Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SiyahPelerinliAdam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:27
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1.6 dizel ve otomatik grubunda gerçekten ürün gamı oldukça dar... Ancak yeni emisyon standartları üreticileri düşük hacimli motor üretmek konusunda yatırım yapmaya zorluyor. Bu tür standartlar yeni yeni meyvelerini vermeye başladı; bu konuda kayda değer gelişmelerden birisi VW tarafından geldi. Birkaç yıldır üzerinde çalışılan 1.6 dizel motorlar VW araçlarında kullanılmaya başlandı. Bu yeni motor hacmi bir kaç aydır ülkemizde Golf modellerinde satılıyor, sanıyorum 1-2 hafta içerisinde Jetta larda da 1.6 TDI görmeye başlayacağız. VW nin 1.6 TDI kullanıyor olması şu yüzden önemli, 1 kaç yıl içerisinde Audi, Seat modellerinde de bu motora sık rastlayacağımız anlamına geliyor. VW alternatifleri arasında oldukça başarılı olduğunu düşündüğüm Semitronic bir otomatik şanzıman olan DSG otomatik şanzımanı 1.6 TDI larda da kullanıyor. Bence bu dizel ve otomatik araç isteyenler için oldukça güzel bir gelişme...

Gelelim dizel - otomatik - SW bir araç tavsiyesine... aslında ilk aklıma gelen Kia Ceed SW modeli oldu... fiyatları başlarda oldukça uygun gibi gözüküyordu, şu an ne alemde çok bilgim yok ancak araç; yeni yüzü, tatminkar donanımı, verimli motoru ve kullandığı klasik otomatik şanzımanı sebebi ile gerçekten alternatifler arasına girmeye değecek bir model... en ciddi dezavantajlarından birisi ikinci elinin bilinen modellere nazaran biraz daha fazla değer kaybetmesi... Bu da 5 yıl sonra satmayı planlayan birisi için ne derece önemlidir tartışılır, zira şunu gözden kaçırmamakta yarar var, Hyundai ve Kia dünyada ve özellikle bu ülkede yükseliş trendini yakalamış markalar... Şunuda sık sık tekrarlıyorum; öngörünüz yılda 10 bin km altında yol yapacağınıza işaret ediyorsa benzinli araç düşünün... Benzinli olunca alternatifler çoğalıyor; Örneğin Ford Focus otomatik vites araçlarında oldukça sorunsuz ve parça fiyatlarının gayet makul olduğu Zetec motor teknolojisini kullanmaya devam ediyor. Şanzıman da klasik otomatik ve parçası bol bir şanzıman, manuel vites lere göre biraz fazla yakıt tüketsede çok km yapmayan birisini kullanım maliyeti açısından gerçekten incitmeyecek bir model. SW seçeneğinin olması, gayet geniş ve piyasası oturmuş bir model olması sayılabilecek avantajlarından... Bence benzinli, otomatik ve SW olanlar arasında kesinlikle alternatifler arasına girmesi gereken bir araç... Bütçeyi biraz daha yukarılara çektiğimizde SW alternatifi olarak sınıfında en geniş bagaj hacmine sahip modellerden birisi olan Jetta nın sedan 1.6 benzinli ve otomatik olanı da düşünülebilir... Ancak bu motor çok sağlam bir motor olmasına karşın yeni nesil TSI Volkswagen motorları yanında kullandığı teknoloji itibariyle biraz sönük kalan bir atmosferik motor... en ciddi dezavantajı yine yakıt tüketimi... Citroen modellerinde de zengin donanım ve cazip fiyat yakalanabilmesi sebebiyle göz gezdirilebilir, ancak Kia'nın ikinci elde yaşattığı durumun benzeri citröen içinde sözkonusu...

v.s. v.s...

Üye
    europea Avatarı

Son Giriş
    24.09-2013
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    8

Aracı sıfır düşünüyorsan 1,6 diesel olsun diyorsan hemen de satmıcam kullanacağım diyorsan aradığın araç http://www.kia.com.tr/index.php?p=mo...lue=newceed_swdonanım standardı yüksek ve tam olarak avrupa için üretilmiş bir araç.bunun HB modeline niyetlenmiştim ama 2.el satamazsın baskısılarından ötürü corolla aldım.bence bir inceleyin araç 8/10

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Station wagonlarda Focus çok güzel bir tercih olur, bir ara megane sw ye kafayı çok takmıştım. 25.000 e beyaz ve tam full 2006 modelini bulmuştum ama aracımı hemen elden çıkaramadım. 5 yılı dolunca daha rahat satılacak eminim. Station lar 2. elde pek talep görmezler (2006 dizel tam full düz vites megane sw satmakta çok zorlandık sıfırı 49 olan aracı 33 e zor sattık) o yüzden temiz ve az kullanılmış olanı fiyat uygunsa alınabilir. Ötv indirimli alacağızda ne olacak ? Mesela kia ceed full 42.000 TL bu araç ötv siz bize 33 e gelir. 2. el 1 yaşında az kilometrede 33 e bulunsa bence cazip. Hem istediğimiz zaman satabiliriz.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12