
    completetime Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yok arkadaşım resim yok resim işi patentten sonra

Üye
    Pegasus Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    19

Ozgor1 bahsettigin aparattan bir hafta once ABD den gelirken bir adet getirdim. Tasarimi bana ait diyorsun ancak bu alet yillardir abd de kullaniliyor. Pratikligi konusunda haklisin. Kendimiz sokup takabildigimiz icin tercih edilebilir. Araci delmiyorsun. Son bir kac gundur bu aparat sayesinde bir suru araci denedim ve almaktan vazgectim. Gittigin herhangi bir ulkede ya da sehirde otomatik bir arac kiralayip iki dakikada kendi aparatini takip gezebilirsin. Kendi arabana mahkum olmadigin icin ucakla gidebilirsin.

Her ne kadar kullanim olarak sabit aparat kadar konforlu degilse de bence bu pratikligi nedeniyle satin alinabilir.

Ote yandan sanki hic bilinmeyen bir urunmus gibi olayi gizemli bir hale sokmana luzum yok. sonucta bir urun satiyorsun ve kopyalanmasindan korkuyorum diye urunu insanlara gostermezsen nasil ikna olacak vatandas?

Sirf bu tavrini protesto etmek icin buraya iki farkli urunun linklerini koyuyorum. Daha da olmadi kendi aparatimin en ince ayrintisina kadar fotolarini cekip koyabilirim de buraya... Bu urunun maliyeti en fazla elli liradir. Cunku oyle cok ciddi bir tasarim malzeme vb kullanilmiyor. Ancak basitligi islevselligiyle tamamen ters orantili. Zira son derece islevsel... Ote yandan herkesin kullanabilecegi bir urun degil bu. Kollarini cok iyi kullanmasi, kullanicinin parmaklarinda gucsuzluk olmamasi lazim. Ben bu aparatin takili oldugu arabayla ABD de uc eyalet astim, 2000 mile yakin yol yaptim. Bir sorun olmadi. Ama herkes bu sekilde kullanabilir diyemeyiz...Benim aparatin linki burada. Aparati aldigim kisi istenirse Turkiye ye yollayabilecegini soylemisti. Isteyen olur mu bilemem. Oldugu takdirde tabiki kargo parasi eklenecektir. Bozuldugu takdirde ( ki bozulacak bir aksami yok) cok rahatlikla burada herhangi bir tornacida tamiri yaptirilabilir. Yani garantisi olmasa da olur. Urun burada.

ClockWork Innovative Solutions, Inc.

Bu sayfada urunun patent numarasini da gorebilrisin!

ikincisi peddle master, mantik ayni ama sistem detaylarda biraz farkli.

Peddle Master | Portable Hand Controls | Peddle Master Portable Vehicle Hand Controls

Eger bu urunlerle benzer bir is cikarmissan ortaya iyi bir is yapmissin demektir. Piyasadaki tekel mantigi da kirilmis olur boylece. Ancak sakatlara boyle sakat bir yakllasimla urun satmamalisin.

Takdir senin...

Üye
    ozgor01 Avatarı

Son Giriş
    10.09-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her fikre açığım.sende avrupa görmüş iyi kötü ayırt edebilen bir insansın.araçları denedigini ve bu aparat sayesinde denemeden araç almayacağını artık biliyorsun.iyi iş çıkardığım kesin.geçenlerde bir ablamız ayağını kırmış eve hapsolmuş arabası var kullanamıyor arkadaşlarım benden bahsetmiş.verdik aparatı kullan sonra ayağın iyileşince alırız diye ama ablamız öyle alışmış olacak ki hemde bana katkı olsun diye ödedi .ve reklamını yapacağını söyledi.arkadaşım ben ilk okul mezunuyum oda zar zor ehliyet alırken bi okuldan rica minnet aldım diplomayı .kafama takmıştım bikere taşınabilir bir aparat yapmayı.çünkü ehliyet aşamasıda sürücü kurslarından yeterli sürüş egitimi alamamadık.dededen kalma araçlarla aldıkegitimi.gösterdigin sitelere baktım teşekkür ediyorum avrupabaya yol almış.faydalandım.fiyatlar çok yüksek geldi bana 400 dolarlar cıvarı çok para .bende 250 lira .saygılar

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ozgor01 bey çalışmanızdan dolayı sizi tebrik ederim.
    Şunu ifade etmem gerekir engelli arkadaşlarımızı sizden ricam net bilmediğiniz durumda yanlış yonlendirmeyin. Türkiye şartlarında araç Adına ve özür durumuna göre tertibatı tescilli olmayan engelli , başka birinin adına tescilli araça tertibat takıpta Karayollarında kullamaz. Kullandığı tesbit edildiğinde engelliye 800TL , araçı kullandıranada 250tl para cezası kesilir ve araç bağlanır. Trafik kazasına karışması durumunda yaşanılacak sıkıntıları düşünemiyorum bile. Lütfen bilinçli bilgi vermenizi rica ederiz.
    Bende Tertibat imalatı yaptığımdan , Yanlış anlaşılaçağı için yaptığınız Tertibatla ilgili yorum yapmıyorum.

Üye
    ozgor01 Avatarı

Son Giriş
    10.09-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BAYRAK;

selam ve saygılar
    kardeşim yıllarca 4 tane demiri kaynak yapıpta engelli kardeşlerimi tertibat adı altında sömürenlerin sonu bu cihazla gelmiştir.ayrıca ellerini kullanıp ta benim aparatı kullanan arkadaşlar tse onayından hiç sorun yaşaMAZLAR.benim aparatın mantığı sürüş testi .araba deneme .geçici ayak rahatsızlıklarıdır.dileyen kardeşimizde isterse aracına monte ettirir sabitler.

Üye
    PARAPLEJI 27 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ozgor01; sen bizimle dalga mı geçiyon? aparatın resmini rica ettik halen resim filan yok. ayrıca burdaki arkadaşlar nasıl sana inansın. bence aparatın resmini koymadan buraya durmadan mesaj yazmak saçmalık.

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ozgor01

Yazdığımı dikkatli okumamışsınız , okumanızı rica ederim. Ben sizin tertibatınızla ilgili bir yorum yapmadım. Siz isteyen yaptığınız tertibatla araç kiralayabilir , isteyen normal bir araça takıp kullanabilir ifadeniz için yorum yaptım. Türkiye de engelli aracı olarak tescil edilmeyen bir araçta tertibat olsa dahi engelli bu aracı kullanamaz. YASAk. cezası vardır.

Sizin ifadenize istinaden bir engellinin mağdur olmasını önlemek için bu yazıyı yazıyorum.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon