Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon
Toplam 101 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ATOM KARINCA Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    3364954
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    8

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kezban;

bende zincir mi alsak diyodum ama kar kışta yatar bizim araba

Üye
    ATOM KARINCA Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    3364954
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    8

ablam alemsin, sitecek alalım doğru, A Blok ön lastikleri alsın, B Blok arka

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Pasaman ya tavan arasını kurcalamak nerden aklına geldi ben bu başlığı tarihin tozlu sayfalarının arasına gönderdiğimi sanıyordumHenüç peugeot 207 ile yeni evli hemen hemen 5 aylık geçmişe sahip üstelikte yeni sürücü olmuş birisi olarak bakalım arabamla ilgili neler anlatabileceğim.Sürçü lisan edersek affola diyeyim bende peşinen

Peugeot 207 trendy 1.4 90 hp 2tronic aracım en büyük hendikapı yokuşta kaçırma probleminin olması bu vites otomatik vites gibi olmadığı ve manueldeki gibi debriyaj desteğinin olmaması nedeniyle(umarım yanlış bir yorum yapmadığımı düşünüyorum) fakat elden tertibat yaptıracaksa arkadaşın yokuşta kaçma problemi yaşamaz diye düşünüyorum ya da el freni desteği ile bu sorunu çözer kesin.
    Frenleri oldukca iyi,hızlı,atak bir araba olduğunu düşünüyorum ama ne yüksek 180 km yapılabiliyormuş(hoş benim için çokda önemli değil hem acemilik var hemde %90 şehir içi trafikte kullanacağım için hızı yeterli)henüz yeni olduğu için yakıt durumu hakkında şu an için net bilgi veremem 2500 km bakımından sonra daha istenen seviyeye geleceğini söylüyor ilk aldığımda 100 km/12 lt gösterirken şimdilerde 9,3 lere indik dahada inmesini umuyorum hiç bir araba için fabrika verilerini çokda yakalayamayacağımız söyleniyor o zaman benim beklentim en azından şehir içinde bir 8 lere inmek olacak dahada inmez sanırım bu trafikte.(Tamam bir İstanbul trafiği olmasada bizimde sabah -akşam ana arterlerimiz hiçde yadsınamayacak yoğunlukta olabiliyor)
    Yakıtı opetten alıyorum farklı yerlerden almamamı bir sorun yaşadığımda bunun garantiyi bile olumsuz etkileyebileceğini söyledikleri için buna dikkat ediyorum.
    Ön konsol uzunluğu iç kısımda hiç fena değil görüş açısı geniş arka camda aynı şekilde ve iç oturumu hatchback bir araba için makul düzeyde,rahat,araba spor ama koltukların oturumu yüksek,bu yüzden oturup kalkmakta zorluk çekilmiyor,bagaj genişliği fena değil tekerlekli sandalye sığmasınıda düşünerek aldığım için yeni tip sandalyelerin sığabileceği büyüklükte bir bagaja sahip.
    Aracın güvenlik donanımında sürücü ve yolcu ön hava yastıkları var,
    Elektronik fren gücü dağıtım sistemi (REF), Acil fren yardım sistemi (AFU) Kilitlenmeyi önleyici fren sistemi (ABS)
    15" çelik jantlar
    Görünümü şık,spor ve önden baktığınızda büyük bir araba hissi veriyor ama hatchback,spor bir araba.Başka ne anlatabilirim belki zamanla artı ve eksileri hakkında daha faydalı,somut bir şeyler yazabilirim şimdilik söyleyebileceklerim bunlar.Peugeot 207 fanlarının oluşturduğu birde site var orayada göz atabilir tecrübeli bir çok peugeot 207 kullanıcısının faydalı ve keyifli paylaşımları oluyor.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Bismillah!!! teknik servis gibisin miniş
    Hayırlı olsun bu arada güle güle kullan

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

mac72;

Henüz acemiyim ama araştırmayı ve bu konuda bilgi edinmeyi seviyorum siz erkekler kadar olmasada benimde ilgi alanıma girmeye başladı arabalar

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:59
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

girmeye başladı böyleyse ohoo sen ileriki zamanlarda teknik servis bile açarsın maaşallah

Üye
    07 antalyalı Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    26.12-2012
    Saat
    11:09
    Yaşadığı Yer
    antalya/serik
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ehliyetin hayırlı olsun kardeşim...allahım kazasız tadını çıkarmak nasip etsin....25 bin e orta karar bi otomobil alırsın.. sıfır otomobilden şaşma bizler için çok iyi...

