Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    silverbullet Avatarı

Son Giriş
    30.12-2011
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ÖTV indiriminden yararlanarak araç alacağım ancak bir türlü karar veremiyorum. Düşünülmesi gereken bir sürü kriter var ama ilk önceliklerim otomatik vites olması ve kasanın/kaportanın sağlam/güvenli olması.
    Otomatik, yarı otomatik, otomatikleştirilmiş manuel vb bir sürü çeşit ve bir sürü de marka var, bana en az sorun yaşatacak markalar/modeller neler olabilir?
    Güvenlik konusunda ise www.euroncap.com sitesinde her araç için güncel bilgi yok ve son yıllarda yapılmış testlerin çoğu da 5 yıldız. O zaman araçların çoğunun güvenliği artık üst seviyede diyebilir miyiz?
    Başka forumlarda Alman arabaları daha sağlam olur, Japon arabalarının otomatik vitesi sorun çıkartmaz gibi şeyler okudum, bu forum üyelerinden otomatik vites kullanıcısı çoktur diye düşünüyorum, dolayısıyla her iki özelliği de iyi olan araç tavsiyesi yapabilecek olanlar var mı?

Üye
    yasinatacan Avatarı

Son Giriş
    23.01-2016
    Saat
    20:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bugün mazda 3 sedan aldım şiddetle tavsiye ederim

Yasaklı Üye
    Münir Avatarı

Gerçek Adı
    Münir
    Son Giriş
    24.05-2010
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA / ALANYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Audi A3

Üye
    esrarengizadam25 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım otomatik viteste mercedes bmw audi wolksvagen honda toyota sıralama bu şekilde. Zaten pisadaki çoğu otomatik veya triptonic viteslerin çoğu 4 ileri vites ama yukarıda isimlerini yazdığım firmaların en az vitesi 5 altı ve 7 ileri vitesleri var. Mesela peugot un bazı modellerinde kullandığı otomatik 4 ileri vites yüksek hızlarda hem çok ses çıkarıyor ilk kalkışlarda çok hantal onun için eğer orta gelire sahip bir arkadaşsanız ben wolksvagen tavsiye ediyorum 6 ileri vites şu andaki araçları yüksek hızlarda bile 2,500 devirle çok az yakıt sarfederek,çok az motor sesi duyarak titreşimsiz bir şekilde 130 150 arası hız yapabilirsiniz

Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yasin atacan bu gün aldıgın aracı nasıl tavsiye edersin daha kullanmamıssın bile.

Üye
    mısmıl Avatarı

Gerçek Adı
    iskender rusçuk
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul /gop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu güne kadar edindiğim bilgilere göre alman malı otomobillerin her markası A kalite .Aldığınız aracı kullanırken devir saati 25'ler civarında olmasına dikkat ederseniz hem çok az sarfiyat olur, aracınızda fazla problemde çıkarmaz sizden mutlusuda olmaz.Ancak ithal malı araçlar satılırken rekabet olsun diye yüksek fiyat farkı olmuyor ,parça almaya sıra gelince cebinize dokunuyor..

Üye
    ecel Avatarı

Son Giriş
    04.09-2015
    Saat
    14:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

son dönemdeki toyota nın m/m otomatik vitesine kadar genel olarak japonlar sağlamlık bakımından kabul görüyordu. Toyota m/m şanzumanı ile bu geleneği bozmuş oldu.

Üye
    yasinatacan Avatarı

Son Giriş
    23.01-2016
    Saat
    20:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1 haftadır biniyoruz

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bensalih1131 Mesajı Gör
    yasin atacan bu gün aldıgın aracı nasıl tavsiye edersin daha kullanmamıssın bile.
    1 haftadır kullanıyoz akrabamızda almıştı onun için tavsiye ediyorum bilip bilmeden yorum yapma