Üye
    murat01_80 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    16:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazılanları görunce dedım minerva arabayı degıostırıomu dedım)tozlu raflardan geri indi demek..madem acıldı bu konu tekrardan bikaç tavsıyede benden az yakıt harcamak ıcın..ayrıca teknık bılgın baya zangınlesmıs mınıs..sen sehır ıcınde 8 lıtreye ndırebılırsen artık tam manasıyla bi söfr olmussun demektır yada ust duzey..gaza yavas dokun yanı bırden gaz vererek kalkıslardan kacın mecburıyet durumları harıc tabıkı...ayrıca kırmızı ısıgı uzaktan gordugun zaman gazı kes..ankaranın yokusu cok...yokus asagı kalkıslarda fazla gaz vermesende arabaya yeterlı ıvmeyısaglayacaktır..yanı az gaz vererek kalkıs yap yokus asagı yollarda özellıkle ve düzde..duz dedım ama gercı ankarada duzluk zor bulunurlastık havalarını ayda 1 kere servıse ama kesınlıkle servıse kontrol ettır...buda yakıt tasarrufu saglayacaktır..dısarda kontrol ettırme kesınlıkle benım lastıklerı dısarda kontrol ettırmıstım adamlar 32 hava yerıne 40 hava basmıslar...cok şişirilmesıde yakıtı artırır ..ayrıca opetten şaşmaman guzel..ve kesınlıkle 95 oktan kursunsuz kullan baska bır yakıt koydurma
    cok mecbur kalmadıkca...ve klıma kullanıosan sayet arabanın ıcı nbıraz soguyana kadar 3 te caıstır klımayı ve yeterlı sogukluga ulasınca 1 de calısmaya devam etsın...cunku 1 de calısırsa yakıtta baya farkedıo 2ye 3 e 4 e göre..klıma calıstırmıcaksanda ön camlar acık olsun tüm camları acma cunku ıcerıye gıren hava cogalıp parasut etkısı yapaagından aracın yakıtı artar..ıcerıye gıren havayı nekadar kesersen özellıkle uzun yolda 90 km ıle kullandıgını dusunursek yakıt okadar azalır..kıs aylarında uzun yola gıttıgınde mola verdıgın zamanlar 20 dk yı gecmesın cunku motor soguyup tekrar ısınana kadar yakıt sarfıyatı artar..ama kas hastası oldumuzu dusunursek yakıt artarsa artsın kesınlıkle 30 dk olsun molaların en az dınlen ayaga kalk ayaklarına kan ınsın ..perıyodık bakımlarını zamanında yapttırcanı bıldıgımden o konuya gırmeye gerek yokyokus yukarı cıkarken hızını sabıt tutmaya calıs elınden geldıgınce yani hızını artırmaya calısma yokusu cıktıktan sonra ınıse gececegınde gazı yuzde 80 hatta 85 azaltırsan yıne araba aynı hızda o yokusu necektır cıktıgı gıbı..padinaj,lastıkten duman cıkarma gıbı artıstık hareketlerden kacı..bak uyarıorum senı malına yazık hemayrıca benzını doldururken takıp et eksık doldurabılıo bazı sahtekarklar basıma geldı yani ondan bılıom..ayrıca vırajlara gırerken vırajı farkettıgın anda gazı kes hem daha az frene basmıs baataları daha az eskıtmıs olursun tam anlamıyla döndukten sonra gaz vermeye devam et..sabahları ılk alısmada araba ısınsın dıye arabayı oldugu yerde calıstırma..calıstır ve dusuk devırlerde yyumusak kullan araba hem asınma az olacak hemde oldugu yerde calıstırdıgın benzınle hareket ederek baya yol almıs olacaksın..13 yıllık tecrubelerım bunlar..aklıma gelırse yıne yazarım..allah kaza bela vermesın..veeee emnıyet kemerı herkes kullanmalı..yolunda cık olsun farında miniş..

Üye
    ilknur helvacıoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aldınız mı arabayı merak ettim?

Üye
    mzerzen Avatarı

Son Giriş
    13.09-2010
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Hatice Hanım.Ehliyetin hayırlı olsun.Ben Almanyadan Opel Zafira aldım.Üzerime 27.000tl ye mal oldu. 2008 model.7 koltuklu. İstersen arka koltukları yatırır kocaman bağac oluyor.koltuklar orjinal yani sonradan takma değil.ihtiyaca göre ayarlıyorsun.Ayrıca fabrika çıkışlı doğal gazla çalışıyor(lpg değil).Ankarada oturuyorsan Almanyadan ddoğal gazla çalışan böyle bir aracı tavsiye ederim. çok ekonomik oluyor doğalgaz.Ankarda dolum istasyonuda var.Araç ful özellikli.Eğer istersn googleden opel zafira diye araştır.Başka bilgi istersen yardımcı olurum .Şimdiden alacağın araç hayırlı olsun

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

önçelikle ehliyetiniz hayırlı olsun bence kia sportage almalısın yeni çıkmış hemde 1600 motur ve yüksek ağustus sonunda türkiyede olacakmış bende almayı düşünüyum ama biraz pahalı fiyatı 48 52 bin arası değişiyu

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hyundai accent era, hyundai getz veya hyundai matrix tavsiye ederim hem servis ağı geniş hemde yedek parça ucuz 5 yıl ve 100000 km garantili. servi bakım ücreti en ucuz araba. bu saydıklarım hem sürat hemde ekonomik olanaklar sunuyor tavsiye ederim. ben kullanıyorum çok memnunum.

Üye
    pckolog11 Avatarı

Gerçek Adı
    hamit gursel
    Son Giriş
    18.09-2010
    Saat
    18:48
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

megan 2010 engelli aracım var satmak istiyorum böbrek hastasıyım % 90 engelliyim.

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8
    Blog Mesajları
    6

Arkadaşlar önerileriniz için çok teşekkürler bir 5 yıl aldığım aracı satamam sonrasında da bilmiyorum ne olur,rapor alabilirmiyim alamaz mıyım kısmet diyerekten bu başlığı açalı bayağı bir zaman geçtiğini ve peugeot 207 aldığımı söylemek istiyorum,yardımcı olmak için öneri getiren arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hayırlı uğurlu olsun,allah kaza bela vermesin.

Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon